Koja memorija

drago41

Primećen član
Poruka
589
Na ploci a7n8x 2 imam memoriju od 512mb pc2700 ddr sdram, hocu da promenim na 2x512 mb, pitanje je koju memoriju (najbrzu) podrzava ova ploca odnosno koju da kupim (i prodao bi staru) ?
Mogao bi da ovo prokomentarise i kuliraza ako zeli?
Hvala!!
 
Evo mene :lol:
Koliko se secam to je nforce2 ploca koja podrzava dual channel sa magistralom na 400MHz (dakle gledaj samo memorije sa oznakom PC3200).
Ne znam koliki ti je budzet i zasta planiras sve to, a moja preporuka ide za Geil (jedan je kod mene u racunaru) po mogucnosti dual channel kit (on je malo skuplji), ali ce ti bez problema raditi i dva obicna komada (imas ih naravno vise komada, ali tesko da je kod nas neki veliki izbor).
Onda ti takodje preporucujem Transcend za oko 100€ s tim sto bi trebao da izbegnes Jet Ram chip (ovo pise velikim slovima na svakom modulu), jer je to najniza klasa transcend memorija (mada je i ona bolja od onih obicnih).
ako ne ubodes nista od ovoga, Kingstona (hyper x cex tesko naci, a svi ostali su manje-vise isti) i Kingmaxa imas na sve strane, kao i dosta razlicitih modela, pa biraj.
Sto se ostalih modela tice, po meni su svi tu negde.

pozdrav.
 

Back
Top