Biblija - Bestseler kroz Istoriju

Prvo, mogao si malo da smanjis sliku!
A kao drugo, vec je izlizana fraza postavljati pitanje zasto Bog dozvoljava ovo ili ono? Nazalost, ovo nije ni prva ni poslednja beba ili dete ili odrastao covek koji pati i koji ce patiti mozda ceo zivot. Ponovo cemo se vratiti na domen slobodne volje koju je Bog dao ljudima. Naravno da ova beba nije izabrala da bude bolesna i da se mozda muci kroz ceo zivot, medjutim, ono sto je Bog (Jahve) ucinio kroz svog sina Isusa Hrista jeste Spasenje ljudskog roda. I ta beba jednog dana kad poraste i postane svesna sebe moci ce da spozna ljubav jedinog zivog Boga i da sazna da postoji razlog zasto prolazi kroz to kroz sta prolazi.
 
Obersturmfuehrer:
u pravu si, a posto me mrzi da smanjujem obrisao sam sliku....

sto se ostatka tice - AKO poraste i AKO postane svesna....

Tacno, ako doceka. Mozda ne konkretno ova beba, ali hiljade drugih ni ne docekaju svoj prvi rodjendan.
E sad, da ne ulazimo u duboku teologiju, ali Isus Hrist je umro za sve ljude, za svakog ponaosob. Jedino sto On trazi zauzvrat jeste da Ga priznamo kao svog Spasitelja.
Dakle, On nam se NE NAMECE, NE PRETI, NE UCENJUJE, vec moli. Ne prisiljava, nego daje slobodnu volju. Slobodna volja dolazi od samosvesnosti ili samospoznaje. Jedna mala bebica koja nije svesna ni sebe, ni svog zivota, svakako ne moze biti odgovorna za sebe pred Bogom. Mi mozemo, ali jedna beba ne. I kao takva ona odlazi svome Tvorcu. Nju Bog nece pitati za odgovornost. Ona je nije ni bila svesna, ni svoje odgovornosti ni svog zivota. I tako je sa miliona ne rodjenih beba, koje bivaju ubijane, a da ni ne ugledaju svetlo dana. Jel se slazete? Abortus je nesto strasno. Medjutim, niko ne govori o tome kako dolazi do tih "nezeljenih" trudnoca? Ne govori se sveopstem nemoralu, bludu, promiskuitetu. A zbog toga se ubijaju milioni i milioni beba.
Niko nece optuziti takve ljude i reci im, vasom ne odgovornoscu i vasim nemoralom morala je biti ubijena "jos jedna u nizu" ne rodjenih beba.
O tome se na ovaj nacin ne razmislja mnogo, i zato je najlakse optuziti Boga!
 
Šakal:
Hm...sve može? Da zaustavi rat u Iraku na primer? Da iskoreni glad na planeti? Da suzbije bolesti na planeti? Da spreči globalno zagrevanje a samim tim i novo ledeno doba koje nam preti? Šta još to može Božidar?
Do pre 20 g. u institutu u Igalu lečeni su specijalni bolesnici, mahom iz zapande Evrope.
To su bila deca narkomana, starosti do 20. godina. Fiziološki su bili zdravi, ali su fizički bili prave nakaze. Ne može se zamisliti koliko su im tela bila fizički unakažena. Groza. Ko je kriv za njihovu sudbinu - roditelji, jer nisu prestali nanositi zlo sebi i drugima, ili Bog, koji ih svakog momenta odvraća od činjenja zla? Ko je kriv za sva zla koja se događaju na svetu?
 
Obersturmfuehrer:
u tom slucaju - roditelji, naravno...
ali neke bolesti se javljaju i kada su roditelji potpuno zdravi, pravi, idu u crkvu, postuju sve obicaje, mole se itd...


Pa naravno. Niko nikad i nije rekao da ako verujes u Boga da ce ti sve u zivotu cvetati i biti savrseno. Covek u zivotu, jednostavno mora da nauci da zivi sa problemom. Problema ce uvek biti. Oni nece nestati zato sto verujemo u Boga, ali ono sto ja mogu iz iskustva da kazem, jeste da ce Bog zaista pomoci da se problemi prevazilaze!
 
Obersturmfuehrer:
u tom slucaju - roditelji, naravno...
ali neke bolesti se javljaju i kada su roditelji potpuno zdravi, pravi, idu u crkvu, postuju sve obicaje, mole se itd...
Jesi li siguran u to? Ni za sebe ne možeš tvrditi da si pred Bogom čist, a kamoli za nepoznate. Dobro je da čovek shvati da ne treba raditi zlo, jer će mu se zlo vratiti. Sklon si previše brzim (i nedovoljno promišljenim) reakcijama.
 
ristob:
Do pre 20 g. u institutu u Igalu lečeni su specijalni bolesnici, mahom iz zapande Evrope.
To su bila deca narkomana, starosti do 20. godina. Fiziološki su bili zdravi, ali su fizički bili prave nakaze. Ne može se zamisliti koliko su im tela bila fizički unakažena. Groza. Ko je kriv za njihovu sudbinu - roditelji, jer nisu prestali nanositi zlo sebi i drugima, ili Bog, koji ih svakog momenta odvraća od činjenja zla? Ko je kriv za sva zla koja se događaju na svetu?

a shta su deca kriva???

a kako ih je to bog odvracao???

shta ja imam s tim shto moj cale misli, radi, poshtuje...
ja nisam moj cale!

ocesh da kazesh da je taj tvoj bog jedno pokvareno stvorenje koje kaznjava nevine
a ne one koje treba i koji su zasluzili???
 
islandjanin:
BIBLIJA - BESTSELER SVIH VREMENA

Biblija je bila prva štampana knjiga. Uradio je to Guteberg 1456. godine u Nemačkoj. Od tada do danas procenjuje se da je cela (Stari i Novi zavet) štampana u više od 17 miliona primeraka, oko 14 miliona Novih zaveta i oko 600 miliona pojedinih delova Biblije. Prevedena je na preko 1500 jezika sveta.

Interesuje me kako svi oni koji pokusavaju da opovrgnu Bibliju, gledaju na ovakve podatke. Kako je moguce da ova knjiga "zivi" ovoliko, kako je moguce da je uspevala da "prezivi" razna "spaljivanja" i unistavanja kroz istoriju. Zasto ona toliko "bode" oci svima onima koji ne veruju???

Da, stoji da je prva stampana knjiga bila biblija, ali i stoji cinjenica da je Gutenberg bio zadrti katolik, a zabrana citanja je tada bila toliko jaka da bi te odmah bacili pred inkviziciju si citao bilo sta drugo, i dan danas imas tu istu listu zabranjenih knjiga na Vatikanskom web sajtu. Plus u to doba je bilo mnogo glupih i plitkih ljudi koji nisu razmisljali svojom glavom jer je nisu imali, vec su kao konji sa ogranicenim vidnim poljem gledali i mislili ono sto su im crkvene vlasti govorile. A ako ne zelis da prihvatis cinjenice da je crkva gnjilo zla, prosetaj se malko do Banovog brda u Beogradu, lepa bela pa, ne kuca vise kao mala zgrada, pored crkve Sv. Djordja, na gornjim spratovima zivi biskup i njegova posluga,a u poslovnom prostoru se nalaze sportske kladionice i poker aparati...Uopste nema potrebe da ides u Vatikan da bi video kako papa i njegovi ljudi kradu, dovoljno je samo da se okrenes......
 
Pa na primer u vreme Aleksandra Makedonskog, Grci su bili izmislili parnu masinu, ali nisu znali sta ce sa njom, u vreme antike, nauka je bila veoma razvijena, antiku nemoj da podcenjujes...A Biblija napisana, novi zavet doduse, I/II vek n. e....A stari se sastoji od Tore, jevrejske svete knjige, sto ne sumnjam, znas, ali ako malko pogledas videces da smo mi malko prepisivali od jevreja,a oni od egipcana, od Akhenatona konkretno, a na kraju, muslimani od svih nas...religija i svete knjige su ti ko jedan veoma lose prepisan pismeni...Upoznaj se malcice sa kuranom, videces....ja sa svojih 16 vidim kako su to providni planovi....Upitajte se sta ste vi radili ceo vas zivot....
 
Sofika:
Pa na primer u vreme Aleksandra Makedonskog, Grci su bili izmislili parnu masinu, ali nisu znali sta ce sa njom, u vreme antike, nauka je bila veoma razvijena, antiku nemoj da podcenjujes...A Biblija napisana, novi zavet doduse, I/II vek n. e....A stari se sastoji od Tore, jevrejske svete knjige, sto ne sumnjam, znas, ali ako malko pogledas videces da smo mi malko prepisivali od jevreja,a oni od egipcana, od Akhenatona konkretno, a na kraju, muslimani od svih nas...religija i svete knjige su ti ko jedan veoma lose prepisan pismeni...Upoznaj se malcice sa kuranom, videces....ja sa svojih 16 vidim kako su to providni planovi....Upitajte se sta ste vi radili ceo vas zivot....

Kopirao me ko je stigao......Sramota.....:evil:
Gde im je originalnost, majku mu......
 
u vezi sa bebama.
kako to da beba nije svesna?
jel se dernjavi kad je gladna, jel place kad je nesto boli?
jel se smejulji kad joj je nesto smesno?
zna i kad je gladna, zna i kad je bolesna.
sve to radi, znaci da je svesna svog postojanja.

njoj nije potrebna REVOLUCIONARNA IZREKA od Renea MISLIM DAKLE POSTOJIM.
AL STVARNO NESTO GLUPLJE U ZIVOTU NISAM CUO.
ovo mi je otvorilo oci da sam svestan svoje nesvesti.
 
Da li si ti cuo mozda za bezuslovne reflekse, motive(u koje ti spadaju potrebe, nagoni teznje, zelje, i ciljevi), a mozda i za organsku homeostazu...Cak ih i bebe poseduju...to sto bebe ne misle recima ne znace da ne misle emocijama....boze kakve gluposti
 
[Kapernaum]
u vezi sa bebama.
kako to da beba nije svesna?
jel se dernjavi kad je gladna, jel place kad je nesto boli?
jel se smejulji kad joj je nesto smesno?
zna i kad je gladna, zna i kad je bolesna.
sve to radi, znaci da je svesna svog postojanja.


oces da kazes da ovo sto sam napisao nije tacno?
 
Sofika:
Da li si ti cuo mozda za bezuslovne reflekse, motive(u koje ti spadaju potrebe, nagoni teznje, zelje, i ciljevi), a mozda i za organsku homeostazu...Cak ih i bebe poseduju...to sto bebe ne misle recima ne znace da ne misle emocijama....boze kakve gluposti
onda ni ti nisi svesno bice i ti imas nagone kao zivotinja, ako sam te dobro razumeo

pa sad mi je jasno zasto ste postali od majmuna
 

Back
Top