Sta mislite o ciganima?

Volim da ih slusam kad se svadjaju izmedju sebe a uz to se smeju sve vreme, kad im nije ozbiljna svadja, i decu malu cigancice kako se svadjaju i kako pricaju.Ha ha ha ha ha ha ha

A ne svidjaju mi se zato sto ne mare ni za sta, stvarno ne znam ni jednu jedinu stvar do koje je ciganima stalo. To sto im je vrlo razvijena afektivnost, inpulsivnost, spontanost, neposrednost, to je sve ekstra, to je odlicno, ali kad bi imali bar nesto sto bi usmerilo njihovo ponasanje, neku svoju vecu zamisao od obezbedjenja hrane i gde da spavaju, ili kod cigana koji zive normalno kao i svi u kucama, kad bi imali nesto do cega im je stalo, onda bi prestali da se razlikuju od bezosecajnih zivotinja, jer njih vuce samo instikt.
 
Kalabic_Nikola:
Jedini "narod" na planeti koji namerno osakacuje svoju decu i zloupotrebljava ih(podvodjenje,teranje na proshnju...) su Cigani.Najveci broj incesta i silovanja maloletnika i maloletnica-opet Cigani...U staroj Srbiji Ciganima je bilo zabranjeno zadrzavanje u selima a u nekima im nije ni prolaz bio dozvoljen...da li je to bila najobicnija diskriminacija ili je to sve imalo neku podlogu i razlog??Ne znam...Pade mi na pamet sta su majke govorile deci ranije kad nisu bila dobra:"Ako se ne smiris dacu te Ciganima"ili"Ne pljuj,sram te bilo!Cigani se pljuju!"Ne znam,valjda su nase babe i ocevi nesto znali vise od nas?U svakom slucaju,mnogima od njih nedostaje higijene,kulture,obrazovanja i tako dalje...Bila je skoro ona kampanja u medijima"Rom znachi chovek" ali ja mislim da rom znachi Ciganin.Doduse mi sad zivimo u modernom i demokratskom drustvu tako da moze da bude ko sta oce i po nacionalnosti i po veri,i moze da i da smrdi ako voli i da trti svoje dete(ako niko ne sazna),tako da,u nacelu,nemam nista protiv Cigana.
 
se kamudarafte jek boks, depagafte ne kichma nachisto... ani kichma... ani zubi... ani shkrk... ani peta faza na elektranu...
ne razumem postavljanje teme...a imam pitanje jedno za vas:
sta mislite o ljudima koji otvaraju ovakve teme?
imali smo u ekipi jednog dzemu... ekstra lik... i ekstra je igrao fudbalicu... i igrali smo lepo kao ekipa... a kad trebamo da se zagrejemo na turniru pre utakmice, umesto da trcimo, mi smo igrali dok je on repovao... secam se i pesme, tita mi:

ko disko me djava...
disko tekelava...
tzup tzup tzap...
tzup tzup tzup tzup tzap...

ma... oni su sjajni... nemate vi pojma da tu i nema neke razlike izmedju bilo koga od vas i nekog roma... samo necete da priznate... jer ste vi, zaboga, bolji... hm...
 
batka_mija:
se kamudarafte jek boks, depagafte ne kichma nachisto... ani kichma... ani zubi... ani shkrk... ani peta faza na elektranu...
ne razumem postavljanje teme...a imam pitanje jedno za vas:
sta mislite o ljudima koji otvaraju ovakve teme?
imali smo u ekipi jednog dzemu... ekstra lik... i ekstra je igrao fudbalicu... i igrali smo lepo kao ekipa... a kad trebamo da se zagrejemo na turniru pre utakmice, umesto da trcimo, mi smo igrali dok je on repovao... secam se i pesme, tita mi:

ko disko me djava...
disko tekelava...
tzup tzup tzap...
tzup tzup tzup tzup tzap...

ma... oni su sjajni... nemate vi pojma da tu i nema neke razlike izmedju bilo koga od vas i nekog roma... samo necete da priznate... jer ste vi, zaboga, bolji... hm...


Ja nemam baš tako dobro iskustvo sa njima ... pa je bolje da ćutim.
 
ma mislim da je problem samo u tome sto oni nemaju istu sansu kao i svi drugi... nisu nista lenjiji od bilo koga.... niti gluplji... plus moraju da zavrsavaju skolu na jeziku koji nije njihov... moraju da rade i zaradjuju jos dok su u osnovnoj... jel ste vi morali bilo sta da radite dok ste isli u skolu? retko, siguran sam... ne racunaju se honorarni poslovi... ili oni preko leta... oni rade fizicke poslove samo zato sto njihovog oca niko nece da zaposli jer, jbt, svi cigani kradu... i zato sto su svi cigani losi...
i naravno da ih takav zivot odvlaci na neku drugu stranu...
znate onaj test kad u metrou u americi psiholozi isceniraju napad? jedan belac i jedan crnac napadnu zenu... i belac nosi noz... i sve se odigra vrlo brzo...
oko 90% ljudi odma' posle napada kaze da je crnac imao noz i bio agresivniji... predrasude...
 
..ako uopste moze da se generalizuje -> neverovatno vedri ljudi - bez obzira na sve -pozitivni.Srčani.
Ostalo..ono negativno, koje bi svi ovde naveli ( navode )....je posledica njihove nepravedne marginalizacije u svakom drustvu u kojem su se nasli...i snasli.
 
ma cigani su do ``jaja``......ko zna,ja sam za zhivota samo jednom uspeo da sretnem ciganku u narodnoj biblioteci,a tamo sam svakog dana....verovatno i nisu preterani intelektualci ali o5....ko zna...mozhda nekog treba kriviti a mozhda i ne...pa onda pomislim,niko od nas nije u cvecu odrastao....svi smo mi deca radnichke klase,siromasi generalno....svi smo imali iste prilike...ali tu je i diskriminacija....ne znam.....ne znam....
 
Setio sam se jedne smesne scene... pre godinu dana gledao sam na tv-u izbor za CIGANSKU KRALJICU, i voditelj je pitao novoizabranu kraljicu kako se oseca sto je ona izabrana. Ona mu je na to odgovorila "OSECAM SE EVENTUALNO"!
_________________


p.s. Mi smo Srbi čista rasa i krv nam nije splačina..............
 
prof.Grof:
Setio sam se jedne smesne scene... pre godinu dana gledao sam na tv-u izbor za CIGANSKU KRALJICU, i voditelj je pitao novoizabranu kraljicu kako se oseca sto je ona izabrana. Ona mu je na to odgovorila "OSECAM SE EVENTUALNO"!
_________________
p.s. Mi smo Srbi čista rasa i krv nam nije splačina..............
:D Zeznuo si se...
I da je rekla - cula je to od srpske turbo pevaljke ..stara fora
p.s. Mi, Srbi - cista rasa ? Mora da se salis...bilo nekad' ..
Krv je krv...i covek je covek...ako jeste covek.
 
Srbi cista krv? Pa Turcin ti je ***** prabubu ili cukun babu 500 god. i ti cista krv? Gade mi se ovakvi likovi........ Kao sto rece neko pre mene ti ljudi su marginalizovani i u ovoj drzavi niko ne zeli da im da sansu....... Mada gledajuci celokupnu situaciju, tesko je i "cistokrvnom" Srbinu naci posao danas, a kamoli drugim..........
 

Back
Top