Klen i Skobalj zimi

colke

Početnik
Poruka
9
Nikad nisam isao zimi na pecanje, a hteo bih. Najbolje pecam Klena i Skobalja (u mom kraju nema neki preveliki izbor sportskih riba). Ako je neko isao u zimski ribolov na neku od ove dve vrste riba neka udeli neki savet: kako, na koje mamce...
 
colke:
Nikad nisam isao zimi na pecanje, a hteo bih. Najbolje pecam Klena i Skobalja (u mom kraju nema neki preveliki izbor sportskih riba). Ako je neko isao u zimski ribolov na neku od ove dve vrste riba neka udeli neki savet: kako, na koje mamce...

Na glistu podubis 2,3 metra, zavisi od dubine da ti padne mamac na ''DNO OBAVEZNO''
Olovo vece od plovka na primer 5,6 gr i plovak 2,3 gr i drzis strunu na prstu cim osetis trzaj kontriraj.Moj ti je savet da nadjes malo mirniju vodu da ne bi kacio po brzoj vodi.
A drugi sistem je slican olovo i plovak isto kao gore navedeno samo sto ovde trazis dubinu tako da olovo padne na dno a plovak da ti stoji uspravno da se vidi antenica, i kad potone tvoja je, tu mora da bude mirna voda ili da po malo kruzi, brza nikako.

pozz...
 
Ovaj sistem sa glistom ce verovatno upaliti sa klenom. Skobalj se zimi na Ibru i Zapadnoj Moravi hvata na sledeci nacin: prvo se baci doooosta primame od cistog belog hleba otezanog kamenjem i kao mamac se koristi taz beo hleb. Pribor uvek sto laksi i dobro izbalansiran. mamac naravno treba da ide preko kamenja. Ja licno vise prefferiram kao mamac da koristim crva (zimi), ali su mi ulovi mnogo manji (jedino su komadi obicno veci) nego kod ribolovaca koji koriste hleb. Na Drini sam pak video da koriste vestacku travu kao mamac bez primame. Usput prisustvoavao sam cesto kada majstori zimi hvataju po desetak petnestak kg. skobalja na Z. Moravi i Drini, ali su im refleksi ko munja. Znaci sve u svemu skobaljse hvata zimi slicno kao i leti samo se bolje obuci i ponesi nesto da popijes sto ce te zagrejati. Usput zanimaju me iskustva ribolovaca o ovu skobalja u Beogradu na Savi i Dunavu pa ko ih neko ima neka javi.
 
Brate, za klena probaj nesto smrdljivo ili krvavo, tipa pileca crevca ili dzigerica, a moze i glista ili crv iz suvih panjeva. Pribor obavezno da bude lagan, narocito ako je skroz bistra voda. Medjutim, s obzirom na vreme, jos ti je rano za te mamce, bar do prvih vecih vodostaja, sad moz da probas cak i na varalicu. Malko kasnim sa odgovorom, al cela zima je pred nama. Javi kako si proso
 
ma kakve alge to ovde u Srbiji nije zastupljeno .. napravis 2-3 hlebne bombe ako znas kako se pravi, napravis jednu zapreku u reci da vrti vodu na brzak nabacas bombe u redu sacekas do jutra i dodjes si ujutru i rastrtis skobalje. Samo imaju mnogo koscice i nisu na nekoj ceni kvaliteta mesa. .. a i nije neki borac ... Svaka cast za kolege ali ja nevolim da ga pecam ...
 
Za klena ti treba strpljenje i nesto malo iskustva u prikradanju,ja ga obicno pecam na plovak,i na njegovu prirodnu hranu,gliste,larve tulara(kad ih ima),voce,kukuruz,mada on jede sve sto moze da pojede,on je svastojed,pa mozes da ga pecas skloro na sta ti padne na pamet,od pilecih creva,dzigerice,do malih komada durdubaka,rovaca,crva,hleb,ma sve sto mislis da bi jeo klen,zmi obicno po bistroj vodi ga hvatam na crve c3-4 kom. na udici,dzigericu,pileca creva,hleb,ili cak zdenka sir.koristim plovke od 1-4 grama,i strunu od 012-016,i obicno ga trazim u podlokanim obalama manjim virovima,i na pocetcima limana,pa probaj,ima raznih sistema za lov cak mozes i na dlaku da ga pecas,na dubinca.
 
Mi skobalja na Zapadnoj moravi kod trstenika pecamo ovako.Koristimo bolonjez stapove duzine do 5 m.Plovak 10gr,udica 10,najlon 0,20.Od mamca koristimo crvice ,hleb ili travu(zelenu).Mamac mora obavezno da ide po dnu,jer se zimi riba nalazi na dnu.Svaki potop plovka kontra i tu je riba.Nista narocito ali veoma efikasno.Skobalj najbolje jede ujutru i pred mrak
 

Back
Top