Nema mi crvene na monitoru! Pomoc!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Timmee

Obećava
Poruka
62
Pre neki dan moj monitor je izgubio crvenu boju i postao vrlo vrlo hladan. Rade samo zelena i plava, a tamo gde je crvena samo sivo - crno. Nista se ne vidi kako treba. Mislim da je problem sa kablom, ogoljen je na samom pocetku, odnosno kraju (tamo gde ulazi u onu plastiku sa srafovima pa u graficku) ali ogoljen je dve godine pa nista. Planiram da nosim u servis ali imam lose iskustvo sa tim ljudima pa bih voleo da mi neko kaze kolika bi bila popravka (da me ne zeznu) i da li je moguca uopste? Imam Samsung SyncMaster 753s.
 
A ja se kao palim zesce na ovaj monitor, samo mi on daje THE sliku. ******* kvarovi i popravke. Sta preporucujete ako nista od 753s? Ne mora Samsung uopste, samo da nije skuplje od popravke (da se isplati, a i nisam uopste imao na umu da kupujem j e b e n i monitor. Ne sad!) Hvala na savetima!
A u servis nosim svejedno, samo da nadjem vremena.
 
Oggy:
Proveri kabl prvo, ako je riknula zila koja vodi crvenu to ce ti se desiti. Ne pucaj odma da popravljas\kupujes monitor.

taman sam ovo hteo da kazem...

ovo je pinout monitora

15hd.gif


prva 3 su RGB, sta ako je samo pukla zica R tj 1....
 
Obersturmfuehrer:
taman sam ovo hteo da kazem...

ovo je pinout monitora

15hd.gif


prva 3 su RGB, sta ako je samo pukla zica R tj 1....

To se lako proveri , isključi monitor iz komjutera , tj otkači ga od njega, zatim uključi samo monitor odvojen od svih ostalih komponenti i od računara . MORA da se pojavi test slika koja se pomera po monitoru , ako nema jedne boje zaboravi na kabel i nosi to u servis da sređuju.
 
Timmee:
To sigurno RGB? Jedino tako mogu da izgubim crvenu? A da li sam mogao da ga pokvarim tako sto sam ga par puta okretao za 90 stepeni da lezi uspravno i pritom okretao sliku da bih gledao neke fotografije koje su vertikalnog formata? Ako je to onda necu vise...
Jel se ti zajebavas?!?:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Nisam siguran sta je tvoj, mislim da je CRT a oni su osetljivi na pomeranja,najbolje\najduze rade ako ih ne mrdas.A jos ako poklopis ekran sa stranom sveta (ne secam se kojom:-? )...ih ima 100godina da radi:) .

Cek, jos mi cudno ovo okretanje:shock: :shock: :shock: :shock: , ne mogu da prestanem....:shock: :shock:
 
Mislim da znam gde je kvar.... evo ovako verovatno znas po kom principu rade stari monitori sa katodnom cevi.... swe u svemu na zadnjoj strani monitora ti se nalaze 3 svetlosna topa koja emituju 3 osnovne boje medju kojima je i crvena meni se cini da je tebi riknuo crveni svetlosni TOP!!!

ako je to nema tu poravke... ja upravo sedim ispred samsunga 755 DFX koji je gotovo identican tom tvom samo sto mu je ravan ekran.... ali koliko ja znam elektronika mu je iznutra identicna tvojoj i da se meni desi takav kvar kao kod tog tvog (NEDAO BOG) odma bi ceo monitor sve sa kablom zafrljacio u obliznji kontenjer za djubre!!!!

pozdrav!!!

Mario , Zemun!!!
 
Kako covece cemu cudjenje? Pa da bi rotirao sliku ne treba ti nikakav softver,windows picture viewer ima tu opciju! Iskreno se nadam da postoji neko logicno objasnjenje za ovo(ja ne mogu da smislim ni jedno,ali ajde),sta je sledece? Sta covek koji ne zna da rotira sliku uopste zna da radi na racunaru??
 
@Zlaja87
Ko zna šta sve može da se desi kada taj Windows Picture Viewer počen da rotira sliku. Šta ako je zarotira na pogrešnu stranu ili počne da rotira, pa neće da stane i gledajući dobiješ vrtoglavicu? To sa tim softverom je uvek bila sumnjiva rabota.


@Oggy
Malo na jednu, pa malo na drugu stranu? To bi moglo, ali bi pre toga morao da ih sortira na takav način, time što bi zarotirao monitor oko horizontalne ose, što je ipak dodatni napor u odnosu na već preloženo i primenjeno rešenje.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top