HTC NAJ-TELEFONI NA SVETU!

SerbiaUnited

Primećen član
Poruka
989
Od kada sam kupio prvi telefon negde 1999. ili 2000. (bese to Siemens S10 koga je nudio Telekom uz karticu) sve do danas promenio sam preko 100 telefona.
U traganju za najboljim resenjem za mene najvise sam koristio SMARTPHONE uredjaje jer su mi zanimljivi em zbog posla em zbog zabave em zbog cackanja em zbog utiska da drzim pravi pravcati kompjuter na dlanu...

Prvi smart uredjaj koji sam imao bila je Nokia 3650 (ona velika ruzna) ali za svoje vreme imala je dobre karakteristike i bila je potpuno funkcionalna u svim sferama.

Brat je na izlogu jedne prodavnice u mom mestu video jedan telefon za koji je na prvi pogled mislio da je neki Panasonic (metalik siva boja, gornji deo siri nego donji, veliki ekran, tezak oko 130grama tj dosta). Pitao je gazdu: "sta je to i moze li zamena za nokiu mislim 6100 (neka glupa)" a gazda mu odgovori "ma to neki polovan iz svajcarske, ima windows, full pakovanje, al ne mogu da ga prodam danima, MOZE!"

ispostavilo se da je to ORANGE SPV (bez dodatne oznake tj samo SPV, neki ga zovu SPV CLASSIC). TO JE PRVI WINDOWS TELEFON NA SVETU.

Karakteristike: Windows 2002, Infrared, 176x220 2,2" ekran

Zasvidjao mi se i odmah sam se menjao sa bratom i prisvojio pomenuti SPV. Cackajuci po internetu shvatio sam da ga u originalu proizvodi TAJVANSKA FIRMA HTC
da mu je fabricka oznaka HTC Canary a da se prodaje iskljucivo preko Orangove mreze.

Proslo je neko vreme a ja u medjuvremenu izmenjao telefone i imao sam Nokiu 6600. Setkajuci se na pijaci ugledam da neki ganci imaju telefon koji lici na pomenuti SPV.
Da naravno bio je to SPV ali E200. Unapredjena varijanta prethodnog.
Bez razmisljanja zamenim svoju 6600 i jos su mi doplatili sa zadovoljstvom. Jer ono cudo ne bi nikad prodali da ja nisam naisao. Boze, pa ko je jos cuo za HTC.
Otvorivsi poklopac video sam oznaku HTC Voyager.

Karakteristike: Windows 2003, Camera, Video 352x288, Bluetooth, Infrared, mnogo osvetljeniji ekran od prethodnog.

Oba telefona, su izdvajale u odnosu na ostale smartphonove (symbian), tri veoma dobre stvari:

1. ZVUCNIK JE TOLIKO JAK I KVALITETAN DA SAM KORISTIO TELEFON PRILIKOM IZLETA U PRIRODI prikljucujci telefon ili ne na auto-punjac i dobijao komentare> ima li ovo chudo Woofer?? :) Jedino telefoni izasli 2006 i 2007 mogu jacinom zvucnika da pariraju ovom (n73, 6233, p990i...)

2. Baterija u odnosu na ostale smartphon-ove je extra. Trajala je sa solidnim koriscenjem i preko 3 dana.

3. Sinhronizacija sa Windows-om je fenomenalna i veooooma brza. Nisu potrebni drajveri. Ubacite telefon u Cradle i sacekate nekoliko sekundi (najvise 5) da se svi kontakti, poruke, notesi i ostalo sinhronizuju sa MS Outlook-om.

-----


Kasnije sam imao SPV C550 ili (fabricko ime HTC Hurricane)

Karakteristike: Windows 2003 SE, Camera 1.3mpix, Video, Bluetooth, Infrared, ekran 320x240 262k boja, stereo zvuk.

HTCovi telefoni su uveliko poceli da osvajaju trziste i vec su mnoge firme preuzele distribuiju tih modela>

pomenuti ORANGE
QTEK
I-Mate
AudioVox
Dopod
O2
itd itd

Svi telefoni pomenutih kompanija se baziraju na platofrmi firme HTC.
I svi manje vise imaju iste modele samo pod razlicitim imenima.

Recimo taj SPV C550 je isto sto I-Mate SP4m ili SDA Music Phone itd itd

---

Posto sam hteo da experimentisem sa operativnim sistemom uzeo sam malo stariju varijantu koju trenutno imam. SPV C500 ili QTEK 8010.
jer ona podrzava instalaciju WINDOWS MOBILE 5 ROMa.

Karakteristike: Windows Mobile 5, Camera, Video, Bluetooth, Infrared, 2,4" ekran!


PREDNOSTI U ODNOSU NA SYMBIAN TELEFONE

- Mnogo bolji kvalitet izrade. Čvrsti, ne krckaju, dosta metalnih delova, veoma kvalitetna plastika, masku nema potrebe menjati godinama
- Mnogo bolja sinhronizacija bilo putem bluetootha, infrareda ili data kabla uz pomoc ActiveSynca. Brža, stabilnija. Lako povezivanje sa MS Outlookom ili drugim Microsoftovim programima.
- Po defaultu podržano ćirilično pismo. Samo je dovoljno da u meniju podesite lokalizaciju: Srbija i u mogućnosti ste da u pregledačima office dokumenata otvarate ćirilična dokumenta.VEOMA PROFI pošto znamo da je zvanično pismo ćirilično i da se zvanični dokumenti pišu na ovom pismu.
- Neograničene mogućnosti menjanja početnog ekrana (HomeScreen-a). Uvek ste u kontaktu sa vašim obavezama, kalendarom, itd itd.
- Baterija mnogo više traje nego većina Symbian telefona. Prosek za pomenuta 4 telefona (gore) bila su 3 dana i to sa korišćenjem Media Playera, Igrica, Divx playera i povremenom sinhronizacijom.
- Zvuk dosta jači i kvalitetniji nego većina symbian telefona.
- Nema problema sa RAM memorijom. Možete uključiti i do 20 programa odjednom koje kasnije menjate u TaskManageru.
- Priključak za slušalice je standardni 2,5mm, mada vam ništa više neće trebati od originalnih stereo slušalica koje su fantastične.

MANE U ODNOSU NA SYMBIAN TELEFONE

- Dzojstik je malo problematican. Dosta sakuplja prašinu i koči se posle nekoliko meseci upotrebe telefona. Moraćete bar na 3-4 meseca da čistite otvarajući telefon.

- Kod većine windows telefona firme HTC učitavanje windowsa traje dosta dugo čak i do 1,5 minuta kod starijih telefona.

- Zaboravite na alarm ako je telefon isključen mada on u stand-by modu tokom cele noći potroši jedva 2% baterije.

qtek-8080.gif

SPV E200 ili QTEK 8080

qtek-8010.gif

SPV C500 ili QTEK 8010 ili I-Mate SP3 ili AudioVox ST5300

imate-sp4m.gif

SPV C550 ili I-Mate SP4i ili O2 XDA Phone

A danas imate mnogo moćnije uređaje sa ugradjenim WiFi i boli-glava ekranom i tako to

qtek-8310.gif

QTEK 8310

qtek-8600.gif

QTEK 8600

SVE OVO GORE

PRODUCED BY HTC

Posle korišćenja brojnih windows i symbian telefona
Zaključak je

Taiwan : Finland 1:0
 
kako nema? ima sigurno.
zar ne moze da se instalira additional language pack kao sto to moze moj.

ja sam cak rucno prepravljao nemacki na srpski pa sam ubacivao u telefon.

jos ako je wm5 (a pretpostavljam da jeste) procesljaj na netu i trazi RonsWens ili tako nesto. TO je covek koji stalno menja lokacije sajta jer mu se tu nalaze nelegalni WM5 ROMovi za HTC telefone. Ali nacices. Ima tu language packova.
 
Imam HTC TYTN II i menjao bih ga samo za HTC TOUCH PRO ili PRO 2 znaci imam mali kopmjuter sa sobom...sve moze i sve radi....prezadovoljan fonom...a imam ga par meseci i nije mi prvi winmob....a o tome da sve moze da se podesi na dugme da bude i da svako dugme moze da ima po 2 funckije...fantazija....ziveo HTC :)
 
Ja sam ga hteo kupiti,ali zbog jedne sitnice sam se predomislio i kupio Touch HD,a to je zato sto Android ne podrzava prenos fajlova pomocu Bluetootha,mozes samo handsfree da prikljucis na BT i nista vise.Inace telefon je super,a najjache je ona kuglica koja je poput misha sa kojom je veoma jednostavno navigirati po telefonu.
Moj ti je savet da ako ti prebacivanje fajlova bluetoothom nece puno nedostajati onda ti od srca preporuchujem HTC Magic.
Pozdrav
 
Ja sam ga hteo kupiti,ali zbog jedne sitnice sam se predomislio i kupio Touch HD,a to je zato sto Android ne podrzava prenos fajlova pomocu Bluetootha,mozes samo handsfree da prikljucis na BT i nista vise.Inace telefon je super,a najjache je ona kuglica koja je poput misha sa kojom je veoma jednostavno navigirati po telefonu.
Moj ti je savet da ako ti prebacivanje fajlova bluetoothom nece puno nedostajati onda ti od srca preporuchujem HTC Magic.
Pozdrav

Hvala na brzom odgovoru :)
Nisam znao da ne moze da salje fileove preko BT :( al nadam se da ce se to resiti uz pomoc nekog programa kao sto je bio slucaj sa iPhone :)
 
Cao, drustvo !
Hteo bih sebe obradovati i ponoviti sa ev. novim ili ( ispravnim ) "polovnjakom" HTC cudom.
Imao sam vec priliku rukovati sa TyTN i Touch Dual, pa me prirodno zanima cena po kojoj se mogu nabaviti. Naravno i drugi saveti, sugestije su dobrodosle...konkretna ponuda ?
Hvala.
 

Back
Top