Razdvajanje glasa i muzike...

Uh... koliko sam upucen to je mukotrpan i jako nezgodan posao.. Nemoj mi vjerovati ali mislim da to moze da odradi Steinberg Cubase program.. Ima toliko prorama za to, ali nisam se njima nikada u toj mjeri bavio.. Radio sam sa dosta audio programa ranije dok je sve to islo na win95, win98, a onda sam poceo da radim neke druge stvari, tako da nisam vise u tom toku uopste...
Vjerujem da ce se naci oni koji su takve stvari izvodili, samo znam da nije bas posao sa par klikova i brzim wizardom...

Cekam i ja neki pametan prijedlog cisto da imam informaciju...
 
a sta bi ti. Od pesme da dobijes instrumental?
nece da moze :lol:
Moguce je uraditi ali kao sto rece gosn ober rezultati nece biti kakve ocekujes.
Da to moze tako lako i kvalitetno niko ne bi pravio instrumentale nego bi samo kliknuli na "voice out" "sound in" i gotovo :lol:
 
tab503:
a sta bi ti. Od pesme da dobijes instrumental?
nece da moze :lol:
Moguce je uraditi ali kao sto rece gosn ober rezultati nece biti kakve ocekujes.
Da to moze tako lako i kvalitetno niko ne bi pravio instrumentale nego bi samo kliknuli na "voice out" "sound in" i gotovo :lol:

Heheeee :D Ja sam mislio da moze... Pa hajde da pretpostavimo da se donekle moze to odraditi (bez obzira na rez) koji bi ti program preporucio za tako nesto?
 
Brate ja da ti odmah kazem da ti takav program ne postoji jer vec dugo radim sa muzikom,snimam,radim u studiju.Imam i cubase i nuendo3,wavelab,acid,sve sto ti treba za muziku,ali program koji odvaja glas od matrice.....takvo nesto jos ne postoji.To je moguce uraditi samo ako imas originalni projekat u programu u kome je pjesma radjenaMada ima jedan program koji moze to da uradi ali samo sa mono zvukom,pa ce efekat biti znatno slabiji a da kasnije pokusas da ga konvertujes u stereo ne vrijedi.Ako imas jos kakvih pitanja reci.Ostaj u miru
 
Staka_hip_hop:
Brate ja da ti odmah kazem da ti takav program ne postoji jer vec dugo radim sa muzikom,snimam,radim u studiju.Imam i cubase i nuendo3,wavelab,acid,sve sto ti treba za muziku,ali program koji odvaja glas od matrice.....takvo nesto jos ne postoji.To je moguce uraditi samo ako imas originalni projekat u programu u kome je pjesma radjenaMada ima jedan program koji moze to da uradi ali samo sa mono zvukom,pa ce efekat biti znatno slabiji a da kasnije pokusas da ga konvertujes u stereo ne vrijedi.Ako imas jos kakvih pitanja reci.Ostaj u miru

Thanx :-D

A koji je najjednostavniji (a njefikasniji) prog za obradu zvuka... (kad si se vec ponudio) :lol:
 
najjednostavnije, a najefikasnije ne postoji :)
sto se mene tice Wavelab je zakon, bog i batina za sve programe za obradu zvuka.
u pocetku je mozda malo nejasan, i cudan ali kada naviknes da radis sa njime mozes da napravis sta hoces.
jedna od njegovih dobrih osobina je ta sto sve efekte mozes da dodajes ili oduzimas bez uticaja na sam fajl, i na kraju, kada si zadovoljan rezultatom da to renderujes u gotov fajl. (ne znam da li novi SF to podrzava)....
 
Obersturmfuehrer:
najjednostavnije, a najefikasnije ne postoji :)
sto se mene tice Wavelab je zakon, bog i batina za sve programe za obradu zvuka...

Odlicno...
A sta mislite o ovom...

" So you want to impress your friends with your singing skills, but they only listen to boring old Top 40 songs--and your brand-new karaoke machine is broken. There's still hope. AnalogX Vocal Remover works on the same principles that hardware removers do: In most instances vocals are equally mixed in both channels and can be identified and removed by simply changing the phase on one channel by 180 degrees. Although this won't remove vocals in all instances, it works in many cases and can sometimes be used to remove bass or breakbeat sections, which is great for sampling. Depending on the effects used on the vocals, sometimes the reverb or ambience remains.
Vocal Remover requires a stereo sound stream and supports either 16-bit or 32-bit data types. In order to use the DirectX Vocal Remover, your application must support DirectX audio plug-ins and must also support either real-time or nonreal-time processing (such as Paris, Cakewalk, WaveLab, or Cool Edit). Vocal Remover requires a stereo sound stream and supports either 16-bit or 32-bit data types "

http://www.download.com/Vocal-Remover-DirectX-/3000-2169_4-10254933.html?tag=lst-0-1

Hajde neko ko ima dobar audio program da isproba ovaj plug-in
 
A koji je najjednostavniji (a njefikasniji) prog za obradu zvuka... (kad si se vec ponudio) :lol:[/QUOTE]


Najefikasniji programi za obradu muzike su ocito i provjereno STEINBERGOVI.Wave lab je dosta dobar ali ne toliko brate,npr.ne mozes da snimas na vise kanala i tako neke cake.Za mene je najbolji NUENDO takodje STEINBERGOV generacija posle cubasea i njihov zadnji proizvod.Program je napravljen za profesionalnu muzicku produkciju.U njemu mozes apsolutno sve pa cak i samu muziku da pravis,radi sa klavijaturom,direktno na njemu mozes da bojis bilo koji prikljucni instrument u bilo koji zvuk,a jos podrzava i ostale audio programe.najefektnije u paku sa Fruity loopsom 6-icom,koristi ise pluginove.............Ukratko,sto se tice muzike idealan je.Reci cu ti podatak da je na NUENDU 3-jci radio studio Vlada Georgieva do ima godinu dana.Probaj,neces se pokajati vjeruj mi.
 
Staka_hip_hop:
Macro_ek:
A koji je najjednostavniji (a njefikasniji) prog za obradu zvuka... (kad si se vec ponudio) :lol:


Najefikasniji programi za obradu muzike su ocito i provjereno STEINBERGOVI.Wave lab je dosta dobar ali ne toliko brate,npr.ne mozes da snimas na vise kanala i tako neke cake.Za mene je najbolji NUENDO takodje STEINBERGOV generacija posle cubasea i njihov zadnji proizvod.Program je napravljen za profesionalnu muzicku produkciju.U njemu mozes apsolutno sve pa cak i samu muziku da pravis,radi sa klavijaturom,direktno na njemu mozes da bojis bilo koji prikljucni instrument u bilo koji zvuk,a jos podrzava i ostale audio programe.najefektnije u paku sa Fruity loopsom 6-icom,koristi ise pluginove.............Ukratko,sto se tice muzike idealan je.Reci cu ti podatak da je na NUENDU 3-jci radio studio Vlada Georgieva do ima godinu dana.Probaj,neces se pokajati vjeruj mi.

A da mozda ne znas link gdje mogu da ga nadjem (pozeljno izlijecen) :confused: ??
 
:lol: :lol: :lol: :lol:
NUENDO-large.jpg
 

Back
Top