Посебно оделење за борбу против високо технолошког( сајбер) криминала

Pa šta?

Primećen član
Poruka
541
Ево причају на Б92 о овом посебном оделењу које ће функционисати пред специјалним судом,које би требало променити мало слику на овим и оваквим форумима и осталим видовима борбе против фалсификовања,педофилије,ауторским правима,крађом итд...платне картице и злоупотребе интернета...
 
Eto i posle kukate za zaključanim temama!

PA MENI OBRISALI JUČE JEDNU SA ZDRAVLJA!
Demokratije ima samo na ovom podforumu...

Elem tekst je glasio ovako:

INTERNET I PSIHIJATRI ZA DNEVNICU

Mada postoje razne teroije o najmodernijoj aktivnosti ljudskoj, tek samo mogu da kažem da ti nazovi psihijatri "za dnevnicu" u nekoj namenskoj TV emisiji PRETERUJU!

Neko kod lekara ode zbog preke potrebe neko da priča sa ljudima.
Neko ode u prirodu da se vrati sebi a neko da ubija životinje.
Neko visi na stadionu jer mora da trenira, neko zato što voli svoj klub.
Neko u firmu ode da zaradi platu neko da ogovara kolege iako radi za istu platu.
Neko koristi gradski prevoz da stigne na drugu lokaciju neko da simulira ekskurziju

Mislim ima slučajeva i kod tih psihijatara...
 
Za početak SPECIJALNO ODELJENJE bi trebalo da ode na Adu Ciganliju i da razdvoji nudiste od manijaka.
Ima penzionera, ima riba, ima gejova, ima parova, ima egzibicionista, ima voajera, ima dece, ima mobilnih sa kamericama ("Kurir" objavljivao slike iz Košutnjaka i Ade Ciganlije) ma svega što ima treba - nek razdvoje

Pa onda kriminal u bankama - to se zna kad ide isporuka.

UOSTALOM ZAR NISU BANKARI KRIMINALCI ZELENAŠI?

Platne kartice? Ne vole Srbi to, lepši je red i svadjanje sa šalterušom...
 
Iron Lord:
Eto i posle kukate za zaključanim temama!

PA MENI OBRISALI JUČE JEDNU SA ZDRAVLJA!
Demokratije ima samo na ovom podforumu...

Elem tekst je glasio ovako:

INTERNET I PSIHIJATRI ZA DNEVNICU

Mada postoje razne teroije o najmodernijoj aktivnosti ljudskoj, tek samo mogu da kažem da ti nazovi psihijatri "za dnevnicu" u nekoj namenskoj TV emisiji PRETERUJU!

Neko kod lekara ode zbog preke potrebe neko da priča sa ljudima.
Neko ode u prirodu da se vrati sebi a neko da ubija životinje.
Neko visi na stadionu jer mora da trenira, neko zato što voli svoj klub.
Neko u firmu ode da zaradi platu neko da ogovara kolege iako radi za istu platu.
Neko koristi gradski prevoz da stigne na drugu lokaciju neko da simulira ekskurziju

Mislim ima slučajeva i kod tih psihijatara...
Ето...Ни доктори нам нису здрави!:)
 
Немој подрешно да схватиш ИРОН-е до сада та област није била уређена али од скоро ће покушати да се и ту уведе какав такав ред да барем не долази до злоупотребе интернета ради вршења кривичних дела,
што се форума тиче постоји правилник и то је ок,само он не може бити нити је изнад устава и закона ове земље тако да ако на пр. неко вређа ЊЕГОВУ СВЕТОСТ ПАТРИЈАРХА ПАВЛА ОСИМ ШТО ЋЕ ТЕ ВИ ЗАКЉУЧАТИ ИЛИ НЕ ТЕМУ И БАНОВАТИ КОРИСНИКА уколико СПЦ пријави случај овом оделењу из било ког разлога они ће моћи да раде на томе,с тим што је превасходна улога овог оделења спречавање пиратерије,педофилије,крађе ауторских права а не медијација међу корисницима јер ту сте ви суверени владари!!!
 
Pa šta?:
Немој подрешно да схватиш ИРОН-е до сада та област није била уређена али од скоро ће покушати да се и ту уведе какав такав ред да барем не долази до злоупотребе интернета ради вршења кривичних дела,
што се форума тиче постоји правилник и то је ок,само он не може бити нити је изнад устава и закона ове земље тако да ако на пр. неко вређа ЊЕГОВУ СВЕТОСТ ПАТРИЈАРХА ПАВЛА ОСИМ ШТО ЋЕ ТЕ ВИ ЗАКЉУЧАТИ ИЛИ НЕ ТЕМУ И БАНОВАТИ КОРИСНИКА уколико СПЦ пријави случај овом оделењу из било ког разлога они ће моћи да раде на томе,с тим што је превасходна улога овог оделења спречавање пиратерије,педофилије,крађе ауторских права а не медијација међу корисницима јер ту сте ви суверени владари!!!


A ti bi da zaradiš 500 dinara od prijave?
Pa reci samo, reci...

VERSKA ORGANIZACIJA SRPSKE PRAVOSLAVNE CRKVE NEMA ŠTA DA TRAŽI NA PODFORUMU POLITIKA JER JOJ PROGRAM DELOVANJA NIJE TAKAV

Da ne grešim dušu, njihovi aktivisti i ne dolaze ovde već nabedjeni vernici od 200€

PROČITAJ USTAV
 
Iron Lord:
A ti bi da zaradiš 500 dinara od prijave?
Pa reci samo, reci...

VERSKA ORGANIZACIJA SRPSKE PRAVOSLAVNE CRKVE NEMA ŠTA DA TRAŽI NA PODFORUMU POLITIKA JER JOJ PROGRAM DELOVANJA NIJE TAKAV

Da ne grešim dušu, njihovi aktivisti i ne dolaze ovde već nabedjeni vernici od 200€

PROČITAJ USTAV

Ма немам баш толико времена рецимо да је то тако,не бих губио време на читање домаћег задатка В.К и остале голобраде братије...
само ниси ме баш скроз разумео на форуму би евентуално било могуће да исто оделење нађе своју примену само у случајевима криминала и подривања уставног поредка или на основу неке тужбе или пријаве појединца,
није ми потребно тих 500 дин знаш и сам да сам присутан дневно бар 3-4 сата на овом форуму,и са путовања се конектујем да мало ђускам по истом.
Нема ова тема везе са форумом,тема се тиче сајбер криминала...
 
besniris:
Sto bi se reklo ,videla zaba da se konj potkiva pa i ona digla nogu.Tako i kod nas oceju da kopiraju zapad.

ovo bi bilo isto kao da si rekao da imamo policiju samo zato sto je ima i zapad...

inace, ovo totalno podrzavam, dosta dugo je vladalo totalno bezakonje na svim poljima u cyber svetu, iako su zakoni uvedeni jos pre neku godinu...
 
Pa šta?:
Ма немам баш толико времена рецимо да је то тако,не бих губио време на читање домаћег задатка В.К и остале голобраде братије...
само ниси ме баш скроз разумео на форуму би евентуално било могуће да исто оделење нађе своју примену само у случајевима криминала и подривања уставног поредка или на основу неке тужбе или пријаве појединца,
није ми потребно тих 500 дин знаш и сам да сам присутан дневно бар 3-4 сата на овом форуму,и са путовања се конектујем да мало ђускам по истом.
Нема ова тема везе са форумом,тема се тиче сајбер криминала...


Forum je forma u kojoj napisano ostaje mada može da posluži je poruka "nije vremenski ograničena" i za potrebe sajber kriminala.
Pričaonice chat su već pogodnija mesta za vrbovanja.
Metodi su razradjeni i kod jednih i kod drugih.
Obersturmfuehrer:
ovo bi bilo isto kao da si rekao da imamo policiju samo zato sto je ima i zapad...

inace, ovo totalno podrzavam, dosta dugo je vladalo totalno bezakonje na svim poljima u cyber svetu, iako su zakoni uvedeni jos pre neku godinu...

I JA POZDRAVLJAM AKCIJU ALI I KOLEGU!
 
giovaniI:
@lorde,drzi se,..
gotovo ti je vise,..

:lol:
Pa Vi ste stranka sa najviše para!
73s10p.jpg


500 po 500 milion i petsto
:lol:
 
giovaniI:
@lorde,drzi se,..
gotovo ti je vise,..

Сумљам да ће ирона ,стари је он лисац а и има добре везе?
то ће више да оплету неке нове клинце који праве лову на интернету,
ирон и ми остали смо не интересантни млатимо празну сламу а не кинту.
 
Iron Lord:
:lol:
Pa Vi ste stranka sa najviše para!
73s10p.jpg


500 po 500 milion i petsto
:lol:

Чекај колико ја то пратим они више нису парламетнарана странка мислим ако је спо?
нема више кинте ни амбасада,ако није спо унапред извињење!
 
Pa šta?:
Чекај колико ја то пратим они више нису парламетнарани мислим ако је спо?
ако није унапред извињење!

SPO je imao NAJVREDNIJE POSLANIKE u odnosu na broj istih prema količini novca u stranci.
 
Iron Lord:
SPO je imao NAJVREDNIJE POSLANIKE u odnosu na broj istih prema količini novca u stranci.

Па доста тачно,
све једно пријаће им пауза, само ако није трајна?
Па беше лепо градска влада па сајам па генекс па ген.инспекторат па амбасаде
ма и све друге мућке, па имају довољно за пензију а неки и за прелет,на пр.Срећковић је следећи голуб прелетач?или је он сајбер звезда па можда подпадне под деловање и интересовање сајбер оделења спец.суда,мислим можда ако изађу фотке...?или видео ...? а за картице и остало не смем ни да помислим...
АЛ СЕ НЕКАД ДОБРО КРАЛО,БАШ!!!
 
Pa šta?:
Па доста тачно,
све једно пријаће им пауза, само ако није трајна?
Па беше лепо градска влада па сајам па генекс па ген.инспекторат па амбасаде
ма и све друге мућке, па имају довољно за пензију а неки и за прелет,на пр.Срећковић је следећи голуб прелетач?или је он сајбер звезда па можда подпадне под деловање и интересовање сајбер оделења спец.суда,мислим можда ако изађу фотке...?или видео ...? а за картице и остало не смем ни да помислим...
АЛ СЕ НЕКАД ДОБРО КРАЛО,БАШ!!!

Beograd ocrnjuj koliko hoćeš ali ne diraj me u Zemun!
Pogotovo ne u Staru Kapetaniju još jedno 99 godina...
:lol:
 
Iron Lord:
Beograd ocrnjuj koliko hoćeš ali ne diraj me u Zemun!
Pogotovo ne u Staru Kapetaniju još jedno 99 godina...
:lol:

Важи само када је матори риста отишао из сент андреје и продао кинезима брод није било петиције а они лагано осигурали све па подпалили и ето циркуса...
ма бар сте се решили Лилића и осалих патриот фунционера из јагњеће бригаде...
него нема николе општинара да им мало посоли реп?!
 
Kada cemo mi u Srbiji moci da koristimo Ebay i PayPal .. vidim ima Hrvatske ,Slovenije cak i Makedonije u opciji za isporuku samo Srbije nema ,da li smo tolika vukojebina ?

Sto se tice internet police , oni su davno vec trebali da rade, puno ima pedofila raznih manijaka ,a i kradljivaca i prevaranata .... samo da rade svoj posao kako treba ,a ne kao nasa saobracajna policija da hvata obicne ljude koji eventualno skrenu gde je zabranjeno ili sta vec ,dok one koji ulecu u makazice i ugrozavaju sve ostale ne dira niko.
 
sw-darthBEN:
Kada cemo mi u Srbiji moci da koristimo Ebay i PayPal .. vidim ima Hrvatske ,Slovenije cak i Makedonije u opciji za isporuku samo Srbije nema ,da li smo tolika vukojebina ?

To je zbog silnih "patriotskih narudžbina" tokom perioda sankcija. Pisali američki šerifi, slala Nemačka Bundesbanka opomene. Srbenda odgovarala na mailove iskreno i otvoreno - "odšteta".
Medjutim Ruska država je platila za "autorska prava" a onda je ganjala pojedince koji su automatski postali njeni dužnici

sw-darthBEN:
Sto se tice internet police , oni su davno vec trebali da rade, puno ima pedofila raznih manijaka ,a i kradljivaca i prevaranata .... samo da rade svoj posao kako treba ,

Bogohulniče!

sw-darthBEN:
ne kao nasa saobracajna policija da hvata obicne ljude koji eventualno skrenu gde je zabranjeno ili sta vec ,dok one koji ulecu u makazice i ugrozavaju sve ostale ne dira niko.

A ti bi se kao isprsio pa da ostaneš bez posla u najboljem slučaju?
 

Back
Top