Rusija

Mr.Alexsandr:
Здраво всем. Я из России. Кто-нибудь говорит по-русски?

Свободу СЛАВЯНАМ! :)
Pozdrav za Mr.Aleksandr.Razumijem sta si rekao :-D ali nisam ucila ruski :-D .Govoris li neki drugi jezik? A ako ne govoris falanster je rus pa mozes sa njim da pricas a i moze ti biti prevodioc. :p :p :p
 
pozz ... dragi savic dr .... to nije naj gore ... kad sednes u auto - pomisli na milione onih koji na posao idu peske :))).. guraju se u metrou... chepaju u trolebusu ... saplicu i padaju o mramorne stepenice na prelazima ... ojjjj a tek onaj skriveni led na trotoarima koji te uvek ceka pod malim tankim slojem svezeg snega, hodash sebi hodash spokojno i bac :)) ako ti neko pruzi ruku to je vec dobar znak, a bolja je fora da se o tebe saplete jos neko :))) ... sta je to 5 min smrzavanja u poredjenju sa svim gore navedenim veseljima ...
 
Zvuchnik91:
Odakle si(mislim na Srbiju)?Kako uspevas sve da postignes,s'obzirom da studiras i radis?
Kakvi su Rusi?Ja sam razgovarala sa jednom Ruskinjom na chat-u i rekla je da smo mala zemlja i da nista ne vredimo.Nadam se da svi Rusi nemaju takav stav.
Pozdrav :roll:

То и није тако далеко од истине ако се погледа кога смо довели на власт и шта дозвољавамо западу да нам ради док ћутимо !!

Узгред, да ли ми неко може рећи какви су услови за издавање виза нашим држављанима за Русију ? Чуо сам да хрватима не треба виза, одкад су то они у добрим односима са Русијом ?
 
to da hrvatima viza za rusiju ne treba je velika zabluda - jer treba ...
a sto se tice nas ... ja sam ovde na studentskoj vizi i sve mi resava univerzitet u kome studiram ... tako da nisam preterano upucena... ali znam obavezan je poziv od nekog lica koje prozivljava ovde ... a mislim da je naj laksi nacin preci granicu preko turistickog vaucera a tek kasnije ovde uraditi vizu - koju dobijas za dan ...
sve zavisi kakav je razlog tvog boravka ovde ... nazovi rusku ambasadu i oni ce ti sve objasniti precizno sta i kako ... srecno
 
Caos Cucebell.Sta se radi u Moskvi?Vidim da je kod vas hladno,ovdje bas i nije mada duva kosava.Je li ti prosao ispitni rok,meni jeste ,bas je bilo veselo.Sad su mi pocela pred avanja a vec imam kolokvijume i tako mukama nikad kraja. :cry:
Evo mi sad idemo da setamo kejom,pa ako nekad navratis u BG javi se pa da ti pokazemo nas kraj.
 
caosic Zvuchnik91 ... u Moskvi , sada sve i svasta ... dobila sam dve nedelje slobodno sa posla - uzivam maximalno, izlezavanja danju, nocu neki izlasci ... ostala su mi jos dva ispita, ali naj gore je vec iza mene... i meni su predavanja pocela, zato cu danas da mirujem malo da bih sutra otishla na fax ... sad kad spomenu kej , setih se novosadskog :) smrccc ....
obavezno ..
saljem ti jedan topli zagrljaj iz hladne moskve :) ... cuvaj se ... caosiccccc
 
Pozdrav svima a narocito CUCEBELL jer ti se javljam iz tvog i mog Novog Sada, i bas sam u blizini stranda i keja! Nemoj mnogo da tugujes jer, da te malo utesim, i ja dolazim za 6 dana u Moskvu. Muz mi radi tu a ja cu se doseliti sa detetom, ali nisam bas odusevljena time. Bila sam vec nekoliko puta u Moskvi i za turiste je ona sjajna ali sam u panici kako cu ja ziveti tamo?????!!!! Ovde ostavljam posao, prijatelje, grad...... i pitam se kako sebi da organizujem zivot? muz ce biti na poslu po ceo dan, ja ne znam jezik, nemam komsinicu, prijateljicu.....Smrc :sad: Vec mi se place pri samoj pomisli. Daj mi neki savet. :!: :?:
 
U al je Moskva aktivna.Bio je ovde dan mushkaraca 23eg pa se sad svi polako vracaju u zivot nije se radilo 3 dana samo se pilo ma i rusi znaju da odmaraju samo da se ima povod.kako rusi kazu.Била би бутилка повод наидем,
 
Zdravo svima!
Poseban pozdrav za Levčenko Aleksandra i Vladimira Dolgopogova, jedan iz Moskve a je-
dan iz Harkova, genracija 196...i neka, dopisivali smo se pre mnogo, mnogo godina preko
lista "Zdravo". :)
 
dj.jobi - sta da ti kazem, moraces da se odviknes od svega na sta si se navikla tamo ... tudjina je uvek tudjina pa i da je zlatna.
veruj mi znam jako puno zena koje su isto tako kao ti, ostavile i posao i prijatelje, dosle ovde... nisu znale ni jezik, ni grad - bukvalno nista ... to sve ide sa vremenom, jezik se brzo uci, novi se prijatelji sticu ... stvar je u tome koliko ces se ti truditi da svoj zivot ovde dovedesh u neku normalu ... jedini pravilni savet koji ti ja mogu dati ( posto ipak kada sam dolazila ovde nisam bila tvojoj situaciji) pre nego sto sednesh u avion obecaj sebi da idesh u novi zivot, da cesh se maksimalno truditi da ga uchinish udobnim, svom detetu, muzu i sebi... jezik ces nauciti brzo, samo se nemoj odgradjivati od ljudi, idi na sve komunikacije sa njima koje ti budu moguce... u pocetku ces ici samo u supermarkete jer samo tako ces moci da kupish ono sto ti treba -a za mesec dva veruj mi ici ces i na pijacu i prebacivati po koju sa bakicama (one su svugde iste, prostodushne, dobronamerne i uvek spremneza razgovor) ... neznam koliko vashe dete ima godina, ali ako ono bude islo u skolu ili slicno imaces vremena za svakakve kurseve ili povishavanja kvalifikacije,koledze, savetujem ti da to ne propushtash ako budesh bila u mogucnosti jer svako iskustvo ce ti dobro doci u zivotu, kad tad ... u moskvi ima jako puno srba, u opshte nashih, sa balkana ... nemoj vec sad da panicarish a i recu ti jednu mudru stvar koju meni moja majka govori vec godinama ... tvoj novi sad - nece nigde pobeci :)))
naj vaznije u svoj toj prici je da ce tvoja porodica biti na okupu a to je svetinja !!!
zelim ti puno srece u ovom gradu, pokushaj da ga prihvatish onako kako zelish da on prihvati tebe ...

ajde pa se javi kad stignesh da ti cestitamo dobrodoslicu ...
 
falanster:
Cucubell gde si studiras u kom fakultetu?Ja znam studentkinje iz Srbiji koji su dolaze u Moskvu na praksu ali neznam studentkinje koje živu ovde stalno.

RMAT- glavnoe zdanje je na Shodnji mozda si cuo, ali imaju filijale po celoj Rusiji ... iza Tretikovske galerije se nalazi moj filijal
ima nas jako puno iz srbije koji ovde studiramo... oni sto nas mrze bi rekli "cak i previshe" :)
eto sad znash mene :) pozz
 
Hvala na lepim savetima. Nadam sa da ce mi biti ok. Inace dete mi ima 18 meseci pa cemo se nas dvoje nekako valjda snaci. Gde ti zivis , u kom delu Moskve? Moj muz je u jugo-istocnom delu, Rjazanski prospekt, tako nekako. Evo, danas sam lutala po NS, kupovala jos neke sitnice za put, sutra imam priredbu u vrticu (ja sam vaspitacica), uvece pravim oprostajnu zurku sa koleginicama, u petak pakujem kofere, a u subotu sam u Moskvi. Smrc! Cucemo se kad doputujem. Pozdrav
 
cucebell:
RMAT- glavnoe zdanje je na Shodnji mozda si cuo, ali imaju filijale po celoj Rusiji ... iza Tretikovske galerije se nalazi moj filijal
ima nas jako puno iz srbije koji ovde studiramo... oni sto nas mrze bi rekli "cak i previshe" :)
eto sad znash mene :) pozz
:) :) :) ja radim blizu))))stanica Paveleckaja :) :) Zamoskvarecje-to najlepse naselje(?) u Moskvi
 
Привет из Петербурга всем!

У нас холода уже, вроде, закончились; теперь только выше нуля. А в прошлом году был забавный случай со мной: идём с сокурсником из института, переходим (реку) Фонтанку. Смотрим, над ней густой пар клубится, как над кастрюлей с кипятком, выставленной на мороз. Я спрашиваю: почему? Сокурсник на меня смотрит протяжно, как на школьника, и наконец сам вопрошает: "какАя у тя специальность?.." - а мы оба теплофизику изучаем. "Да, - думаю, - глупый вопрос..." Воздух-то очень холодный, вот потому так аццки вода и парИт на участках, где льдом не покрыта. Ближе к ночи, когда уже за шестой час, тогда это смотрится особливо красиво (лучший вид - постор Финского залива, потому что там берега далеко, и пропадают в темноте): водная пустыня, едва заметные льдины плывут, и поверх вод паровые смерчи скользят, и вдалеке взметаются ввысь.

Этой зимой не случалось ничего подобного; лишь иногда - и едва ли на неделю - холодало до минус двадцати.
 
cucebell:
studiram menagment lingvistiku .. ruska medjunarodna akademija turizma ...
zivot u moskvi je lud i brz ... zivi se bukvalno 100 na sat i svaka je minuta vazna ... ovo je grad za mlade, grad gde iz nicega (ako imas mozga naravno ) mozes da stvoris mnogo sta ... beda i bogatstvo na jednom mestu .. bakica koja prosi 5 rubalja na ulici a iza nje u izlogu restorana sedi covek koji ruca za 300 $ ... mi to zovemo "tako blizu - a tako daleko "

zivot kao zivot u moskvi je takav - ako dovoljno radis i racionalno koristis vreme, mesto i sredstva - ziveces odlicno ...
mada ovo je veliko iskusenje za ljude koji dodju a pre toga nisu videli nista , padaju u poroke ovog grada ... a grad je sujtan...

u principu, kao svaka druga metropola ... a ipak Moskva ima veliku istoriju i kulturu ...

pozz svima :))

www.rmat.ru ????
Treba li ti pomoc za polaganje engleskog jezika ?
 
cucebell:
pozz ... dragi savic dr .... to nije naj gore ... kad sednes u auto - pomisli na milione onih koji na posao idu peske :))).. guraju se u metrou... chepaju u trolebusu ... saplicu i padaju o mramorne stepenice na prelazima ... ojjjj a tek onaj skriveni led na trotoarima koji te uvek ceka pod malim tankim slojem svezeg snega, hodash sebi hodash spokojno i bac :)) ako ti neko pruzi ruku to je vec dobar znak, a bolja je fora da se o tebe saplete jos neko :))) ... sta je to 5 min smrzavanja u poredjenju sa svim gore navedenim veseljima ...

Sta je 5 minuta smrzavanja. Nista. Tebi od kraja Moskve do centra na metrou treba 30 minuta, a njemu u automobilu, sa malim probkama 2-3 sata. U spicu bolje pjeske nego autom :)
 

Back
Top