Yelka

Yelka?

  • Da, veshtachka

  • Prirodna, sa korenom. Posle je poklonim mladim gradskom zelenilu ili vec tako nekom.

  • Prirodna, bez korena. Kad se osushi ostavim je pored kontejnera (prvo otresem pola iglica u liftu).

  • Aranziram nekoliko grana u vidu NG ikebane. Simbolichno.

  • Ne. Mrzi me / kitcherica je.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

LePiaf

Domaćin
Poruka
4.859
Ukrashavate li je?
(necu da kazem "kitite" da se ne bi odmah javili humoristichni chlanovi)




santaqb4.gif





PS
Kod opcije 2 htedoh reci "mladim goranima ili gradskom zelenilu", ali shvatili ste valjda.
 
Aranziram nekoliko grancica, simbolicno. Odustala sam od jelke, jeste romanricno i idilicno, ali prvo papagaj sleti na nju, izbode se i obori kuglice, onda krene da se susi i pola iglica joj pootpada, a ono sto preostane otpadne kad je iznosimo u kontejner. A i nije vise zanimljivo otkad mi Deda-Mraz ne dolazi vise :( Jel' ga video neko skoro, da ga podseti da dodje?
 
uh vestacka, a da nemam dete ne bi bila ni ta
nisam neki super zastitnik zivotne sredine ali cak i takva ne razumem secu tolikog drveca pred bozic
mi smo ukrasile:lol: jelku pre neki dan,crveno i zlatno i sad ce i pokloni ispod da se pojave,za koji dan.a posto moja jelka mora da bude chic stavila sam joj i svoj sal od perja oko vrata
 
Ljudi, ovo ovako ne moze! Niste iskreni. Ne moze biti da preko 60% vas koristi veshtachke jelke, pa sve i da ih Kinezi jabbe dele. Pa zbog koga se chetinarske shume svakog decembra presele na pijace? Je l' to Krvolok ide po zgradama shirom Srbistana (kao nekakav Izvrnuti Deda Mraz) i otresa iglice?



santaqb4.gif
 
vidi, P...ja imam kod kuće jelku koja je stara jedno 20 godina! I ništa joj ne fali! :lol: Mislim, malo su poispadale iglice, ali nije kritično, ionako je ne kitimo anymore :lol:
 
Ranije smo kupovali jelke sa korenom, pa ih posle sadili. Jedna je porasla u bas gigantsku jelku ispod koje je leti bila debela hladovina, a grane su joj se od tezine povijale do zemlje. Sada samo ikebana, pa i sa njom bude problem kad krene da se kruni. Vestacka mi nekako bezveze, kao vestacko cvece
 
Kupila sam prosle godine vestacku, visine oko 1m, i stvarno mi se mnogo svidja jer dosta lici na pravu, a kad prodju praznici totalno je rasklopim jer se grane skidaju, a same grancice su savitljive tako da mogu da je namontiram kako hocu. Nisam je kupila kod Kineza nego u nekom gift shopu u lokalnom Maxiju.
Evo slike da ne ispadne kako izmisljam ;)
Inace ove godine je crveno zlatna, a prosle je bila plavo srebrna. Mozda se ne vidi najbolje, al sta cu.
 
Кинеске вештачке већ неколико година....
Мучила сам се раније са природним, ал оне иглицееее......а и жао ми било некако.....
Сад имам једну врло малу, белу, у дневној соби, окићену само сребрнастим украсима, и једну зелену, већу у дечијој са златним и црвеним украсима....
 
Nista lepse od prave, prirodne jelke, sve ostalo je bleda kopija iste... Nista ne moze da zameni onaj karakteristicni miris prave jelke, ali nikako isecen :) samo sa busenom dolaze u obzir...
Jednostavno ima to neku draz...

Pozdrav svima ,a poseban pozdrav za Akenatona
 
Misha :.:
Nista lepse od prave, prirodne jelke, sve ostalo je bleda kopija iste... Nista ne moze da zameni onaj karakteristicni miris prave jelke, ali nikako isecen :) samo sa busenom dolaze u obzir...
Jednostavno ima to neku draz...

Pozdrav svima ,a poseban pozdrav za Akenatona

Veliki pozdrav i tebi. Sto ne svratis malo do istorije? Vidis da je jednom nogom u grobu.
 
Misha :.:
Nista lepse od prave, prirodne jelke, sve ostalo je bleda kopija iste... Nista ne moze da zameni onaj karakteristicni miris prave jelke, ali nikako isecen :) samo sa busenom dolaze u obzir...
Jednostavno ima to neku draz...

Pozdrav svima ,a poseban pozdrav za Akenatona
Nadam se da ce ovo sto sam podvukao da procita i neki Kinez i eto nam naredne godine i mirisljave vestacke jelke, napravljene od prirodnih materijala i to na rasklapanje ili na naduvavanje.:D
 
Hellen:
малу, белу, у дневној соби, окићену само сребрнастим украсима, и једну зелену, већу у дечијој са златним и црвеним украсима....

Juče sam prvi put videla da ima i takve! :) Mislim da ću da je pazarim, čista šmira.....:D
I kupim neke ukrase zebraste i futoški roze :mrgreen: Ozbiljna sam, ima da bude najlepšaaa.....:lol:
(to ove u braku i sa svekrvama ne smeju, A JA SMEM :D )
 

Back
Top