LIST ZA NABAVKU ORUZIJA

zoki-topola

Početnik
Poruka
28
CAOS

EVO IMAM PITANJE UVEZI LISTA ZA NABAVKU ORUZIJA DALI NEKO MEZE DA ME POSAVETUJE


JA SAM POLAGAO ZA LOVACKU PUSKU I POLOZIJO IZ PRVE IZVADIJO SAM DA NISAM OSUDJIVAN I SVE PREDAO U SUP PRVI PUT ODBILI PA SAM SE ZALIO I OPET ODBILI 2 I 3 PUT SU ME OPET ODBILI DALI MOZE NEKO DA MI KAZE ZASTO VOLIM DA IDEM U LOV I NETRAZIM DA KUPIM TENKE NEGO SPORTSKO ORUZIJE ZASTO MI NEDOZVOLJAVAJU DA ZIVIM SVOJ HOBI AKO NEKO MOZE ILI ZNA KAKO DA MI POMOGNE BIJO BI MU ZAHVALAN
POSTO SAM IZ NEMACKE NEZNAM DALI JE SBOG TOGA ALI U SUPU MI NISTA NEKAZU
 
Kupi ti lepo na crno pusku pa u lov kad god hoces.\
Padne mrak a ti drm drm.
Ovo sa dozvolom nije nikad tvoje.
Oduzmu ti za cas kad god pozele ili te neko prijavi za bilo sta.
Zato ti lepo kupis "svoju" tandzaru pa udri u lov do mile volje.
 
dobro ali nije to to da se i de u krivolov ja volim da idem u lov i vec nekoliko puta sam isao sa drustvom pa sam hteo svoju pusku da imam i da idem bez brige u lov stvarno nerazum zasto me toliko je... zbog puske ko da trazim da kupim ´tenka pa mi brane
 
Ma sta ce ti ta artija.
Kod mene u selo nema niko sas artijom pusku.
A zato svi imamo mlogo pusaka brez dozvole.
Idemo u lov kad god ocemo.To ti ne treba ako lovis u svome ataru.
Mi ne idemo u tudje atare lovimo samo po nasem.
Opamprcim svake nedelje po kojeg zeca.
Bilo je i svinja al nemam dzebane za nji.
Tuko sam ih sas sitnom sacmom al mi pobegnu.
Sad kad bunem iso u varos kupicu dramlija krupnih pa napuniti par patrona.
Na oranje kad krenem spakujem i pusku pa lovim zekane i lisice.
Jesenas drmno sam i srnjaka.
One ticurine ne lovim jerbo nema od nji asne sitno mesa ima.
 
zoki-topola:
CAOS

EVO IMAM PITANJE UVEZI LISTA ZA NABAVKU ORUZIJA DALI NEKO MEZE DA ME POSAVETUJE


JA SAM POLAGAO ZA LOVACKU PUSKU I POLOZIJO IZ PRVE IZVADIJO SAM DA NISAM OSUDJIVAN I SVE PREDAO U SUP PRVI PUT ODBILI PA SAM SE ZALIO I OPET ODBILI 2 I 3 PUT SU ME OPET ODBILI DALI MOZE NEKO DA MI KAZE ZASTO VOLIM DA IDEM U LOV I NETRAZIM DA KUPIM TENKE NEGO SPORTSKO ORUZIJE ZASTO MI NEDOZVOLJAVAJU DA ZIVIM SVOJ HOBI AKO NEKO MOZE ILI ZNA KAKO DA MI POMOGNE BIJO BI MU ZAHVALAN
POSTO SAM IZ NEMACKE NEZNAM DALI JE SBOG TOGA ALI U SUPU MI NISTA NEKAZU
sto ce ti puska kada si iz Nemacke?
 
Prvo se uclani u lovacko drustvo, ako si u SUPu doneo potvrdu da nisi osudjiivan za neko krivicno delo SUP se informise kod tvojih komsija, roditelja, prijatela da nisi sa nekim u svadji, sklon nasilju isl.nakon toga razmatraju tvoj zahtev i pozivaju te na razgovor. Komisija u sastavu 3do pet clanova. Ukoliko ispunjavas sve navedene uslove tadanema razloga da tvoj zahtev ne bude resen pozitivno.
 
da i ja neznam sta hocedu meni se cini da oni oce da im se udje koji evric ali ja to iz principa im nedam jer nisam osudjivan niti sam kriminalac i zato neznam sta ima da mi brane i da me ucenjuju dali modu negde visle da se zalim ili negde drugo da napravim zahtev

za svaku pomoc sam zahvalan
 
Ma, burazeru, nije ti to do para, mada neki zaistinu i 'oce da se malo vise ogrebu. To ti je u sustini cisto zajebavanje postenog stanovnistva nekim arbitrarnim zakonima da bi se drzali u stroju. Neces ti nijednog kriminalca nekim zakonom da zaustavis da kupi oruzje kakvo god hoce, lovacko ili protiv-avionsko. Jedini koji ce da se pridrzavaju zakonima su posteni ljudi, a njih jedine moze zakon efikasno da kontrolise u praksi.

Zaboravi ti zaljenje bilo kome, neces videti lova na taj nacin po svoj prilici dok ti ne izraste seda brada do jaja. Ako su se uzjogunili da ti ne daju, neces ti njih ubediti da ti daju nijednom svotom novca. Vise ce da ti se isplati da lovis u Nemackoj za sve te pare. ;)

E sad, nemoj bas ni da potpuno odustanes. Ali znaj gde je granica svakom trudu. Srecno, brate, i dobar pogled!
 
peja959:

Koja sluzi cemu? Da se postenom coveku ogranici mogucnost da se posteno bavi lovom, ili ne daj Boze da mora imovinu i porodicu da odbrani od cega god, dok kriminalci kupuju kako god hoce, gde god hoce i sta god hoce?

Ja razumem mere lova, sezonske regulacije i tako to, ali da mora da se skace kroz tolike obruceve samo da bi moglo da se lovi mi ne ide u glavu. Covek hoce da lovi, ne da ode pa da poubija pola sela ili sume. Da hoce ovo drugo, zasto bi se zajebavao nabavljajuci lovacku pusku i dozvolu na legitiman nacin?
 
PendrekTherapy:
Koja sluzi cemu? Da se postenom coveku ogranici mogucnost da se posteno bavi lovom, ili ne daj Boze da mora imovinu i porodicu da odbrani od cega god, dok kriminalci kupuju kako god hoce, gde god hoce i sta god hoce?

Ja razumem mere lova, sezonske regulacije i tako to, ali da mora da se skace kroz tolike obruceve samo da bi moglo da se lovi mi ne ide u glavu. Covek hoce da lovi, ne da ode pa da poubija pola sela ili sume. Da hoce ovo drugo, zasto bi se zajebavao nabavljajuci lovacku pusku i dozvolu na legitiman nacin?



BRATE ALAL TI VERA OVO SI SUPER REKAO TO BI TREBALO DA SE POSALJE LJUDIMA KOJI ODLUCUJU TO DA BIH HTEO DA UBIJEM NEKOGA NEBI KUPIJO PUSKU NA LEGALNOM PUTU JA HOCU DA IDEM U LOV ZA MENE JE TO SPORTSKO ORUZIJE CUDI ME DA JOS MALO PA NETRAZE DA ZA PECALJKU TI TREBA ODOBRENJE JER BI MOGO DA POTEGNES NEKOGA U GLAVVU SA OLOVOM
 
Ma, Zoki, odgovorio ti na sopstveno pitanje, prema tome ponesi ti tvoju pecaljku u lov, pa rini jelena ili vepra u glavu sa olovom, a kad ga osamutis, ti ga udicom privuci sebi pa ga dokrajci sataricom. *******, izgleda da ce ti to ostati k'o jedina alternativa. ;)

A onda ce sumar da dodje i da ti trazi dozvolu za sataricu, jeb'a mu sarov kevu. Dace ti kaznu sto ne lovis u sezoni za bor, lipu i hrast.
 

Back
Top