Razlikuje li coveka od zivotinje jos nesto osim novca?

DusanB:
mr. I:
A LJUDSKO RAZUMNO PONASHANJE ZA RAZLIKU OD ZIVOTINJSKOG NAGONSKOG [ INSTINKTIVNOG ] :?:

Ne bih rekao: pre oko 30 godina izvrsen je eksperiment sa majmunima i bananom. Majmuni su uvek ,kada im je banana bila van dometa, uzeli stap da je dohvate. Neki su cak znali da sastave stap ako je bio iz delova. Oni najpametniji su cak zubima oblikovali zlebove na krajevima stapova da bi ih sastavili, ukoliko zlebovi namerno nisu bili napravljeni odgovarajuce velicine za uklapanje.
TO JE PRIMJER ZA RAZUMNO PONASHANJE?
DA LI BI MAJMUNI, DA NIJE BILO SHTAPOVA U PROSTORIJI SA BANANAMA, RAZMISHLJALI OVAKO : " E, DA MI JE SAD JEDAN SHTAP PA DA S NJIM DOKUCHIM TE SLASNE BANANE ILI MOZDA DVA I VISHE PA DA IH NEKAKO NASTAVIM JER DALEKO SU POPRILICHNO!
 
Anonymous:
DusanB:
Anonymous:
pa ne umeju da pricaju i ne slave novu godinu

Papagaj moze da prica :lol: Zivotinje stalno slave, nikad ne rade jer nemaju NOVAC!

pa ponavlja ne prica sam ;)
kako ne rade stalno jure hranu
i ne znam da me je neka zvala na zurku
\
i ne studiraju


Biste vi studirali da u tome nema nikakvih PARA
Ste vi culi za jednog papagaja po imenu Alex koga su za pet godina naucili pedesetak reci Engleskog koje moze da govori sa RAZUMEVANJEM. Pokazes mu igracku i pitas ga koje je boje on kaze "Plava", Pokazes mu slova on procita(doduse samo kratke slogove tipa "AR") Ja vas ne zezam pisao je o tome ja mislim nemacki ili engleski casopis "Fokus"!!
Jel vasi kucni ljubimci jure hranu?????
 
mr. I:
DusanB:
mr. I:
A LJUDSKO RAZUMNO PONASHANJE ZA RAZLIKU OD ZIVOTINJSKOG NAGONSKOG [ INSTINKTIVNOG ] :?:

Ne bih rekao: pre oko 30 godina izvrsen je eksperiment sa majmunima i bananom. Majmuni su uvek ,kada im je banana bila van dometa, uzeli stap da je dohvate. Neki su cak znali da sastave stap ako je bio iz delova. Oni najpametniji su cak zubima oblikovali zlebove na krajevima stapova da bi ih sastavili, ukoliko zlebovi namerno nisu bili napravljeni odgovarajuce velicine za uklapanje.
TO JE PRIMJER ZA RAZUMNO PONASHANJE?
DA LI BI MAJMUNI, DA NIJE BILO SHTAPOVA U PROSTORIJI SA BANANAMA, RAZMISHLJALI OVAKO : " E, DA MI JE SAD JEDAN SHTAP PA DA S NJIM DOKUCHIM TE SLASNE BANANE ILI MOZDA DVA I VISHE PA DA IH NEKAKO NASTAVIM JER DALEKO SU POPRILICHNO!

Da li bi ti da zivis u srednjem veku i da nisi NIKADA video auto razmisljao:"gde mi je Mercedes da stignem do onog grada, daleko je"
 
DusanB:
Biste vi studirali da u tome nema nikakvih PARA
Ste vi culi za jednog papagaja po imenu Alex koga su za pet godina naucili pedesetak reci Engleskog koje moze da govori sa RAZUMEVANJEM. Pokazes mu igracku i pitas ga koje je boje on kaze "Plava", Pokazes mu slova on procita(doduse samo kratke slogove tipa "AR") Ja vas ne zezam pisao je o tome ja mislim nemacki ili engleski casopis "Fokus"!!
Jel vasi kucni ljubimci jure hranu?????

ja bih studirala da nema para mislim :)
e dobro papagaj...sto ga mama ne uci da prica nas uce mame i tate.. i ne jure kad im ti donesesh (a jurili bi baci pticara medju ptice!!). nista ne rece za zurke
 
ajd da pomognes baki da pocisti oko prasica, aj baka ne moze sama
drink.gif
 
DusanB:
Devilishgirl:
:roll: Ne puse, ne drogiraju se(zivotinje),ne idu u skolu....a opet nisam videla da se se neki covek pario na ulici :lol: Ipak, neki su vece zivotinje od zivotinja :roll: :?
(A) Drogu su neki ljudi i izmislili da zarde
drogu su ocito izmislili slucajno, skontali da se od toga leci, tripuje i sta ti ja znam a tek onda su shvatili da se moze zaraditi na tome

(B) U Atini oko 300 pre nove ere filozofi iz reda epikurejaca su se ponekad parili na ulici!
ljudi se ne pare :wink:
[/b]
 
Keeper:
DusanB:
Devilishgirl:
:roll: Ne puse, ne drogiraju se(zivotinje),ne idu u skolu....a opet nisam videla da se se neki covek pario na ulici :lol: Ipak, neki su vece zivotinje od zivotinja :roll: :?
(A) Drogu su neki ljudi i izmislili da zarde
drogu su ocito izmislili slucajno, skontali da se od toga leci, tripuje i sta ti ja znam a tek onda su shvatili da se moze zaraditi na tome

(B) U Atini oko 300 pre nove ere filozofi iz reda epikurejaca su se ponekad parili na ulici!
ljudi se ne pare :wink:
[/b]

(A) Pa i onaj koji je lecio je od toga zaradjivao...
(B) Na ovom mestu sam samo hteo da odgovor bude u duhu pitanja...
 
DusanB:
mr. I:
DusanB:
mr. I:
A LJUDSKO RAZUMNO PONASHANJE ZA RAZLIKU OD ZIVOTINJSKOG NAGONSKOG [ INSTINKTIVNOG ] :?:

Ne bih rekao: pre oko 30 godina izvrsen je eksperiment sa majmunima i bananom. Majmuni su uvek ,kada im je banana bila van dometa, uzeli stap da je dohvate. Neki su cak znali da sastave stap ako je bio iz delova. Oni najpametniji su cak zubima oblikovali zlebove na krajevima stapova da bi ih sastavili, ukoliko zlebovi namerno nisu bili napravljeni odgovarajuce velicine za uklapanje.
TO JE PRIMJER ZA RAZUMNO PONASHANJE?
DA LI BI MAJMUNI, DA NIJE BILO SHTAPOVA U PROSTORIJI SA BANANAMA, RAZMISHLJALI OVAKO : " E, DA MI JE SAD JEDAN SHTAP PA DA S NJIM DOKUCHIM TE SLASNE BANANE ILI MOZDA DVA I VISHE PA DA IH NEKAKO NASTAVIM JER DALEKO SU POPRILICHNO!

Da li bi ti da zivis u srednjem veku i da nisi NIKADA video auto razmisljao:"gde mi je Mercedes da stignem do onog grada, daleko je"
PA VEC KAD SPOMINJESH ISTORIJU CHOVIJEK JE U SREDNJEM VIJEKU POMISHLJAO NA KONJE, CHAMAC ILI NEKO DR. PREVOZNO SREDSTVO TOG VREMENA KOJE JE USAVRSHAVAO DA BI DOSHAO DO TOG MERCEDESA KOJEG TI SPOMINJESH. HOCESH DA MI KAZESH DA BI MAJMUN OD ONIH SHTAPOVA NAPRAVIO BAREM BLINKER? NARAVNO DA NE! ZASHTO? ZATO SHTO NIJE RAZUMNO STVORENJE ZA RAZLIKU OD CHOVIJEKA KOJI SE RAZVIJAO ZAHVALJUJUCI SVOM RAZUMU [ I RAZVIJA SE I DALJE ]. TI CESH DA KAZESH DA JE TO SVE RADI NOVCA, NIJE NEGO DA BI SEBI OLAKSHAO POSTOJANE I TO TI JE OSNOVNA RAZLIKA PROISTEKLA IZ RAZUMNOG PONASHANJA DOK NAGONSKO PONASHANJE ZADOVOLJAVA SAMO NAJ OSNOVNIJE POTREBE. 8)
 
DusanB:
(A) Pa i onaj koji je lecio je od toga zaradjivao...
(B) Na ovom mestu sam samo hteo da odgovor bude u duhu pitanja...

(A) otkud znash? ...... mozda je droga prvi put nadjena i koriscena u ritualne svrhe npr? ......
(B) da, ali si promashio odgovor na svoje pitanje, tj. tvrdnju. "voditi ljubav" i "pariti se" je razlika izmedju ljudi i zivotinja. skontaj ostatak ako hoces, tj. pronadji koren te razlike ........ ako zelish naravno :wink:
 
Anonymous:
DusanB:
Biste vi studirali da u tome nema nikakvih PARA
Ste vi culi za jednog papagaja po imenu Alex koga su za pet godina naucili pedesetak reci Engleskog koje moze da govori sa RAZUMEVANJEM. Pokazes mu igracku i pitas ga koje je boje on kaze "Plava", Pokazes mu slova on procita(doduse samo kratke slogove tipa "AR") Ja vas ne zezam pisao je o tome ja mislim nemacki ili engleski casopis "Fokus"!!
Jel vasi kucni ljubimci jure hranu?????

ja bih studirala da nema para mislim :)
e dobro papagaj...sto ga mama ne uci da prica nas uce mame i tate.. i ne jure kad im ti donesesh (a jurili bi baci pticara medju ptice!!). nista ne rece za zurke
OK izvini preterao sam, malo sam se zaneo , nisam te hteo uvrediti al' kad se ovde borim sa 100 ljudi istovremeno ko Neo protiv Smita. Verujem ti da bi ti studirala i da nema para ali , u globalu prvobitni fakultet je izmisljen da bi ljudi bili efikasniji u zgrtanju bogatstva. Da nema para ne bi bilo fakulteta pa kako bi ga onda upisala
 
mr. I:
DusanB:
mr. I:
DusanB:
mr. I:
A LJUDSKO RAZUMNO PONASHANJE ZA RAZLIKU OD ZIVOTINJSKOG NAGONSKOG [ INSTINKTIVNOG ] :?:

Ne bih rekao: pre oko 30 godina izvrsen je eksperiment sa majmunima i bananom. Majmuni su uvek ,kada im je banana bila van dometa, uzeli stap da je dohvate. Neki su cak znali da sastave stap ako je bio iz delova. Oni najpametniji su cak zubima oblikovali zlebove na krajevima stapova da bi ih sastavili, ukoliko zlebovi namerno nisu bili napravljeni odgovarajuce velicine za uklapanje.
TO JE PRIMJER ZA RAZUMNO PONASHANJE?
DA LI BI MAJMUNI, DA NIJE BILO SHTAPOVA U PROSTORIJI SA BANANAMA, RAZMISHLJALI OVAKO : " E, DA MI JE SAD JEDAN SHTAP PA DA S NJIM DOKUCHIM TE SLASNE BANANE ILI MOZDA DVA I VISHE PA DA IH NEKAKO NASTAVIM JER DALEKO SU POPRILICHNO!

Da li bi ti da zivis u srednjem veku i da nisi NIKADA video auto razmisljao:"gde mi je Mercedes da stignem do onog grada, daleko je"
PA VEC KAD SPOMINJESH ISTORIJU CHOVIJEK JE U SREDNJEM VIJEKU POMISHLJAO NA KONJE, CHAMAC ILI NEKO DR. PREVOZNO SREDSTVO TOG VREMENA KOJE JE USAVRSHAVAO DA BI DOSHAO DO TOG MERCEDESA KOJEG TI SPOMINJESH. HOCESH DA MI KAZESH DA BI MAJMUN OD ONIH SHTAPOVA NAPRAVIO BAREM BLINKER? NARAVNO DA NE! ZASHTO? ZATO SHTO NIJE RAZUMNO STVORENJE ZA RAZLIKU OD CHOVIJEKA KOJI SE RAZVIJAO ZAHVALJUJUCI SVOM RAZUMU [ I RAZVIJA SE I DALJE ]. TI CESH DA KAZESH DA JE TO SVE RADI NOVCA, NIJE NEGO DA BI SEBI OLAKSHAO POSTOJANE I TO TI JE OSNOVNA RAZLIKA PROISTEKLA IZ RAZUMNOG PONASHANJA DOK NAGONSKO PONASHANJE ZADOVOLJAVA SAMO NAJ OSNOVNIJE POTREBE. 8)
I zivotinje se polako razvijaju pa ne vidim tu tvoju prvu razliku. A i coveku su potrebne nekakve osnove da bi nesto uradio. Da li bi ti smislio recimo kociju ako nisi nikad video konja? I ako ne bi video korist? U ostalom pogledaj pocetak diskusije sve sam ovo objasnio. Zao mi je ja sada moram da spavam sutra , obecavam, nastavljamo!!!
 
Anonymous:
pa ne umeju da pricaju i ne slave novu godinu

One se savršeno medju sobom razumeju - dakle UMEJU da pričaju ... za razliku od ponekih ljudi,a to što ih ljudi ne razumeju to je njihovo neznanje ...

Zašto bi slavile Novu godinu kad nisu svoj život opteretile satom i kalendarom? A zamisli samo kad bi slavile kakav bi pokolj napravile medju ljudima ...
 
mr. I:
I zivotinje se polako razvijaju
KAKO? GDJE SU TI SLIKOVITI PRIMJERI OD MALOCHAS?
I NE BORISH SE TI SA NAS STOTINU NEGO TI NAS PAR SAMO TAKO IZGLEDA!
TO TI VALJDA GOVORI S KIM IMASH POSLA!
8) 8) 8) 8) 8)[/quote]
Ja mislim 100 figurativno, osim toga kad pokusavas da dokazes nesto tesko a tacno onda su i tri dosta. A bice vas uskoro i 100 znam ja vas
 
I am back!
:idea: No, da objasnim ja onog majmuna malo bolje.... Sustina ucenja je u primenjivanju iskustava koje je usvojeno na nov problem koji prevazilazi granice tog iskustva. Kad su majmunu dali stap on nije odmah svatio, a kasnije ga je upotrebio za bananu; Kad su majmuna vratili u kavez on je odmah uzeo stap i dohvatio bananu ZNACI: majmun je definitivno naucio da dohvata bananu stapom. Kad su mu dali stap iz delova on on nije odmah svatio, a kasnije je sastavio stap i dohvatio bananu. ZNACI MAJMUN JESTE PRIMENIO ISKUSTVO KOJE JE USVOJIO NA NOV PROBLEM KOJI PREVAZILAZI GRANICE TOG ISKUSTVA I TO JESTE RAZUMNO PONASANJE.
Ljudi koji su sprovodili ovaj eksperimenat svedoce da je majmun, dok je razmisljao kako da dodje do banane, sedeo i bio jedno vreme potpuno primiren kao "covek koji duboko razmislja". Kad se setio lice mu se odjednom ozarilo "Kao lice razumnog coveka koji je dobio ideju" :? :? :wink:
 

Back
Top