Ribe najkrace zive

Pise "krace i od devica"? Znaci mi smo grupa sa krstom na ledjima? A.. gde je to pisalo? Nije da su mi ambicije da ostarim, posenilim ili predjem stotu, ali sto se genetike tice, bila sam na dobrom putu.. do sada!
 
ma jok....
ajde mi ribe u inat da zivimo sto godina i pobijemo tu njihovu teoriju...
mada...
bolje da zivim krace i kvalitetnije, nego zamisli ako mi buducnost bude ruzna, a ja treba da zivim jos 50 godina?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:shock: :shock: :shock:
 
zlatna ribica

Carassius auratus auratus - Shubunkin
( Linne 1758 )

uzgojna forma

PH => do 7, DH vrijednost do 16; potječe iz Azije. Potrebna duzina akvarija = 100 cm. Duzina do 15 cm, zivotni vijek do 27 godina. Minimalna temperatura minus 6 stupnjeva, maksimalna 23 stupnja. Dobro hraniti: zivom, suhom i smrznutom hranom. Bilje za uredenje akvarija s ovom ribom: Azolla, Cabomba,Hygrophila,Limnobium,
Limnophila, Ludwigia, Myriophyllum, Nitella,
Nomaphila, Pistia, Riccia, Vallisneria.

Razmnozavanje nije lako. Potrebna temperatura 23 stupnja, muzjak i zenka, do 420 jaja.

Carassius auratus auratus - Schleierschwanz
( Linne 1758 )

uzgojna forma

Naraste do 16 cm. Podnosi temperaturu od 10 stupnja do 23. Dobro ih hraniti: zivom, smrznutom i suhom hranom. Potječe iz Azije i zahtjeva akvarij od 100 cm duzine.

Biljke za akvarij:Azolla, Cabomba, Hygrophila, Limnibium, Limnophila,
Ludwigia, Myriophyllum, Nitella, Nomaphila, Pistia,
Riccia, Vallisneria.

Razmnozavanje nije lako, omjer 1:1, pri temperaturi od 23 stupnja do 450 jaja.

Carassius auratus auratus - Lavlja glava
( Linne 1758 )

uzgojna forma

Slicno kao i ostale ribe ove vrste. Zivi do 14 godina. Muzjak je nesto manji, do 14 cm, zenka do 16 cm. Dobro hraniti, akvarij vec od 80 cm duzine. Razmnozavanje tesko, omjer 1:1, do 380 jaja.

Carassius auratus auratus - Zlatna ribica
( Linne 1758 )

Zivi do 45 godina, naraste do 20 cm. Podnosi temp. do - 6 stupnja. Dobro hraniti. Lako razmnozavanje, omjer 1:1, do 8000 jaja. Temperatura za razmnozavanje 23 stupnja.

Carassius auratus auratus - Teleskop Schleierschwanz
( Linne 1758 )

Teze razmnozavanje, osjetljivija, podnosi do 6 stupnja temperaturu u donjim granicama. Razmnozava se pri 23 stupnja u omjeru 1 muzjak jedna zenka. Akvarij velicine od 80 cm.

Carassius auratus auratus - Nebesko oko ( Linne 1758 )


Akvarij od 100 cm duzine, tesko se razmnozava, minimalna temp. 10 stupnja. Ostalo slicno predhodnim varijacijama.

Carassius auratus auratus - Kometenschweif ( Linne 1758 )

Lako se razmnozava, do 600 jaja pri temp. od 23 stupnja. Dobro hraniti. Ostalo isto kao i kod predhodno navedenih varijacija.

Ribe

http://www.gameroom.com/h2o/ribe
 
milentije2:
Citam u velikom horoskopu da ribe najkrace zive. Pise to je zbog polozaja meseca. Pise krace i od devica.

Besmisleniji post ne znam da li sam skoro procitala.

Sta reci o izjavi 'astroloskog eksperta' za duzinu zivota (i to jos po analizi Suncevog znaka !) koji, kao razlog za svoju tvrdnju, navodi da " je to zbog polozaja meseca " ... osim da je, pored cinjenice da takvi ljudi vole da plasiraju svoje (ne)znanje uvek i svuda, gore jedino to sto uvek postoje oni drugi, koji ce takve izjave prihvatiti zdravo za gotovo.
Zar zaista mislite da se tako nesto uopste moze tvrditi, do te mere uopsteno, za bilo koji (Suncev) znak ...? I da ovakve izjave zaista zahtevaju neku (ozbiljniju) diskusiju ... ?

Za one koji zele da saznaju nesto vise o astrologiji sto prevazilazi nivo vasarskih prognoza - duzinu zivota je cesto tesko proceniti i na konkretnom slucaju, tj uzimajuci u obzir natalnu kartu i pokazatelje koji su direktno i indirektno vezane za duzinu zivota. U praksi se to vrlo retko radi ali ne (samo) iz tog razloga, vec i zato sto je gotovo pa besmisleno. Barem ako mene pitate (mada me niko nije pitao :lol: )
 

Back
Top