43.paralela 1947.god!?

Mislim na trodnevni rat Amerikanaca sa X neprijateljem 1947. gde su izgubili nosac aviona i mislim 5 krstarica ( ako sam dobro obavesten ).
Preziveli zajedno sa generalom koji je vodio ovaj kratkotrajni rat, su se vratili u SAD i citava akcija je do danas pod velikim velom tajne! A tada se vodila ,mislim na akciju, kao "naucno istrazivacka"!!
Posto imam neke informacije o ovom ,zeleo bih da cujem i druge ( pod uslovom da znaju nesto ).
 
Pa izgleda da su nacisti jos 1938-1939 poceli da prave bazu na Antartiku u koju bi se u slucaju nuzde mogao skloniti vrh nacisticke vlasti,sve je pravljeno pod parolom naucno-istrazivacke misije... baza je ogromna i sadrzi podmornicke dokove i ogromni aerodrom,e sad amerikance je privuklo nestajanje trgovackih brodova u toj antartickoj oblasti,plackanja istih, u periodu 1945-1947, pa su poslali maltene celu flotu da istrazi situaciju,sigurno su nesto sumnjali cim su poslali toliko brodova,flotu je predvodio admiral Bird,nakon poraza Bird se vraca u Vasington,ubrzo daje ostavku i zavrsava u ludnici ....
 
Fino, nikad nisam cuo o tome, sad cu da istrazim...

*offtopic

La Compadre018
Registrovan korisnik
Učlanjen:: 28.10.2006.
Lokacija: blue bed,far from world.........in blue dreams & very sleepy.....
Poruke: 1.686

Care jel ti to spavas za racunarom?
 
Markelja:
Mislite na operaciju "Highjump". Cini mi se da je to izmisljotina, mada i ja znam nesto pomalo o tome.


Akcija nije izmisljotina.

Fon Braun je nakon "prebega" Amerikancima odao tajne o postojanju mesta X na Antarktiku,ali i jos neke.
Pitanje: Kako je moguce da u tom trenutku najsuperiornija mornarica na svetu bude "isprasena" u najkracem roku i da se do dan danas ne vrati na isto mesto?
Sta je to posedovao neprijatelj X ?
 
El Muerte II:
Kako je moguce da u tom trenutku najsuperiornija mornarica na svetu bude "isprasena" u najkracem roku i da se do dan danas ne vrati na isto mesto?

A kako znas da se nisu vratili i sravnili sve tamo? Zasto mislis da Ameri pricaju o svemu sto rade, ili mozda mislis da ako nisu rekli tebi onda se to nesto nije ni dogodilo!

Ovo uopste nije za podforum "Istorija" vec naucna fantastika!
 
Wilkołak:
A kako znas da se nisu vratili i sravnili sve tamo? Zasto mislis da Ameri pricaju o svemu sto rade, ili mozda mislis da ako nisu rekli tebi onda se to nesto nije ni dogodilo!

Ovo uopste nije za podforum "Istorija" vec naucna fantastika!

Niko ne prica...Ali ono sto sigurno znam je - da je do dan danas to zabranjena marsruta za sve vrsta plovila i bilo kakvo nadletanje iz vazduha!!
Da su se Ameri vratili i sravnili sve, mislim da bi drugacije izgledao medjunarodni saobracaj u tom delu!!
Naucna - fantastika...kako za koga!!
 
1. Gde pise da se incident zaista dogodio?
2. Gde su dokazi za incident?
3. Da li si razmisljao da je saobracaj za plovila zabrenjen zbog grebenova ispod povrsine mora a za avione zbog nepovoljnih meteoroloskih uslova?

I da su preziveli neki ljudi tamo, izumrli su jer pretpostavimo da nisu imali dovoljno zena i da su sada svi njihovi potomci u medjusobnom krvnom srodstvu, tako da ... (muzika iz X-files)
 
Wilkołak:
1. Gde pise da se incident zaista dogodio?
2. Gde su dokazi za incident?
3. Da li si razmisljao da je saobracaj za plovila zabrenjen zbog grebenova ispod povrsine mora a za avione zbog nepovoljnih meteoroloskih uslova?

I da su preziveli neki ljudi tamo, izumrli su jer pretpostavimo da nisu imali dovoljno zena i da su sada svi njihovi potomci u medjusobnom krvnom srodstvu, tako da ... (muzika iz X-files)


Da krenem od kraja...
Ne znam ko gleda Moldera od nas 2 !?

3. Morski i vazdusni saobracaj se odvijao na tom mestu i pre '47 a od tada je proslo skoro 60 god!!
2. Dokazi nisu u svakoj trafici,ali, ako se potrudis i ako odbacis svoj izrazeni zivotni skepticizam ( "a mozda je mene stvarno donela roda") mozda i nadjes nesto...
1. 2 = 1

Procitaj dobro sta pise vezano za ovu temu i ako si neinformisan potrazi se na drugom mestu!!

Hvala

( muzika - šušti, šušti bambusov list....)
 
A, jesi li se kada zapitao kakav i koliki je bio intenzitet saobracaja te posleratne 1947. i do tada? Mozda je podrucje jednostavno tesko za plovidbu/prelet te se zbog toga izbegava?

Sto se ovog drugog tice ... kakve dokaze mi ti nudis da se ovo zaista dogodilo? Koliko vidim, o ovoj temi nisi poslao ni jednu referencu pa bih te zamolio da svoje kazivanje potkrepis necim sto nije "rekla-kazala".

Stvarno mi nije jasno zasto ljudi uvek traze senzaciju? Zar im zivot vec nije dovoljno zanimljiv?
 
Ajd Wilkołak malo lakse, nije ti on your biatch, pa da ga ispitujes ko na saslusanju.

Lepo pitaj sta te zanima, ako te uposte zanima...

A ti nemoj vise da okolisas ko nevina mlada na medenom mesecu, nego lepo iznesi podatke, sve sto imas , a mozes da podelis sa nama.

Mene izuzetno interesuje ova tema, pa bi voleo da ne ode u 3 pi...........

Ali ako ode, salji mi na pp ili mail.
 
Angelico-Payne:
Ajd Wilkołak malo lakse, nije ti on your biatch, pa da ga ispitujes ko na saslusanju.

Lepo pitaj sta te zanima, ako te uposte zanima...

Zanima me sve obzirom da do sada nisam cuo nista o ovoj temi. Momak prodaje price da je tamo ne znam ko skriven i prica o nekakvoj zaveri, nekakvom ratu a mene samo zanima odakle mu te informacije i da li moze da nam pruzi neku ozbiljniju referencu o tom dogadjaju.

Ovako, raspravljati o nekoj temi, o kojoj se ne mogu naci ni osnovni podaci, je besmisleno.
 
Wilkołak:
Zanima me sve obzirom da do sada nisam cuo nista o ovoj temi. Momak prodaje price da je tamo ne znam ko skriven i prica o nekakvoj zaveri, nekakvom ratu a mene samo zanima odakle mu te informacije i da li moze da nam pruzi neku ozbiljniju referencu o tom dogadjaju.

Ovako, raspravljati o nekoj temi, o kojoj se ne mogu naci ni osnovni podaci, je besmisleno.

" Momak " nije ovde da ti drzi privatne casove ( oni se naplacuju, ako nisi znao ).
Tema je postavljena iz jednog razloga, a to je, da bih pronasao sagovornike koji mozda imaju neke podatke koje ja nemam i obrnuto.
Ti i tebi slicni treba da citate nasu javnu razmenu podataka, ako je uopste bude!!
Do sada nisam nasao " prave/vog " sagovornika za ovu temu, tako da necu izlaziti sa informacijama i ozbiljnijim referencama ( kako kazes ).Razlog?
Jednostavan.
Toliko je "male dece , šušti šuštija i osoba koje pate da realnost transformisu u teoriju zavere"na ovom forumu,medju kojima si i ti , tako da bi svako dalje moje solo nastupanje bilo proglaseno za SF ili nekakvu zaveru (kako ti kazes) od gore navedenih, tj. tebe za sad!!
" Dete ", na ovom forumu ima ozbiljnih igraca,koji su davno prerasli decije bolesti i ovde su ne da bi lecili takve kao ti !!
 
Kao i SF prica o Rozvelu iste te 1947.
Neki priznati svetski naucnici su cak povukli paralelu izmedju ova 2 dogadjaja.

Nemoj se zaletati u to... Rozvel je izmisljen... necu da pricam vise.. jel ne mogu, ali nemoj unistiti ovu temu povezujuci je sa Rozvelom...

Poceo si mi vec ici na zivce... ako imas nesto da objavis, i mozes, objavi to, mene i prijatelja interesuje ovaj dogadjaj, ali ako ces da povezujes sa vanzemaljcima, zaboravi, jer lajes na pogresno drvo, mi ovde vec imamo dokaze da oni ne postoje, a uskoro, ako uspemo, cemo imati i video fajlove nacista kako exsperimetisu sa letecim tanjirima 1944.
 
El Muerte II:
A mozda je to neka nova Republika Srpska Antarktika, pa je brane.....
(ovde ide muzika Srbija do Tokija )!!

DAJ BOŽE!
Ali tu ne bi isla Srbija to Tokija jer je Tokio na skroz drugoj strani
ovde bi isla muzika Srbija do baze CapeSouth-a ili CapeNorth-a u zavisnosti gde se odigrao dogadjaj (Antarktik ili Arktik).
Bitno je da su srbi umešali prste :) :) :)
 
Angelico-Payne:
Nemoj se zaletati u to... Rozvel je izmisljen... necu da pricam vise.. jel ne mogu, ali nemoj unistiti ovu temu povezujuci je sa Rozvelom...

Poceo si mi vec ici na zivce... ako imas nesto da objavis, i mozes, objavi to, mene i prijatelja interesuje ovaj dogadjaj, ali ako ces da povezujes sa vanzemaljcima, zaboravi, jer lajes na pogresno drvo, mi ovde vec imamo dokaze da oni ne postoje, a uskoro, ako uspemo, cemo imati i video fajlove nacista kako exsperimetisu sa letecim tanjirima 1944.


Decko prvo dobro procitaj ( moje postove na ovoj temi ) , pa onda zakljucuj ( moj prvi savet )!! Odnosi se i na Rozvel.

Decko jos si mlad da bi nesto znao ( pouzdano ) a o dokazima da ne pricam!!

3 minuta jednog dokumentarca i mislim da bi tvoja projekcija ovog sveta pukla na hiljade kom.

Video fajlove o kojima ti sanjas , ja ih imam vec 15 god.!!( mislim na experimente sa raznim letecim objektima ). Neke si mogao da vidis i na Discovery sciense-u!!

Dete, smiri se sa izjavama oko zivaca...trebace ti...

No, sve ovo nije tema.....
 

Back
Top