TURISTIČKE AGENCIJE - grdite, pohvalite, upozorite...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Neprijatno iskustvo sa Plana tursom. Moja sestričina je morala da se vrati ranije i kupila kartu kod Plana turs za povratak iz Vrasne. Rekli su joj da im je pretstavništvo u Stavrosu i dali broj telefona pretstavnika Marka, da mu se javi i dogovori gde da sačeka autobus za povratak. Pomenuti telefon je uvek bio nedostupan pa smo na kraju otišli u Stavros da se raspitamo u agenciji. Tamo su nam njegove kolege iz druge agencije rekle da on nije stigao i da će doći sa prvom grupom. Ostavili smo im telefon i zamolili da nam se javi neko. U jedan sat posle ponoći kad smo svi spavali stigla je poruka od vodča Desanke da su joj sad javili da imaju putnika za povratak i moli je da bude spremna u šest ujutru jer se autobus odmah po istovaru putnika vraća za Beograd. Naravno da smo to prespavali, i kad je to sestričina kasnije videla poludela i odgovorila ironično da im se zahvaljuje što su se ipak u sred noći setili da imaju putnika. Totalno nesigurna agencija i izbegavajte je u širokom luku.
 
Ovo je jedna od ONIH poruka gde se clan uclani ostavi odlican komentar za jednu agenciju i vise se nikada ne pojavi..Pitanje za Miu1980 koji je to uobicajeni nivo ? Koga je uzela za porednjenje, predjasnja iskustva? Mislim, ako je neko vec "bot", mogao bi malo i da se potrudi

Ako su to oni što su bili u Golsvortijevoj ... užas i očaj.
Autobusi blagi očaj, vodiči neljubazni, bahati, lažu čim zinu.
I po običaju sve organizuju tako da njima bude lakše, ne da ispoštuju bar minimalno korisnika.
Pre 4. godine sam im "obećala" da ću na svakom koraku da ih "reklamiram" i evo držim i dalje obećanje.
Sa njima sam uvidela koliko naše agencije ponižavaju naše turiste i to se ne može se ni zamisliti.
Svako letovanje bude sasvim korektno sa domicilnima, ostalim turistima i tek susret sa našima sve pretvori u more konflikata i nesporazuma.
 
Агенције гуле туристе на курсним разликама

Ажурирано пре 1 час 17 минута
Приликом одабира туристичког аранжмана требало би проверити у којој банци туристичка агенција има рачун јер






од тога на крају зависи и колико ће вас летовање, зимовање или неки други аранжман коштати, саветује портал „Каматица”.
Колико год да пресудну улогу у одабиру туристичке агенције игра цена аранжмана, пише портал, толико је и важно обратити пажњу и на то колико ће он да кошта приликом агенцијског плаћања.
Већина грађана не обраћа пажњу на уговор и једну битну ставку у њему – која банка стоји иза туристичке агенције и који курс се плаћа приликом резервације пута.
Туристичка агенција није финансијска установа, тако да сама не може одређивати курс, већ користи курс банке у којој има отворен рачун, пише портал.
Туристичка агенција плаћа по продајном курсу на дан уплате, који је увек већи од средњег или куповног курса, а и не обрачунава се продајни курс, већ ефективни продајни курс.
Ефективни продајни курс је онај који се обрачунава приликом плаћања ка иностранству.
На пример, грађани агенцији плаћају аранжман у динарима, а пошто се плаћање обавља у иностраној валути, агенција мора те динаре да претвори у евре, а ту куповину обавља по ефективном курсу матичне банке.
„Разлика између та два курса је у томе што је продајни ефективни курс увек већи од продајног, а може бити већи и до десет одсто”, пише тај портал.
У овом случају банке зарађују на мењачким пословима, а агенције се само штите од губитака тако што разлику у курсу приликом плаћања аранжмана пребацују на клијенте.
Приликом одласка у агенцију и плаћања аранжмана распитајте се који је курс и код које банке агенција има отворен рачун, саветује портал, да не бисте плаћали летовање скупље само зато што је агенција везана за банку која има много виши курс од осталих.
Д. В.

Цена да буде у динарима
На питање зашто туристичке агенције не исказују цене аранжмана у динарима, директор „Каматице” Душан Узелац указује на то да недостатак регулативе омогућава такав хаос на тржишту па су туристичке агенције љуте на банку, путници на агенције, и свако на свакога.
Узелац сматра да би надлежни требало да забране да се цена исказује у другим валутама па би, у случају туристичких агенција, то поједноставило њихове односе с клијентима.



Постављено пре 1 час 17 минута


- - - - - - - - - -

http://www.dnevnik.rs/ekonomija/agencije-gule-turiste-na-kursnim-razlikama

Po pitanju ovoga...pri kupovini deviza uvek se ima opcija ugovaranja kursa, tj banka izbaci zvanični kurs prodaje/otkupa deviza tj cenu 1 (jednog evra) i to uglavnom važi za fizička licakoja dodju sa cc 10 do 100 eur ( naravno i više, ako ne upotrebe opciju ugovoranja kurs) ali sve drugo spada u domen trgovine.

Odgovorno tvrdim ni jedna turistička agencija ne kupi euro po ceni koji obračuna kupcu aranžmana, obično je taj kurs dosta niži i na tome ne pravi zaradu banka, već tursitička agencija.

Najrealnije bi bilo da se uzima prodajni kurs NBS na dan uplate, kupci tada ne bi bili mnogo zaista oštećeni, ali tada aranžmani ne bi bili prividno jeftiniji.
 
PREVARENI TURISTI OSTALI U SRBIJI Platili put za Španiju, autobus nije došao, a gazda agencije ispario

O čemu ti ovde pričaš, nema linka...?

- - - - - - - - - -

Neprijatno iskustvo sa Plana tursom. Moja sestričina je morala da se vrati ranije i kupila kartu kod Plana turs za povratak iz Vrasne. Rekli su joj da im je pretstavništvo u Stavrosu i dali broj telefona pretstavnika Marka, da mu se javi i dogovori gde da sačeka autobus za povratak. Pomenuti telefon je uvek bio nedostupan pa smo na kraju otišli u Stavros da se raspitamo u agenciji. Tamo su nam njegove kolege iz druge agencije rekle da on nije stigao i da će doći sa prvom grupom. Ostavili smo im telefon i zamolili da nam se javi neko. U jedan sat posle ponoći kad smo svi spavali stigla je poruka od vodča Desanke da su joj sad javili da imaju putnika za povratak i moli je da bude spremna u šest ujutru jer se autobus odmah po istovaru putnika vraća za Beograd. Naravno da smo to prespavali, i kad je to sestričina kasnije videla poludela i odgovorila ironično da im se zahvaljuje što su se ipak u sred noći setili da imaju putnika. Totalno nesigurna agencija i izbegavajte je u širokom luku.

Jednom putovala sa Planom, jednom htela preko njih da bukiram letovanje, ali nije bilo slobodnog mesta za to...Preljubazni, uslužni, divni su bili, prevrnuli sve živo dok nisu konstatovali da zaista nema mesta.. Po mom iskustvu za svaku preporuku. Ovakve situacije se verovatno sporadično dešavaju...
 
O čemu ti ovde pričaš, nema linka...?

- - - - - - - - - -



Jednom putovala sa Planom, jednom htela preko njih da bukiram letovanje, ali nije bilo slobodnog mesta za to...Preljubazni, uslužni, divni su bili, prevrnuli sve živo dok nisu konstatovali da zaista nema mesta.. Po mom iskustvu za svaku preporuku. Ovakve situacije se verovatno sporadično dešavaju...


Bili su preljubazni kad su prodavali kartu, ali je činjenica da su zaboravili na putnika kome su prodali kartu, pa je moj zaključak da su neodgovorni. Ako u pretsezoni zaborave na putnika kad nema gužve, šta li tek rade u sezoni kad je velika gužva
 
Bili su preljubazni kad su prodavali kartu, ali je činjenica da su zaboravili na putnika kome su prodali kartu, pa je moj zaključak da su neodgovorni. Ako u pretsezoni zaborave na putnika kad nema gužve, šta li tekI rade u sezoni kad je velika gužva

I meni su tako preljubazno prodali kartu za neki jednodnevni izlet, a onda su nas tamo ostavili da satima čekamo, ispred tržnog centra bez ikakve informacije, izlagali i izvarali putnike da u Metro-u moraju da kupuju na jednu karticu i dok su oni kupili povrat PDV-a za sebe po tom računu nas ubedjivali da madjarski carinik jede sednvič i zato nas drži sat vremena na granici.

Na kraju nas hteli izmedju jedan i dva sata po ponoći istovariti kod Sava centra, skuplje bi nas koštao taxi do kuće nego ceo put... doduše jesu ponudili. čini mi se neki popust za idući put, ali sa njima ni za džaba na letovanje.
 
Ja ću pohvaliti Zepter passport iz BL stvarno su djevojke koje rade tamo super. Preko njih smo uplatili aranžman koji radi Argus i Argus je sve ispoštovao sasvim korektno. Mislim prevoz i vodiča baš su bili svi ok. Prve godine Hanioti, lokacija vile odlična,čisto,sve je funkcionisalo :D, sledeće godine Pefkohori isto Zepter i Argus ovaj put smještaj katastrofa..(nesnosan smrad u wc-kanalizacija baš užas, kuhinja sva masna kaplje masnoća sa nape..) i tu sam završila sa Argusom jer prvo što mi nedostaje još to jedno noćenje jer oni rade 9 a ne 10 noćenja tako me je dotukao taj smještaj. Još par putnika se isto žalilo na smještaj, a ostali su prošli puno bolje nego mi...
Prošle godine Oktopod isto ok busevi su dosta lošiji nego kod Argusa ali nisu prenatrpani sa putnicima pa je bilo i par slobodnih mjesta. Poslužio je svrsi ,vozači su bili ekstra, baš mi je put prošao lako a putovali smo na Tasos u Potos.
Ove godine Aqua travel pa ćemo da vidimo...Jedino što mi smeta kod ove agencije što ne daju informacije o spratnosti smještaja jer je to djevojka koja nam je ugovarala putovanje pitala.. (u pitanja je Zepter passport jer preko njih sve završavamo iz BL)
Nadam se da sam pomogla :)
 
Htela bih nekoliko komentara o agenciji Halo tours iz Beograda, odnosno o prevozniku "Verotrans" iz Raznja kojeg su angazovali....Iako imaju povoljne i zanimljive aranzmane, a pogotovo aranzmani more i kultura, treba ih ipak zaobici, ali zbog Verotrans-a. Ako putujete ovim prevoznikom, neophodno je da ponesete cebad i kape kako bi preziveli put do mora, koji je obicno nocu, a klima je nepodnosljiva, tako da su putnici pokrivali glave i pojedini stavljali kape. Povratak za Srbiju je u 14 h-15h po lokalnom vremenu, i u toj vrucini, ne radi klima, ali zato radi grejanje i to na maksimumu. Sledeci problem koji postoji je nemarnost vozaca, a samim tim i vodica koji je tu ispred agencije, prema prtljagu. Koferi iz zadnjeg dela dabldekera padaju na beton, polome se tockici, a ono sto se meni desilo je da je kofer umazan belom farbom koja nije mogla da se skine, I za to nije zaduzena agencija, sa kojom se sklopi ugovor o putovanju, vec se putnik mora obratiti prevozniku, kao da je sam putovao!!! A onda nastaje pravi haos!!! Vozac koji je bio odgovoran, kako za putnike, tako i za prtljag trazi nadoknadu inace ce zadrzati kofer. Da ne pisem o njegovom nepristojnom i nekulturnom obracanju! I tako vam se povoljno putovanje pretvori u haos zbog neodgovornog prevoznika i njegovih nekulturnih vozaca.
 
Ja preporucujem Argus tours, putovala sam sa njima prosle godine u Grcku, imaju super autobuse i smestaj je bio tacno kao sto su opisali. Ove godine sam uplatila rezervaciju, i nazalost morala da odustanem od iste i bili su veoma korektni po svakom pitanju. Svaka preporuka.

Da zista jedna od stvarno dobrih agencija.

Jedino je šteta što kad su već odskočili trebali bi i da samo za nijansu prošire svoju poslovnicu u Balkanskoj, da im zaposleni koje rade tamo nisu toliko preoptrećeni u sezoni, pa se u startu stekne malo lošiji utisak.

Ovako po svemu drugom baš korektni, i što je najvažni ni ne primetiš ih na putovanju koje organizuju.
 
Da zista jedna od stvarno dobrih agencija.

Jedino je šteta što kad su već odskočili trebali bi i da samo za nijansu prošire svoju poslovnicu u Balkanskoj, da im zaposleni koje rade tamo nisu toliko preoptrećeni u sezoni, pa se u startu stekne malo lošiji utisak.

Ovako po svemu drugom baš korektni, i što je najvažni ni ne primetiš ih na putovanju koje organizuju.

Jeste, slazem se.
 
Putovala sam preko agencije Nitravel iz Niša. Imam vrlo loše iskustvo. Bukirali su sobu duplo , iako sam sobu platila još januara meseca i dobila sam sobu u drugoj vili koja je bila jeftinija a kao razliku sam dobila " gratis" izlet, koji nisam mogla da sama biram, već su oni izabrali umesto mene. Tako da nikako ne preporučujem tu agenciju. Jako sam razočarana.

Ja sam bas imao suprotno iskustvo. Da li sam imao srece ili je doslo do neke greske u tvom slucaju...
Inace islo je nas troje za olympic beach...
 
Осврнуо бих се на "Аstra travel" и кућу Костас у Сартију, која им је нова у понуди, а за коју смо се одлучили, јер је у старом делу Сартија, 30м од плаже, а иначе у самом центру Сартија (на мапи бр. 57). До сада смо са Астриним смештајем имали добро искуство, држали су добре куће, стандардно опремљене. Међутим, смештај у кући Костас, није адекватан Астрином реномеу, као ни цени аранжмана. Студио има само једно централно (чкиљаво) светло, нема светло у фрижидеру, нема светло над француским лежајем, нема светло на тераси....намештај није унисон, већ ју разнородан и делује као да је покупљен са отпада, с једне стране француског лежаја је била каква таква комода, а с друге ништа. Шлаг на торти је шпорет на коме је немогуће скувати и кафу, а камоли ручак, јер једноставно рингле су млаке, другим речима не раде. Кухиња крајње скромно опремљена, тако да смо морали да докупљујемо неке посуде и чиније... На конопцу за веш 4 штипаљке... Срећом у Сартију постоји кинеска радња, па смо докупили потребно покућство. :think:

MapaSartijaJun2017_mala.jpg


Kuća Kostas - LETO 2017
Nalazi se u starom delu Sartija na samo 30m od plaže. U ponudi su dvokrevetni studiji i četvorokrevetni apartman, od kojih neki imaju bočni pogled na more. Svi imaju SAT TV, signal za besplatno korišćenje bežičnog interneta kao i klima uređaj čije se korišćenje doplaćuje.

П.С. Од превоза са Астром смо одустали још прошле године, чим смо сазнали за Тера травел и њихов превоз по 8 путника Реноовим комбијима, од врата до врата.
 
Moje iskustvo sa Travelland-om je užasno.
Pri prodaji vam obećavaju sve položaj sobe spratnost, dok ne uzmu novac po kursu samo njima znanom (opljačkaju vas za prosečno 50€) a onda dodjete u hotel i shvatite da ste u agenciji "tražili kuglicu ispod šibica" .
U hotelu vas sačeka sve samo ne ono što ste tražili, i onda vam kažu u hotelu da vidite to sa agencijom. Zovete agenciju da se požalite a oni vas otkače neljubazno sa objašnjenjem da vi ne možete da birate sobu i da kolega koji vam je prodavao aranžman "pogrešio" i ako ste nezadovoljni možete da ih tužite.(već su vam uzeli novac)
Znači TRAVELLAND zaobidjite u širokom luku, ozbiljna prevara.
 
Moje iskustvo sa Travelland-om je užasno.
Pri prodaji vam obećavaju sve položaj sobe spratnost, dok ne uzmu novac po kursu samo njima znanom (opljačkaju vas za prosečno 50€) a onda dodjete u hotel i shvatite da ste u agenciji "tražili kuglicu ispod šibica" .
U hotelu vas sačeka sve samo ne ono što ste tražili, i onda vam kažu u hotelu da vidite to sa agencijom. Zovete agenciju da se požalite a oni vas otkače neljubazno sa objašnjenjem da vi ne možete da birate sobu i da kolega koji vam je prodavao aranžman "pogrešio" i ako ste nezadovoljni možete da ih tužite.(već su vam uzeli novac)
Znači TRAVELLAND zaobidjite u širokom luku, ozbiljna prevara.

Stvarno ne mogu a da ne iskoristim priliku da opet o njima prozborim.
I ako je od njihove "usluge" prošlo već 4 godine ta agencija mi se toliko zgadila da im to ne zaboravljavam

I meni se isto dogodilo, još su mi nudili sobu niže kategorije .. naravno od predstavnika agencije ni traga nije bilo ( lično mislim da su to namerno uradili i da čak za to ljudi u hotelu nisu ni znali)
Naravno predstavnik agencije je došao da nam ponudi 10% skuplje izlete i da maksimalno oljaga domaćine kako je sa njima nije sigurno ići na izlete i kako su nekorektni, a ovi naši su toliko fini i obzirni spram nas.
Što apsolutno nije tačno

Valjda zbog toga toliki animozitet .

A njihov prevoz je tek katstrofa. To su takve džukele da nemam reči.

Parkiraju buseve na sred prometnog puta ( i ako ima dovoljno prostora ispred hotela , ne za jedan već za tri busa), ljudi se pentraju uz brdo da dodju do busa, sa sve torbama pretrčavaju prometnu ulicu, oni bacaju te torbe kao da je otpad.

Kad se putnici pobune i kažu da neće da se pentraju sa torbama 200 metara i da samo budala ne vidi da ima prostora da se bus parkira tada neki džukac po imenu Zoran zareži da će nas sve ostaviti tu ako nećete da vučete svoje kofere 200 m.

Ovi domicilni se čude šta ti ljudi rade.

To je takav ološ da žalim svaku paru koju sam im ostavila.
Sad je jedini i glavni uslov za svako moje putovanje da sa tim ološem nemam nikakav kontak - i opet mi ih jedna agencija uvalila za povratak.

Stvarno se izvinjavam na rečniku ali to poniženje koje vam ta agencija proredi je van svih standarda - bude vas sramota što ste Srbin i bude vam krivo što vas svi drugi 10000 puta bolje tretiraju od tih protuva.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top