Moze li neki dobar o alkoholicarima?

AA SRBIJE

Obećava
Poruka
61
a ako znate nekog ko ima probelm alkohola posaljite ga da se druzi sa nama.

www.anonimnialkoholicari.org ali kroz salu da se neljuti

ŠTA JE AA. Anonimni alkoholičari su zajednica muškaraca i žena koji međusobno izmenjuju iskustva, snagu i nadu, kako bi mogli rešiti zajednički problem te mogli pomoći i drugima da se oporave od alkoholizma.

Za članstvo postoji samo jedan uslov, a to je želja da se prestane piti. Članarina u A.A. se ne naplaćuje; mi se sami financiramo licnim doprinosima.

A.A. nema nikakve veze ni sa jednom verskom sektom, udruzenjem, političkom ili drugom organizacijom i institucijom. A.A. ne želi ucestvovati u raspravama, te ne podržava nikakve ciljeve niti im se protivi.

Naš je osnovni cilj - ostati triezan i pomoći drugim alkoholičarima da ostvare stanje trezvenosti.
 
Upeca alkoholičar zlatnu ribicu i ona kaže da ce mu ispuniti tri želje ako je pusti i ovaj pristane. Pita ga ribica koja mu je prva želja, a on će:
- Hoću da umesto vode ovom rekom teče rakija. I ispuni mu se želja.
- Koja ti je druga želja, pita ribica.
- Daj mi najveću kriglu što postoji da zagrabim sebi rakije. I želja mu se ispuni.
- Koja ti je treća želja?
- Daj mi jedan bambus da presečem ovu rakiju.
 
20201008_134357~2.jpg
 
Krenula starija žena na groblje da zapali sveću pokojnoj prijateljici i zastade malo na pola groblja zaboravila tačno gde se grob nalazi, ali pored na klupi ugleda komunalnog radnika koji sedi pijan i pita ga : sinko dali znaš gde se nalazi parcela broj 17 sa ovim imenom , a pijani grobar joj odgovara : baba što izlaziš kad ne znaš da se vratiš !
 
Krenula starija žena na groblje da zapali sveću pokojnoj prijateljici i zastade malo na pola groblja zaboravila tačno gde se grob nalazi, ali pored na klupi ugleda komunalnog radnika koji sedi pijan i pita ga : sinko dali znaš gde se nalazi parcela broj 17 sa ovim imenom , a pijani grobar joj odgovara : baba što izlaziš kad ne znaš da se vratiš !
:hahaha:
 

Back
Top