jabukovo sirce

  • Začetnik teme niko kao ja
  • Datum pokretanja
WithdrawnWater:
A govor u trecem licu jednine i mnozine je kognitivni nivo dece od 3 godine: nakon toga ovo se prevazidje pa 'mi' postane 'ja' ili 'ti', a takodje i 'neko' dobije svoje odredjenje.
Slazem se, govor u trecem licu jednine i mnozine jeste nivo dece od 3 godine. Izvini sto smo i ti i ja deca od 3 godine. ;)
WithdrawnWater:
Tako da - mozemo i bez vickastih komentara na ovu temu, a?

Greska u vezi sa 'ispasti' i 'propasti' je ispravljena!
Mozes li
'ti' sada 'mene' da zaobidjes u postovima, i obratis se nekom kome si, mozda, i interesantan/a..?
 
Radu cu 'te' zaobici u svim postovima, obracajuci se 'nekome' ko je sigurno interesantniji od 'tebe';
ni u prethodnom slucaju ti se ne bih obracala da nije izostala sustinska dobronamernost u komentaru a zatim usledila jos i glupost objasnjavanja nedobronamernosti - citiranjem mojih reci (pogresnim, dakako!)
 
maša:
Joj možemo li bar na nekoj temi bez svadja. Black cat WW je meni ovo rekla zato što ja pijem nerazblaženo jabukovo sirće, samo navrnem iz flaše po gutljaj-dva. Niko zaista nije osporio pozitivnu stranu istog kada se pije razblaženo sa vodom.


Jedna od logika koju svako moze koristiti po pitanju “sta je zdravo?” je evolutivna prilagodjenost ljudi na konkretnu hranu. U vezi sa tim cini mi se da je malo verovatno da je ljudski organizam evolutivno prilagodjen na jako kisala **** ili hranu, tako da je moguce da se lose odrazi na nesto. Medjutim, ovoga puta se obracam tebi jer zelim da pohvalim tvoju teznju za tolerancijom.
 
Najbolje ga je ne-piti uopste u tecnoj formi jer ostecuje zube; ako ga vec pijes uzimaj ga razblazeno sa vodom i isperi usta posle uzimanja (ako ga pijes cesto, tj. svaki dan). Najboje ga je piti kroz kapsule, ako vec hoces da ga pijes. To je suplement i nema bas neku posebnu vrednost da bi se pilo svaki dan - vise je izvikana moda nego sto realno ima efekta u regulisanju tezine (ako ga zbog toga uzimas). Svakako gledaj da sacuvas zube i nemoj ga piti koncentrisano natezanjem iz flase kao neki ovde, i naravno - ne svaki dan.

Tiroksin je hormon stitne zlezde, i ne znam odakle si njega povezala sa ovom pricom?
 
Tacno. Nego, ljudi pocnu da piju nekakvu sarenu lazu koju skupo plate, pa ih to natera da se zdravo hrane i vezbaju i dodje do skidanja tezine (eto cuda) a oni se oduseve kao da se desilo ne znam sta: pokusajte da pazite sta jedete i smanjite unos kalorija za trecinu ili bvogami i polovinu (neki) pa uz to da svakog dana ili bar 3 puta nedeljno bar po pola sata vezbate - pa da vidite da se to isto moze i bez bacanja para na razne pilule za lilule koje reklamiraju po novinama. Nema carobne pilule; samo krvavi rad!
 
a zna li neko moze li se jabukovim sircetom izravnati stomak,al naravno da ne skines sad 10 kila,da li pomaze

Moja tetka (76 godina ) dala mi je recept za "skidanje " stomaka . Rekoh ne skodi, pa da probam.Primenjivala sam oko mesec dana i svi su poceli da mi govore da sam smrsala,da pitaju koju dijetu drzim -naravno jela sam kao i obicno,kakva dijeta-stanem na kantar isto kilograma .Medjutim posle nekoliko dana setim se da izmerim obim struka (merila i tezinu i obim kad sam pocela sa primenjivanjem recepta )kad 11 cm u struku manje i to je verovatno davalo utisak vitkosti ( ja ustvari imam samo nekoliko kg viska ali je sve u struku ). I sad redovno to koristim : potrosim napravljeno ,pa pauza jedno vreme ,pa ponovo .Deluje .
Treba :
100 grama kokosa
100 grama cimeta
100 grama badema
100 grama lanenog semena
100 grama suncokretovog semena
100 grama bundevinog semena
100 grama susama
Sve samleti ,ne mora da bude prah ,samo da se semenke izlome ,vec po ukusu cete videti kako vise volite .Sipati u tegle (ima 2 od ove mere) drzati u frizideru . Svako jutro na prazan stomak uzeti 2 supene kasike tako sto ih razmutite u tecnost -opet od volje da li bistrije ili gusce -a moze jogurt,mleko, sok, voda...
Regulise probavu i ja verujem da "ocisti "creva od naslaga i da zato skida cm u struku .
 
Moja tetka (76 godina ) dala mi je recept za "skidanje " stomaka . Rekoh ne skodi, pa da probam.Primenjivala sam oko mesec dana i svi su poceli da mi govore da sam smrsala,da pitaju koju dijetu drzim -naravno jela sam kao i obicno,kakva dijeta-stanem na kantar isto kilograma .Medjutim posle nekoliko dana setim se da izmerim obim struka (merila i tezinu i obim kad sam pocela sa primenjivanjem recepta )kad 11 cm u struku manje i to je verovatno davalo utisak vitkosti ( ja ustvari imam samo nekoliko kg viska ali je sve u struku ). I sad redovno to koristim : potrosim napravljeno ,pa pauza jedno vreme ,pa ponovo .Deluje .
Treba :
100 grama kokosa
100 grama cimeta
100 grama badema
100 grama lanenog semena
100 grama suncokretovog semena
100 grama bundevinog semena
100 grama susama
Sve samleti ,ne mora da bude prah ,samo da se semenke izlome ,vec po ukusu cete videti kako vise volite .Sipati u tegle (ima 2 od ove mere) drzati u frizideru . Svako jutro na prazan stomak uzeti 2 supene kasike tako sto ih razmutite u tecnost -opet od volje da li bistrije ili gusce -a moze jogurt,mleko, sok, voda...
Regulise probavu i ja verujem da "ocisti "creva od naslaga i da zato skida cm u struku .
Aa koliko dugo si pila ovo..??
 
Ja ga pijem skoro svaki dan. U čaši vode razblažim vrlo malo sirćeta, otprilike 2 kašičice, dodam još kašiku meda i nekoliko kapi maslinovog ulja. Pijem kad stignem.

Obavezno treba piti razblaženo sirće jer ako pijete nerazblaženo gotovo sigurno ćete oštetiti zube i želudac. I ne treba pretjerivati, 1-2 čaše na dan su sasvim dovoljne. Ja pijem 1 dnevno. Ne vjerujem u to mršavljenje, ali znam da je odlično za srce i krvne sudove.
 
Ja pijem 1 kasiku u casi mlake vode svako jutro vec 2 mesca da bih skinula trigliceride. I jesu se skinuli 20% bez promene ishrane. Usput, pao mi je i holesterol sto nisam ocekivala ali sam i smrsala mada mi to nije trebalo. Mozda samo 1 kg ali se vidi, svi mi kazu da sam vidno smrsala... Btw ja imam osetljiv zeludac i odustala bih da mi je smetalo ali mi ni najmanje nije smetalo, gastritis mi uvek krene kad se sekiram a ne zbog malo sirceta u ishrani.
 
Za mršavljenje nisam znala, ali znam ljude koji su značajno skinuli nivo
triglicerida tako što piju supenu kašiku jabukovog sirćeta u mlakoj vodi
sa supenom kašikom meda, svako jutro.
 

Back
Top