Magija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
Reč koja tako lepo zvuči u nekim kontekstima, ali nije uvek lepa... Mene plaši pomisao da postoji nešto što se zove crna magija, vradžbine... Ne volim proročanstava i predskazanja... Ali ne znam da li verujem, koji stav da zauzmem povodom toga...
Kakva su vaša iskustva i razmšljanja o ovome?
 
Mnogi ljudi ne veruju u mnoge stvari jer ih pomisao na istinitost istih veoma plasi...Sto je i normalno...Ja verujem u sve dok se ne ispostavi da nije istinito...Dakle, a priori, verujem u sve...Dok me ne ubedis u suprotno...
Mada, ova tema je za Kultne stvari, zar ne?
 
Sokolica_M:
Reč koja tako lepo zvuči u nekim kontekstima, ali nije uvek lepa... Mene plaši pomisao da postoji nešto što se zove crna magija, vradžbine... Ne volim proročanstava i predskazanja... Ali ne znam da li verujem, koji stav da zauzmem povodom toga...
Kakva su vaša iskustva i razmšljanja o ovome?
verujem da se i danas ljudi bave crnom magijom ali ne verujem u njeno dejstvo ili makar ne kad sam ja u pitanju... sto se ovog drugog tiche mislim da postoje ljudi koji vide dalje od drugih ali da je neuporedivo veci broj onih koji se samo predstavljaju takvim...
 
ali brate...ladno sam gledao na b92 pre nekog vremena u emisiji "Visha sila",da je neka zena muzu skuvala rucak u "mrtvachkoj vodi" (voda koja ostaje posle pranja lesha)
znachi ne verujem,pa jbt na kom jebenom nivou svesti moras da budes da bi uopste pomislio na tako nesto??

a bio je i taj dasa u emisiji,i kaze da nikad nije jeo ukusniji rucak :lol:
 
Ne verujem ni u kakvu vrstu magije. Mislim da sav taj witchcraft deluje iskljucivo na ljude koji veruju u to, prosto, autosugestija. Imala sam,poodavno,jedno smesno iskustvo sa tim koje me je potpuno uverilo da samo stanje naseg duha u odredjenom trenutku moze biti slabo, posustalo..a skloni smo da svoje slabosti pripisujemo svemu i svacemu..pa i magijama.
 
pa ipak bi morala da postoji neka visha sila koja bi kontrolisala sve ovo.......a sto se tiche prorochanstava potpuno s slazhem sa helenom
mada ipak je cudno da magija postoji,a da nikada nije doslo do svih ljudi da je ona prisutna...............ma sve je to cudno........najezim se nesto kad mislim o tome
 
_AnjA_:
Ne verujem ni u kakvu vrstu magije. Mislim da sav taj witchcraft deluje iskljucivo na ljude koji veruju u to, prosto, autosugestija. Imala sam,poodavno,jedno smesno iskustvo sa tim koje me je potpuno uverilo da samo stanje naseg duha u odredjenom trenutku moze biti slabo, posustalo..a skloni smo da svoje slabosti pripisujemo svemu i svacemu..pa i magijama.
eh, josh kad bi nam opisala to iskustvo...:)
 
<<<machkica>>>:
pa ipak bi morala da postoji neka visha sila koja bi kontrolisala sve ovo.......a sto se tiche prorochanstava potpuno s slazhem sa helenom
mada ipak je cudno da magija postoji,a da nikada nije doslo do svih ljudi da je ona prisutna...............ma sve je to cudno........najezim se nesto kad mislim o tome
hehe... sad htedoh da te poshaljem na temu o jezenju pa videh da si je ti postavila...;)
 
Ima vidovitih ljudi to je sigurno.Ali sto se magije tice........to je sad koplikovana prica po meni.Verujem da postoji nesto u svemu tome,ne bi se to toliko dugo odrzalo,ne bi neke stvari izazivale strah kod ljudi.Ali mislim da vise nema,ili ima vrlo malo ljudi koji zaista sebe mogu da nazovu magicarima.Ostalo su sve foliranti i lopovi.Postoji sigurno neko ko moze nesto da ti zacara i izmadjija da ti se desi ovo ili ono,ili neko ko moze da te navede da se zaljubis u nekoga......to su ljudi koji imaju izuzetno jaku energiju,jer magija je zapravo energija.Ali tih ljudi je malo,i verovatno se ne eksponiraju nego rade to za sebe,ili za nekoga za koga oni misle i veruju da to treba da urade,ili uopste to ne rade.Ja se drzim pravila da ako en verujes u to,ne moze nista da ti se desi.jednostavno stvoris neki odbrambeni mehanizam i gotova stvar.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top