B 92...kakva TV

rikir

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
257
Povodom nalaganja badnjaka u CG, na badnje vece, ova beogradska TV, stavila je u istu ravan sektu CPC, nepriznatu religiju koja sama sebe zove crkvom, sa sakom simpatizera, i Mitropoliju crnogorsko primorsku , SPC...na sta se uvrijedio sav pravoslavni narod Crne Gore, jer nam je dovoljno sto imamo crnogorske rezimske medije protiv crkve
 
rikir:
Povodom nalaganja badnjaka u CG, na badnje vece, ova beogradska TV, stavila je u istu ravan sektu CPC, nepriznatu religiju koja sama sebe zove crkvom, sa sakom simpatizera, i Mitropoliju crnogorsko primorsku , SPC...na sta se uvrijedio sav pravoslavni narod Crne Gore, jer nam je dovoljno sto imamo crnogorske rezimske medije protiv crkve
ja se bas ne razumem, ali zato volim da ucim, KAKVA je to sekta, ili kako se zove ta :?: nepriznata :?: religija.
 
rikir:
Zovu sebe crnogorska pravoslavna crkva, cine je 2, 3 rascinjena popa...nemaju ni crkvu ni vjernike, a drzavna TV ih tretira kao i Mitropoliju srpske crkve u CG
slusaj ti :evil:
nemoj da pises gluposti i nemoj da otvaras ovako glupe teme :evil:
to nije tacno :arrow: svako ko prijavi pravovremeno odredjeno okupljanje dobije odobrenje. ne branim vlas , bas naprotiv.....ali kad je nesto u sluybi raspirivanja mrynje ovakve vrste, ne mogu a da ne reagujem :evil:
 
rikir:
Povodom nalaganja badnjaka u CG, na badnje vece, ova beogradska TV, stavila je u istu ravan sektu CPC, nepriznatu religiju koja sama sebe zove crkvom, sa sakom simpatizera, i Mitropoliju crnogorsko primorsku , SPC...na sta se uvrijedio sav pravoslavni narod Crne Gore, jer nam je dovoljno sto imamo crnogorske rezimske medije protiv crkve
Pa kada su ih Ristovi batinasi ranije terali iz porte kao i sve ostale novinare pa su tako i Pink i RTS i skoro sve televizije dali samo Mirasa.
 
filatelista:
Unutrašnja stvar Crne Gore. Raduje da nije bilo incidenata.
Ko, gde, kako i šta će da pali za Božić, pa to je vaš problem, ne naš.
Tacno tako ima u Cikagu pet puta vise Srba nego u CG pa niko ne pirca kako su tamo nalagali badnjak a jos njihova deca ne studiraju na nas racun.Koga boli ...za kamenjarce nek pale gde oce i sta oce!
 
Dori moj, u cikagu nema pet puta visa Srba nego u CG, a razlika je sto Srbima u Cikagu, matica je srbija, srbima iz CG nije....kad vas ne interesuje, upravo zato govorim, zasto srbijanska TV radi protiv pravoslavne TV?????????? I glupost da je neko TV iz Srbije zabranio da udje u crkvu
 
rikir:
Povodom nalaganja badnjaka u CG, na badnje vece, ova beogradska TV, stavila je u istu ravan sektu CPC, nepriznatu religiju koja sama sebe zove crkvom, sa sakom simpatizera, i Mitropoliju crnogorsko primorsku , SPC...na sta se uvrijedio sav pravoslavni narod Crne Gore, jer nam je dovoljno sto imamo crnogorske rezimske medije protiv crkve

Не знам зашто те изненађује то што ради Б92 - добро је познато свим Србима да је у питању АНТИСРПСКА ТВ станица чији је директор 'рват а финансирана је од лондонског Чивутина, Сороша највећег србомрзца на планети. Ни један Србин не осврће се на њихова наклапања, ПА НЕМОЈТЕ НИ ВИ.

То што раде са СПЦ на територији бивше СФРЈ је већ препознатљив и свима јасан РЕЦЕПТ за цепкање српског националног бића. То раде деценијама а први је почео Броз када је измислио "републику Македонију" и МПЦ - па до данас НИСУ УСПЕЛИ У СВОЈОЈ НАМЕРИ... зато не бригај, неће успети ни овима... 8-) зна то добро Преосвећени Владика Амфилохије...
 
rec po rec svadja:
Istine radi, bilo je prisutno mnogo vise osoba, a bili su prisutni i predstavnici ruske, bugarske i itaijanske crkve.

Зашто лажеш ?????? Можда је био неки шпијун Ватикана - који их и финансирају...... али ЗВАНИЧНИ ПРЕДСТАВНИЦИ - обична смрдљива лаж !

А чији си ти КЛОН тј. КЛОНЧЕ.......???
 
eremita:
Зашто лажеш ?????? Можда је био неки шпијун Ватикана - који их и финансирају...... али ЗВАНИЧНИ ПРЕДСТАВНИЦИ - обична смрдљива лаж !

А чији си ти КЛОН тј. КЛОНЧЕ.......???
Lepo rekoše na TV da je bilo nešto više na paljenju njihovog, ne našeg badnjaka. Zašto ti imaš sa tim problem? To je isto kao i u Makedoniji, ko hoće u MPC, ko hoće u SPC neka bira.
 
filatelista:
Lepo rekoše na TV da je bilo nešto više na paljenju njihovog, ne našeg badnjaka. Zašto ti imaš sa tim problem? To je isto kao i u Makedoniji, ko hoće u MPC, ko hoće u SPC neka bira.

Није то баш тако једноставно. Постоје канони и правила, такозвану ЦПЦ не признаје НИЈЕДНА помесна Црква, а распоп Дедеић је АНАТЕМИСАН у Цариграду (због неке крађе или сличног, давно, ето ти какав је ауторитет у питању), дакле, он је "хришћанин" колико и Хашим Тачи... А ни у српском становништву ЦГ та "црква" нема упориште... Осим међу неколицином цетињских усташа (потомцима зликоваца који су злостављали и убијали праве Цетињане за време и након Другог светског рата, тај олош - питај Машана, то су му другари и политичка браћа - данас маше усташким заставама и нариче рефрене о клању Срба по Цетињу које је било српска престоница пре Београда, и центар окупљања Српства, од Војводине до Приморја... читај мало Лазу Костића и Милетића на ту тему, пошто си из Новог Сада). Тако да та светина која се окупља на тим бизарним журкама "ЦПЦ" често бива састављена и од Шиптара, затим домаћих муслимана и католика, то је јавна тајна коју сви знају (погледај списак приложника "ЦПЦ" од пре пар година, има и на Интернету). И то није политичка, него цивилизацијска ствар. И само сведочанство о моралној каљузи те несрећне Б92 - замисли да се сутра неко самопроглааси као папа у Ћезени/Лиону/Бостону/Буенос Аиресу, поред живог Бенедикта у Ватикану... и ми сви кренемо да га третирамо као поглавара римокатоличких верника... Глупост... У пристојном свету, Б92 би платила силне паре за то, и морала да се извини Цркви и верницима, јер је то што раде невиђена увреда.
 
Р.Ѕ. Што се тиче проблема са македонским епархијама, он је више унутрашње природе, и тако га третира и остатак православног света (можда неко овде боље познаје канонско право, и сам проблем, него ја, па не би било лоше да нам напише понешто). У питању је, иначе, једина "црква" у историји коју су створили борбени атеисти, послератна КПЈ. Нажалост, македноски народ се нашао и у егзистенцијалној и у историјској странпутици можда и страшнијој него што је српска, тако да је благ и стрпљив приступ СПЦ решавању тог проблема више него за похвалу.
 
Da ti budem iskren, ne vidim logiku da se na Badnjak skupljaju ustaše i šiptari...
Što bi to činili? Ako je neko vernik SPC neće ga takva gomila prevući u CPC. Interesantno je da je uvek bilo neki sranja dok smo bili zajednička država i osamostaljivanjem CG, ovaj Božić je protekao savršeno. Problem je koliko ima politike sa crnogorske strane zarad CPC toliko je bilo i sa naše u SPC
Gledam Makedoniju, nije im priznata MPC, ali ljudi odlaze u hramove, veruju u Boga, ponašaju se krajnje civilizovano i pravoslavno. Ja sa takvim stvarima nemam problem. Imam onda, kad neko nekog maltretira zato što veruje u ono ili ovo, oduzima imovinu i tako dalje.
 
Eraserhead:
Opet biste da po Amfilohijevim nalozima zabranjujete ljudim da veruju u šta žele.
Jednom UDBAši, uvek UDBAši.

А у шта ти верујеш несрећниче?
Је ли, хоћеш и у Скупштини да причаш како је патријарх матори зликовац?!?
 
filatelista:
Da ti budem iskren, ne vidim logiku da se na Badnjak skupljaju ustaše i šiptari...
Što bi to činili? Ako je neko vernik SPC neće ga takva gomila prevući u CPC. Interesantno je da je uvek bilo neki sranja dok smo bili zajednička država i osamostaljivanjem CG, ovaj Božić je protekao savršeno. Problem je koliko ima politike sa crnogorske strane zarad CPC toliko je bilo i sa naše u SPC
Gledam Makedoniju, nije im priznata MPC, ali ljudi odlaze u hramove, veruju u Boga, ponašaju se krajnje civilizovano i pravoslavno. Ja sa takvim stvarima nemam problem. Imam onda, kad neko nekog maltretira zato što veruje u ono ili ovo, oduzima imovinu i tako dalje.

Рецимо, да би створили утисак масовности... Баш то се радило у првим годинама деловања "ЦПЦ", провери. Изједначавати "нас" и "њих" у овом случају равно је томе кад бих ти рекао "ето, твоју породицу волимо подједнако ти и ја", дакле бесмислено. Иза СПЦ тамо стоји хиљадугодишњи континуитет, а иза Мираша цариградска анатема, Ђукановићев новац од рекета и ко зна чега, и лепе жеље хрватских усташа и шиптарских терориста. Али, није твој став усамљен, бојим се да је постао више обележје националног карактера ("објективни" Срби имају ту навику да неутрално слежу раменима, док год њихове сопствене главе не буду у питању, и да "коректно" раздељују делове националног идентитета около, али то је друга тема).

Што се Македоније тиче, у питању је, рекох, ипак комплекснији проблем. Ту је и језичка дистанца, један, објективно, ипак дисконтинуитет и идентитетска конфузија македонских Словена (не мислим на предео до Скопља и около, он је био српски све до недавне прошлости). Мислим, бесмислено би било расписати се овде о историји српских, бугарских и грчких уплива и легитимних и нелегитимних интереса тих народа на том простору, као и о развоју културе и писмености у данашњој БЈРМ (а који су у најтешњој вези и са црквеним проблемом). Али, правити неку укалупљену и универзалну паралелу између ЦГ и БЈРМ, било би исто што и тврдити да је клима у, рецимо, Маракешу и Лондону иста, са малим нијансама
 

Back
Top