Orca

Има, Мачкић тога, да мораш да плаћаш таксу зато што држиш живуљку. Ма, све, само да те изваћаре!
 
Joj samo nek mi dodju na vrata da mi traze pare za to sto imam kucne ljubimce. Pa oni stvarno pokusavaju da nateraju ljude da nikad ne uzmu nista zivo da drze kao ljubimca. I onda posle odakle toliko lutalica na ulicama...
 
Hahaa! Placaj Mackic ,placaj. A ne tu da se taj Tedi siri za dzaba. Ima da platis drzavi zato sto se luxuziras sa kucnim ljubimcem.Pa znas li ti u kakvoj drzavi zivis.Ovde ne daju ni ljudima da zive dostojanstveno a ne kucnim ljubimcima.
 
Torrente-BG:
Hahaa! Placaj Mackic ,placaj. A ne tu da se taj Tedi siri za dzaba. Ima da platis drzavi zato sto se luxuziras sa kucnim ljubimcem.Pa znas li ti u kakvoj drzavi zivis.Ovde ne daju ni ljudima da zive dostojanstveno a ne kucnim ljubimcima.

Istina!
 
Na svu srecu do nekle zivim u kuci!A shto se tice stana svi tinejdzeri koji se kupaju po shest puta na dan do 13 do da kazem i malo psle tinejdz perioda 24 treba da se tretiraju kao 3 clana porodice!
 
Mackic:
Joj samo nek mi dodju na vrata da mi traze pare za to sto imam kucne ljubimce. Pa oni stvarno pokusavaju da nateraju ljude da nikad ne uzmu nista zivo da drze kao ljubimca. I onda posle odakle toliko lutalica na ulicama...
...pa taksa ce se placati upravo da bi se prehranile te lutalice , koje vlasnici izbacuju na ulicu...

...iskreno ja cu da volontiram kod njih...
...medjutim moje lichno misljenje je da ako vec uzimas konkretno psa...
...onda moras da budesh dobro upoznat sa duznostima i obavezama prema njemu , kao i da mora da bude zdrav i pravilno hranjen...
...i moj stav je da psi , a pogotovo veliki psi zaista nisu za stan , a pogotovo nbg. stanove sa jadnom zvucnom izolacijom , gde i pas i komsije vremenom posize jedni od drugih , nego za kuce sa dvoristem.
 
Pa tako je Evropi jbg...hocemo u Evropu a necemo njihove zahteve,,,,ma jeste.....Naravno da ce i kod nas poceti da se placa porez na kucnog ljubimca....Tako je i u Nemackoj..ali ok mi nismo u Nemackoj,...tamo je jefitnija hrana 10000 puta nego kod nas...a i vece su plate..ali ok

ja sam postala clan ORCA-e.......ima da se zalazem za zivotinje jer ljudi su zli!!!
n042.gif
r030.gif

d030.gif

g018.gif
d032.gif
r038.gif
 
...pa izmedju ostalog u evropi vlasnik psa nosi metlicu i kesu ...pa kad se pas pokaki na trotoar...
...a kad smo kod toga...jeste li skoro prosli starobeogradskim ulicama?

...i posle se mi kao fol pitamo zasto neki ljudi mrze one koji drze pse u stanu...a nismo se kao fol pitali , ko ce da pociti to sto ostane iza naseg cenjenog psa u parku , da bi deca posle mogla tu nesmetano da se igraju...?
...i ja takodje smatram da su zivotinje mnogo bolje od ljudi , pas da je svestan kakvo djubre na ulici pravi , nebi to radio...ljudi su prava stoka (nemam nameru da uvredim zivotinje ovim poredjenjem)
 
Zefirra:
...pa izmedju ostalog u evropi vlasnik psa nosi metlicu i kesu ...pa kad se pas pokaki na trotoar...
...a kad smo kod toga...jeste li skoro prosli starobeogradskim ulicama?

...i posle se mi kao fol pitamo zasto neki ljudi mrze one koji drze pse u stanu...a nismo se kao fol pitali , ko ce da pociti to sto ostane iza naseg cenjenog psa u parku , da bi deca posle mogla tu nesmetano da se igraju...?
...i ja takodje smatram da su zivotinje mnogo bolje od ljudi , pas da je svestan kakvo djubre na ulici pravi , nebi to radio...ljudi su prava stoka (nemam nameru da uvredim zivotinje ovim poredjenjem)

I ja kazem Hebes EVROPU!!!

Draga Zefirra bas pre neki dan je bila emisija o tome....Nravano PAS nije bas toliko inteligentan da nosi wc papir sa sobom,...to je sve stvar GAZDE,..
Verovala ili ne ja sam moju macku naucila da ide na wc solju i tamo da vrsi nuzdu...

Ja se u potpunosti slazem da SVAKI VLASNIK TREBA DA CISTI ZA SVOJIM LJUBIMCEM!!!! Ali nisu svi ljudi isti kao sto je poznato.....
I treba da se uvedu stroge kazne za vlasnike koje ne ciste za svojim zivotinjama!!!
 
...pa volontiranjem i sirenjem edukacije...
...a bogami i prosvetljivanjem vlasnika , nadamo se da cemo uspeti da pridobijemo celokupno javno mnjenje za bolje uslove , i ophodjenje prema zivotinjama...gde ce se takvi postupci tesko kaznjavati
 
...nabavi hrcka...:)
...ja sam imala kuce , medjutim koliko god se ja trudila oko njega o bilo mi milo...opet mi bilo malo zao kad pocne da mi jurca po 1,5 stanu...:( ...a ne mogu ceo dan da sam s njim napolju...

...i jednom me pitala cistacica zgrade za njega , ona zivi u kuci u predgradju ...pa smo je onda pitali ja i moji (narocito oni ) da li bi ga uzela , i ona je bila odusevljena...i tako se za njegovo dobro , teska srca rastado od njega...ali sad mu je super...:)
 
Zefirra:
...pa taksa ce se placati upravo da bi se prehranile te lutalice , koje vlasnici izbacuju na ulicu...

...iskreno ja cu da volontiram kod njih...
...medjutim moje lichno misljenje je da ako vec uzimas konkretno psa...
...onda moras da budesh dobro upoznat sa duznostima i obavezama prema njemu , kao i da mora da bude zdrav i pravilno hranjen...
...i moj stav je da psi , a pogotovo veliki psi zaista nisu za stan , a pogotovo nbg. stanove sa jadnom zvucnom izolacijom , gde i pas i komsije vremenom posize jedni od drugih , nego za kuce sa dvoristem.
Koja bre taksa za lutalice,da su hteli vec bi ih nahranili,hrane ih ljudi parama iz sopstvenog budzeta,njih grad hoce samo da potamani u sto vecem broju,sto i radi.Daju im hranu i to najkvalitetniju samo kada rese da ih otruju. I ko ima pravo da te zivotinje naziva lutalicama,nisu oni krivi zato sto su napusteni od drustva .Super ti je stav da psi nisu za stan,pogotovo veliki,volis li ti zivotinje uopste?Idi u kafileriju u Ovci da vidis te mucenike u zatvoru koji u agoniji cekaju da li ce ih neko usvojiti ili ce biti ubijeni,a veruj mi da to znaju i osecaju , u ocima im vidis ,mislim da ne bi mogla mirno da spavas,znas li ti koliko ih je i na koji nacin tamo pobijeno?I velikih i malih i stenaca koji su davljeni u kofi vode.Inace zivim na nbg.gde je zvucna izolacija kako kazes jadna ,nikom od mojih komsija [a ima cak 90 stanova u proseku sa po cetiri clana domacinstva]ne smetaju moje kuce,valjda su lepo vaspitane......a imam i male i velike......?A sto se tice takse,od mene ce dobiti samo srednji prst,jer vec duuuuuugo hranim,lecim ,udomljavam,i brinem o veeeeeeeeelikom broju zivotinja i sve finansiram sama,hvala Bogu da mi je dao da imam taman toliko koliko mi treba da sve te troskove pokrijem.Tako da cu ipak sama bolje raspolagati novcem koji bi mi uzeli i koji bi otisao u neciji dzep.!!!!!!!!
 
Zefirra:
...pa taksa ce se placati upravo da bi se prehranile te lutalice , koje vlasnici izbacuju na ulicu...

...iskreno ja cu da volontiram kod njih...
...medjutim moje lichno misljenje je da ako vec uzimas konkretno psa...
...onda moras da budesh dobro upoznat sa duznostima i obavezama prema njemu , kao i da mora da bude zdrav i pravilno hranjen...
...i moj stav je da psi , a pogotovo veliki psi zaista nisu za stan , a pogotovo nbg. stanove sa jadnom zvucnom izolacijom , gde i pas i komsije vremenom posize jedni od drugih , nego za kuce sa dvoristem.

Nijednog psa do sada nisam izbacila na ulicu, niti cu.
Takodje hranim ulicne pse kad god imam nesto da im dam.
Znam vrlo dobro sta na sta sve covek treba da misli kad ima psa.
Takodje mi pas ima genetsku bolest,koja me sad kosta a tek ce me kostati.
Niko u zgradi se ne zali na njega, jer ne laje, ne pravi haos, ne prlja nista. Sva deca iz zgrade ga obozavaju.
I sad ja treba da placam sto ga drzim u stanu???? Pa zbog cega molicu lepo da mi se objasni?? Luksuz?? Bahatost mozda??? Iz cefa da nije slucajno??? Ma najbolje bi bilo da ga sutnem napolje, odakle mi boze samo ideja da uzimam jednog psa, a sad kad sam ga vec uzela ima da platim jel??
 
...ja ne znam ko je ovdasnje lutalice na nbg. sterilisao vakcinisao redovno ih kupa...ako nije orca...
...a sto se tice toga da ti u jednom stanu na nbg. drzis gomilu pasa , o svom trosku...veruj mi da to nije nikakvo resenje..ni za te pse...
...kad bi te pare otisle na pravo mesto , i kad bi se ljudi edukovali...obezbedili bi prostor psima kakav zasluzuju...
...i naravno da psi nisu za stan , nego za DVORISTE...jadne te zivotinje od vase prevelike ljubavi kad ih drzite po ceo dan u skucenom prostoru...
...ja se licno zalazem za udomljavanje lutalica po prigradskim naseljima , a tamo ih je i mnogo lakse udomiti...
 
Mackic:
Nijednog psa do sada nisam izbacila na ulicu, niti cu.
Takodje hranim ulicne pse kad god imam nesto da im dam.
Znam vrlo dobro sta na sta sve covek treba da misli kad ima psa.
Takodje mi pas ima genetsku bolest,koja me sad kosta a tek ce me kostati.
Niko u zgradi se ne zali na njega, jer ne laje, ne pravi haos, ne prlja nista. Sva deca iz zgrade ga obozavaju.
I sad ja treba da placam sto ga drzim u stanu???? Pa zbog cega molicu lepo da mi se objasni?? Luksuz?? Bahatost mozda??? Iz cefa da nije slucajno??? Ma najbolje bi bilo da ga sutnem napolje, odakle mi boze samo ideja da uzimam jednog psa, a sad kad sam ga vec uzela ima da platim jel??
...pa zato sto si ljubitelj zivotinja nadam se da ti nece biti tesko da izdvojis i 20-30 din mesecno...da bi i druge zivotinje bile vakcinisane i zasticene od bolesti.
 
...a sto se tice zvucne izolacije i komsija , naravno da se nece buniti protiv vas ako vi umete da negujete i vaspitate kuce kako treba...
...moja komsinica je drzala gomilu kucica po ceo dan u stanu i oni su satima i satima lajali i zavijali , dok nije dosla opstina i odnela joj ih,pa sad ima to jedno napaceno kuce koje i dalje po ceo dan drzi u jednoj sobi i koje takodje satima laje i zavija.
...Da li vi tako postupate sa psima? Ne? Pa onda hvala lepo , napomena za pse i stanove za vas ne vazi.
 
Naravno da mi nije tesko da odvojim 30 din mesecno za napustene pse, ali za pocetak ko mi garantuje da te pare idu u prave ruke, a onda zasto se ne bismo malo zapitali zasto obicni gradjani placaju takse na sve i svasta a jedni poslanici trose milione za jedan dan svoga rada.
Ono sto hocu da kazem je da ova drzava kao i obicno ispravlja krivu drinu sa pogresne strane. Ako cemo vec da se uporedjujemo sa Nemackom, sto ne bismo poredili njihov i nas standard/plate/nacin zivota/situaciju u politici/skole/ i tako u nedogled. Ne, pazi, nasli smo da uporedjujemo kako i na koji nacin se drze ljubimci. To ti je isto kao da udjes u stan u koji je pala bomba, i krenes da ga sredjujes tako sto posvetis godinu dana pravljenju stalka za cvece, a to sto sve ostalo izgleda isto kao i na dan katastrofe apsolutno nema veze.
 
Zefirra:
...a sto se tice zvucne izolacije i komsija , naravno da se nece buniti protiv vas ako vi umete da negujete i vaspitate kuce kako treba...
...moja komsinica je drzala gomilu kucica po ceo dan u stanu i oni su satima i satima lajali i zavijali , dok nije dosla opstina i odnela joj ih,pa sad ima to jedno napaceno kuce koje i dalje po ceo dan drzi u jednoj sobi i koje takodje satima laje i zavija.
...Da li vi tako postupate sa psima? Ne? Pa onda hvala lepo , napomena za pse i stanove za vas ne vazi.

Ali ce vaziti ako se uvede neko novi zakon zbog takvih ludaca kao sto je ta zena.
 

Back
Top