FPN...detalji...?

ohmygod

Obećava
Poruka
77
ljudi imam par pitanja....ocu da postanem novinar...najvishe bih voleo da budem tv novinar...
za to se ide na političke nauke (novinarski smer)...

da li mi preporucujete to? s obzirom na to da to nije bas isplativ posao?
inace idem u gimnaziju...

da li je pametno ici na to, kasnije se nekako zaposliti preko studentske zadruge...i gurati dalje...?

volim ovaj posao, i hteo bih njime da se bavim...ali je tesko ostvariti sve to! i da li mogu da upisem npr.medjunarodne odnose, a ipak trazim posao novinara, pa ako tu nema posla da idem u ambasadore...? (sve ovo zvuci jednostavno u mojoj prici...ali sta cu)

dakle, sta mi preporucujete...?
molim vas pomozite mi jer sam bash neupuceeen???!!!
 
Ako sam dobro razumela,ti zelis da se bavis TV novinarstvom... ako je tako onda ti je moj savet da lepo zavrsis neki od kurseva novinarstva,to ti je za te tvoje ambicije sasvim dovoljno. Na FPN-u se skoluje za ozbiljnog novinara koji ce se baviti istrazivackim novinarstvom,i koji ce sutra biti u mogucnosti da obradi mnoge ozbiljne teme iz oblasti politike,drustva i slicno. Ukoliko volis politiku,istoriju,filozofiju,onda je FPN pravo mesto za tebe,a ukoliko zelis da se bavis onom zanimljivijom stranom novinarstva,onda ti ne preporucujem da tu zalazis,jer se mnogi razocaraju ocekujuci da ce upisom na fakultet odmah poceti da rade na TV-u ili radiju,sto je veeeelika zabluda,jer jedva da i par sati prakse imaju.
To ti je moj savet,e sad naravno ti dobro razmisli koja oblast novinarstva te zanima i koliko ozbiljno zelis time da se bavis.
pozzzz!
 
pa hvala...
ja bih nesto poput ne znam...problemi drustva...da ne bude nesto smesno...poput boska i adrijane...hehe

a sta onda da studiram ako za novinara mogu samo kurs???
a sta treba za spikera...npr dnevnika???
 

Back
Top