Bangkok, na duzi period...
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Bangkok, na duzi period...

Primećen član ΓΑΛΙΝΙ (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2006.
    U prijateljskim zemljama, a zna se koje su...
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Bangkok, na duzi period...

Šalje me firma u BKK na 2-3 meseca. Bio sam već, ali kratko, šverc tura, pre nekoliko godina. Ne moram da prihvatim, ali me ipak intrigira.Mislim da ću ići. Jel' bio neko skoro, na malo duže ?
    Interesuje me, pre svega savet u kom delu grada da iznajmim stan. Ne bih da baš da budem sam u zgradi sa musavim domorodcima, a opet me ne interesuje da budem izolovan sa pijanim Englezima i nemačkim i holandskim pedofilima u nekom eksluzivnom kvartu. Znači, nešto izmedju.

Zahvalan na svakom savetu....

Ističe se klika (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Podrazumevano Re: Bangkok, na duzi period...

Kreni od www.virtualtourist.com , procesljaj forum, nici ces neke savete.
    Probaj i diskusione Google grupe, imas posebno za Aziju, sigurno ces i tamo nesto naci.....

Učlanjen
    17.04.2006.
    Reputaciona moć
    0

Da, poštujem i zahvaljujem na odgovoru. Pregledao sam ponudjeni site i ima tu koječega korisnog. MEDJUTIM, baš zbog moje predrasude ili, kako god to da nazovemo, tražim savet od naših, SA BRDOVITOG BALKANA. Zašto ?

Vidim da si iz Kanade...

E, pa lepo, i ja se suviše u zadnje vreme družim sa Anglosaksoncima. U zadnje dve godine sam živeo sa dve Engleskinje, po godinu dana. Pokušao, nisam uspeo, i ODUSTAO ZA SVA VREMENA:.Jednostavno, mi NISMO isti svet. Oni mogu da se snadju sve dok ne zaškripi, a onda PUCA sistem. Zato mislim da njihova iskustva nisu relevantna. Prvi nestanak struje i panika, katastrofa...Nema mleka u frižideru za jutarnju kafu, RAZLOG ZA RASKID...

I zato pitam ovde, NAŠE, prevejane, napaćene, snalažljive. JER radi se o drugoj krajnosti, o državi koja nije uredjena do zadnje sitnice kao njihova i gde ti preostaje samo da se probudiš na vreme, a sve ostalo će država ili firma da sredi. Na Tajlandu se treba snaći i preživeti, a to se ne radi preko interneta.

Bez uvrede, nisam ništa loše mislio, ali tako stoje stvari. IZ ISKUSTVA !

Eto...

Ističe se klika (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Citat Original postavio diabolo
    Da, poštujem i zahvaljujem na odgovoru. Pregledao sam ponudjeni site i ima tu koječega korisnog. MEDJUTIM, baš zbog moje predrasude ili, kako god to da nazovemo, tražim savet od naših, SA BRDOVITOG BALKANA. Zašto ?

Vidim da si iz Kanade...

E, pa lepo, i ja se suviše u zadnje vreme družim sa Anglosaksoncima. U zadnje dve godine sam živeo sa dve Engleskinje, po godinu dana. Pokušao, nisam uspeo, i ODUSTAO ZA SVA VREMENA:.Jednostavno, mi NISMO isti svet. Oni mogu da se snadju sve dok ne zaškripi, a onda PUCA sistem. Zato mislim da njihova iskustva nisu relevantna. Prvi nestanak struje i panika, katastrofa...Nema mleka u frižideru za jutarnju kafu, RAZLOG ZA RASKID...

I zato pitam ovde, NAŠE, prevejane, napaćene, snalažljive. JER radi se o drugoj krajnosti, o državi koja nije uredjena do zadnje sitnice kao njihova i gde ti preostaje samo da se probudiš na vreme, a sve ostalo će država ili firma da sredi. Na Tajlandu se treba snaći i preživeti, a to se ne radi preko interneta.

Bez uvrede, nisam ništa loše mislio, ali tako stoje stvari. IZ ISKUSTVA !

Eto...
    Prika, odmah da ti kazem, vise sam nevolja po belom svetu doziveo od nasih ljudi .........a ako imas predrasude, onda ti je moj savet, ili ih sto pre zaobravi i kreni na put ili ostani kuci i ne mrdaj odatle, iskreno i dobronamerno ti ovo kazem.

Zaboravi na brdoviti Balkan, rasmisljaj kosmopolitski , ako mislis da se tisnes u svet........takodje pricam iz iskustva.

Sve najbolje!

Učlanjen
    17.04.2006.
    Reputaciona moć
    0

Ma, nisam ja proveo ceo život na brdovitom Balkanu.
    Radio sam 10 godina u avio kompaniji i obišao pola zemaljske kugle.
    Živeo u Londonu, Parizu, Grčkoj,Madjarskoj, Singapuru, svuda po nekoliko godina.
    Nije stvar u predrasudama, nego u životnom iskustvu....

Hvala, i sve najbolje, takodje.

Početnik
    Učlanjen
    27.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Blago tebi!!!! Druze,bio sam u Bkk pre pola godine i odusevljen sam gradom i uopste Tajlandom. Moja preporuka ti je da odsednes u Khaosan rd. par dana dok nesto ne nadjes. Verovatno ti se nece svideti zbog pijanih engleza al dobra je pocetna stanica za izvidjanje-jeftino i ugodno. Aj pa srecno!!!

Učlanjen
    17.04.2006.
    Reputaciona moć
    0

Hvala na savetu.
    Nego, kako prezivljavas taj njihov topao, ustajao vazduh ? Ja stalno imam utisak da mi fali vazduh. Moj prijatelj koji je bio duze, kaze da se navikao posle dvadesetak dana i da se osecao kao kod kuce. Ali u medjuvremenu...isplazen jezik kao kod psa.
    Meni licno smeta.
    Ovo zadnje celo leto sam proveo na Kritu, sa dnevnim temperaturama 35-40 C. I to se mnogo lakse podnosi, stalno malo duva vetar...i idemo dalje. Istina, kad se ujutro probudim, pozelim da ima malo oblaka, i to se posreci jednom u deset dana. Ali samo MALO.
    A u Bangkoku se cak retko probija sunce kroz oblake, a opet je stalno toplo.

Sad ce neko reci da izvoljevam, ali ja to tako gledam...

Pozdrav svima.

Ističe se klika (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Citat Original postavio diabolo
    Ovo zadnje celo leto sam proveo na Kritu, sa dnevnim temperaturama 35-40 C. I to se mnogo lakse podnosi, stalno malo duva vetar...
    Nije problem u temperaturi koliko u vlaznosti vazduha, proveo sam i ja jedno vreme na Kritu, jos davno, sve isto ovo sto kazes, 35-40, ali to je nista u poredjenju sa Dominikanom , kada udari vlaga od 90%+ uz "samo" 30-32, mnogo gore..........tropi su jedno, Mediteran druga prica.....

Iskusan Panamaman (avatar)
    Učlanjen
    17.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

U bankoku je lepo ima zenske,ima sve. A vi kako te,kako ste? Ce izadjem na internet a? Kad a?

Nov član
    Učlanjen
    13.01.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Jel ima neko ko zivi od nasih na Tajlandu ?

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •