Da li je jako sporo uobicajena brzina komunikacije sa serverom hosting firme?

Ne mogu da tvrdim da je firma losa, ali da se meni to desi znao bih sta cu.
Odmah sutradan bih bio u njihovim prostorijama, kod direktno nadleznog za ovo o cemu pises.
Trazio bih decidan odgovor, DA ili NE ima li problema i naravno DA ili NE ce da mi obezbede normalan rad.
Ako su odgovori NE, trazim pare nazad, napusatm firmu i trazim drugog provajdera. Cini mi se da te to ceka i ovako, a onda si samo gubio vreme.
To sto se covek rukovao sa Svarcenegerom, ne znaci ti nista, znaci samo jeftina reklama, jer to nema veze sa IT.

A indikativno je kad kazu da "su mi rekli da se prvi put srecu sa tako necim", meni je to dovoljno da im se zahvalim na saradnji. jednostavno nemas / nemam vremena za takve zayebancije ...

To je naravno, samo moje misljenje, nemoj na tome bazirati nikakve odluke, ne zelim da ispadne grbav. Govorim sta bih ja uradio,
 
Novi Sad ili nikad:
Jos uvek ostajem pri misljenju da je www leglo slabo-kaznjivog kriminala i da mu je najveca moralna vrednost ta da preko njega najlakse hvataju pedofile kad www MUP stavlja fiktivne kontakt profile dece a manijaci nagrnu i otkriju svoju pravu prirodu.
Nije mi jasno kakve ovo veze ima sa temom uopšte. Sem toga ako mu je najveća moralna vrednost onda tek ne razumem što si postavljao svoj sajt osim ako i njegova tema nije hvatanje pedofila.
 
Jedna tema iz web dizajna me je podsetila na vrlo korisnu alatku na webu koja daje potpune informacije o serveru na kojem je hostovan sajt. Pogledajte http://www.dnsstuff.com/
Na tom sajtu postoji i alatka koja meri brzinu odziva DNS servera. Evo objasnjenja sa njihovog sajta kako to funkcionise:
The DNS Timing Report will test to see how long it takes for your DNS servers to respond, taking many factors into consideration (timeouts, lame delegations, etc.), and gives you a score (from an F to an A+). It then lists any problems (such as a slow response, timeouts, etc.). Normally, you would enter www.example.com and use the A record (you can use other hosts or records, but the timing is typically the same). This test can be useful in comparing two different web hosts that provide DNS service.
Propustio sam sajtove nekih nasih hosting provajdera kroz ovu alatku:
Kliknite na ime hostinga da bi videli izvestaj
powercthost.net ocena F
verat.net ocena F
beotel.yu ocena F
oklop.com ocena B- (ako se ne varam ovde je rec o ovom hostingu?)
yuserver.com ocena A+

Ne kazem da ovo treba da odigra presudnu ulogu u izabiru hostinga, ali neki pokazatelj sigurno jeste.
Da li generalno imas problem sa brzinom na internetu ili samo prema svom hostingu? Da li si probao da se konektujes sa vise komp. ili samo sa svog? Mozda nesto nije u redu sa tvojim davaocem internet usluga..? Ovo su samo neka od pitanja na koja moras dobro razmisliti pre nego sto odes i raskines ugovor da ne bude posle ista prica i kada promenis hosting...
Poz!
 
Ja sam na powerct, jeste da su extra jeftini, ali kad krene da zapinje, onda bas zapinje. Dobro, ponekad radi odlicno, sve se brzo otvara, upload je brz, ali sam se uverio i u totalno suprotno. Zavisi na koju nogu ustanu, valjda:D U prvo vreme, po mom zakupljivanju domena i hostinga, podrska je bila maltene trenutna, ali posle mesec dva, nemoš ih uhvatiti ni za usi ni za rep, tj ni preko mejla ni fona...
"powercthost 100% svajcarski kvalitet" hehehehehe
 

Back
Top