Američka viza

Dobro, a da li bi onda imala vise sanse kad bih rekla da idem malo turistički bez ga govorim da idem kod dečka, nego da želim malo da putujem. A on isto tako u Americi ima poznanike, pa bi onda oni mogli meni da napisu garantno pismo.

Svima sam preporucivao da budu iskreni jer se laz vecinom prepozna. U tvom slucaju iiskrenost bi znacilo odbijenica. Ja sam bio skeptican u vezi sa garantnim pismom koje bi izdao univerzitet, i jos uvek sam. Medjutim, ja sigurno nisam najpametniji na svetu. Decko ako ima neku shemu, neka pokusa. Ako uspe onda si na konju jer ti pismo salje zvanicna institucija. Tvoja jedina sansa je da odes u turisticku posetu i da nikog ne poznajes u USA. Bilo kakvo garantno pismo od nekog pojedinca vise odmaze nego sto pomaze. Americka ambasada se najvise plasi da ces ostati u Americi. Ako imas garantno pismo, znaci da imas i nekog ko ti u toj nameri moze pomoci. Najbolje je da nadjes neku drugaricu koja ima USA vizu i koja se vratila pa da kazes da vas dve hocete da posetite NY.
 
Pozdrav svima. Ovako, student sam, 4.godina, planiram aplicirati za turisticku vizu, momak mi je na work and travel programu, isla bih kod njega i vracamo se naravno.. Zanima me da li ima znacaja to sto imam auto, stan i par hiljada na racunu, tacnije da li je sve to sumnjivo za jednog studenta? Pasos mi je poprilicno popunjen, ostace mi 6 ispita do kraja fakulteta. Ne bih rekla da idem kod momka, jer postoji mogucnost da drugarica putuje sa mnom, pa da kazem da nas dve idemo turisticki, ona vec ima vizu, isla je kod rodbine 2011. Ali, ako ne bude isla, koliko je pametno da kazem da putujem sama? Mogu li svejedno pomenuti nju, iako ne bude stvarno isla? Hvala!
 
Mala pomoc. Kum i ja smo aplicirali. Od dobio vizu, ja ne. Treba da idemo kod druga u SF. Ja sa HR papirima odbijen a on sa SRB dobio vizu. Ja imam sve, zenu, dete dobru platu, turisticki radnik. Vec 9 godina u radnom odnosu. Ful plata. A kum i ma dobro placem posao i sve ostalo obrnuto od mene. Pokusao bih opet da predam za par dana. Mislim da su mene odbili jer je neko morao da bude odbijen. Ne znam sta da radim.
 
Mala pomoc. Kum i ja smo aplicirali. Od dobio vizu, ja ne. Treba da idemo kod druga u SF. Ja sa HR papirima odbijen a on sa SRB dobio vizu. Ja imam sve, zenu, dete dobru platu, turisticki radnik. Vec 9 godina u radnom odnosu. Ful plata. A kum i ma dobro placem posao i sve ostalo obrnuto od mene. Pokusao bih opet da predam za par dana. Mislim da su mene odbili jer je neko morao da bude odbijen. Ne znam sta da radim.

"Mislim da su mene odbili jer je neko morao da bude odbijen"

Hehe, zamisljam konzularno osoblje koje se ujutro dogovara koliko aplikanata da odbije tog dana. Jel mozes ti da zamislis takvu scenu? Moras priznati da je komicna. Za B1/B2 vizu ne postoje kvote pa je irelevantno da li ce ih se izdati 100 ili milion godisnje.
Ustvari je situacija obrnuta. Ljudi koji tamo rade imaju vrlo odgovoran posao. Na osnovu odgovora na pitanja koja ti postave, moraju da donesu odluku da li si ili nisi kvalifikovan za vizu. Na osnovu par recenica koje si napisao, ne moze se nista zakljuciti osim da je kum na intervjuu imao dobru prezentaciju a da si ti omanuo.
 
Pozdrav. Dobio sam J1 vizu sve regularno, posle mesec dana na prvobitnom poslu, dajem otkaz i prelazim na Key West uz pretnju sponzorske agencoje da ce mi ukinuti vizu ukoliko u roku od 15 dana ne nadjem adekvatnog poslodavca. U sustini trazi se licenca poslodavca i job agreement koji treba da potpisem. Medjutim na Key Westu retko ko daje job agreement i brine o papirplogiji tako da ce mi sp agencija ukinitu vizu, sta da radim? Da li cu imati problema pri povratku u Srbiju? Unapred hvala.
 
Pozdrav. Dobio sam J1 vizu sve regularno, posle mesec dana na prvobitnom poslu, dajem otkaz i prelazim na Key West uz pretnju sponzorske agencoje da ce mi ukinuti vizu ukoliko u roku od 15 dana ne nadjem adekvatnog poslodavca. U sustini trazi se licenca poslodavca i job agreement koji treba da potpisem. Medjutim na Key Westu retko ko daje job agreement i brine o papirplogiji tako da ce mi sp agencija ukinitu vizu, sta da radim? Da li cu imati problema pri povratku u Srbiju? Unapred hvala.

Ti si redak slucaj. Oicno ljudi koji rade na crno traze nacine da se legalizuju. Kod tebbe obrnuto, imas vizu ali zelis da radis na crno. Neces imati nikakvih problema da se vratis u Srbiju. Imaces probleme ako ponovo budes zeleo u USA.
 
Zdravo, potrebno mi je par saveta. Prosle godine sam zajedno sa sestrom otisla na Work and Travel program. Ja sam se uredno vratila (mesec dana pre isteka vize) a sestra se zaljubila i odlucila da ostane. Posto se u medjuvremenu udala za momka kako bi resila status, trenutno je u procesu za dobijanje zelene karte i drzavljanstva, kako to vec ide... Ja imam 24 godine, diplomomirala sam ove godine kao apsolvent, u oktobru planiram da upisem master. E sada, otac i ja planiramo posetu sestri u septembru ove godine, 15-20 dana, i pokusali bismo da dobijemo turisticku vizu. Hteli smo svi porodicno - mama, brat, tata i ja, ali ja mama promenila radno mesto i ne moze dobiti odmah odmor, a brat se skoro zaposlio. Otac sestru dugo nije video a meni je ovo jedina "pauza" kada cu moci da putujem, pre nego sto pocnu obaveze na masteru. Otac ima stalni posao ...
Malo sam konfuzna, ali me zanima imate li kakvih saveta, sugestija?
 
Tesko je reci. Sestra ako je u proceduri, onda ima legalan status. Dobro je sto ne idete svi, pola porodice ostaje kod kuce. Otac ne bi trebalo da ima problema. S druge strane, ti si vec bila i vratila se. Pokazala si da nemas nameeru da ostanes. Ne znam, rekao bih da iskreno pricate na intervjuu, to je najbolja strategija.
 
Zdravo svima.
Ja sam aplicirala za vizu i danas sam bila odbijena. Uglavnom, zavrsila sam godinu faksa, sada cu druga i studiram u Italiji. Pritom imam Srpski pasos i u Sloveniji stalni boravak jer sam tu srednju skolu zavrsila (porodica mi je tu). Uz sva dokumenta koja sam donela (nisu nista pogledali), mi je receno da je sumnjivo to sto ja sa 19 godina koja nisam bila van Evrope zelim da putujem sama na Floridu. Zaista sam zelela otici za novu godinu. Zanima me, da li bih trebala sacekati godinu dana (mozda malo preputovati po Evropi kako su mi oni predlagali ????) pa onda aplicirati ponovo? Ili mozda probati opet za 2 sedmice zajedno sa bratom uz pricu da cemo oboje ici za raspust tamo? Ili probati preko w&t sledece leto? Ja zaista samo zelim da odem i vidim Ameriku, nista drugo.. Hvalaaaa unapred ????
 
Pozdrav svima,trebam savjet za turisticku vizu za ameriku.
Imam dvojno drzavljanstvo
Bih/Hr drzavljanin sam Bih ali mi je taj pasos istekao prije nekoliko godina i ne koristim ga,koristio sam Hr pasos koji je vazeci jos nekoliko godina...Moje pitanje je,dali je problem da se prijavim za vizu sa Hrvatskim pasosem a drzavljanin sam Bih,dali bi me mogli zbog toga odbiti,u sustini dali bi bilo bolje prijaviti se sa Bih pasosem?
Inace ostale kriterijume za turisticku vizu sam skoro sve sredio,samo ne znam sa kojim pasosem da se prijavim,ako bi me neko mogao posavjetovati bio bih vam zahvalan,pozdrav.
 
kako da se prijavis sa isteklim pasosem? Prijavi se sa vazecim. Ti legalno posedujes oba pasosa, po zakonima HR i BiH to je dozvoljeno. U aplikaciji za vizu ce te pitati da li imas jos neko drzavljanstvo osim HR. Nemoj da slazes. Zasto se prijavljujes sa Hr pasosem, zato sto ti je bosanski istekao. that's it. Zbog toga te sigurno nece odbiti, posveti se drugim detaljima.
 
kako da se prijavis sa isteklim pasosem? Prijavi se sa vazecim. Ti legalno posedujes oba pasosa, po zakonima HR i BiH to je dozvoljeno. U aplikaciji za vizu ce te pitati da li imas jos neko drzavljanstvo osim HR. Nemoj da slazes. Zasto se prijavljujes sa Hr pasosem, zato sto ti je bosanski istekao. that's it. Zbog toga te sigurno nece odbiti, posveti se drugim detaljima.
Mika,hvala ti na odgovoru,izvini,ja nisam bio dovoljno jasan,mislio sam da produzim Bih pasos ako bude bolje da se sa njim prijavljujem,nisam naravno mislio prijavljivat se sa isteklim,na prijavi necu slagati,inace to ne radim.Ako mi mozes jos malo pomoci,vlasnik sam malog biznisa,imam plac na svoje ime i mogu i auto prepisati ako treba,mislio sam od firme svoj vlasnicki list ponijet,dokaze o placanju poreza i godisnjem prihodu i dali je bolje donijeti izvod iz banke da se vidi koliko novca ima na racunu ili ponijet kes tamo kod njih i pokazat,treba li mi jos dokumenata,mozda potvrda o nekaznjavanju ili nesto jos,ako stignes posavjetuj me,isao bih sad pocetkom devetog da apliciram,hvala ti na pomoci
 
Pogledaj sve komentare i verujem da neces naci negde da pise da je neko pozao bilo kakav papir u ambasadi. To je samo u ekstremnim slucajevima, kad je konzul u teskoj nedoumici. Ali ipak ih ponesi sa sobom. Apliciraj sa pasosem drzave u kojoj imas biznis i u kojoj zivis. To je logicnije. A i konzul bolje poznaje prilike u toj drzavi, lakse cete se razumeti. Najjaci argument za izdavanje viza je porodica (zena i deca). Oni su najbolji zalog da ces se vratiti. U drugom slucaju su zaposlni u firmi, oni su dokaz da neces ostati u USA. Na potvrde iz policije i suda ne gubi vreme, nissu potrebne i niko ih nece traziti. Najvaznije je kako sam sebe predstavis, jer je to klasicni intervju.
 
Pogledaj sve komentare i verujem da neces naci negde da pise da je neko pozao bilo kakav papir u ambasadi. To je samo u ekstremnim slucajevima, kad je konzul u teskoj nedoumici. Ali ipak ih ponesi sa sobom. Apliciraj sa pasosem drzave u kojoj imas biznis i u kojoj zivis. To je logicnije. A i konzul bolje poznaje prilike u toj drzavi, lakse cete se razumeti. Najjaci argument za izdavanje viza je porodica (zena i deca). Oni su najbolji zalog da ces se vratiti. U drugom slucaju su zaposlni u firmi, oni su dokaz da neces ostati u USA. Na potvrde iz policije i suda ne gubi vreme, nissu potrebne i niko ih nece traziti. Najvaznije je kako sam sebe predstavis, jer je to klasicni intervju.

Hvala ti na korisnim informacijama,ponovo te moram pitati za pasos.Imam biznis ovdje u Bosni,ako kazes da apliciram sa pasosem drzave u kojoj imam biznis onda da produzavam bosanski pasos? Istekao je 2017-e.
Hrv mi vazi do 2023.
Da im ne bude nelogicno,jer firma postoji oko 10 godina u Bosni,a ja se sa pasosem druge zemlje (Hr) u kojoj ne zivim prijavljujem(iako u pasosu stoji adresa iz bosne)ali eto,ne znam,sta mi savjetujes da radim,usput receno i ja sam iz Banja Luke,hvala jos jednom.
 
Hvala ti na korisnim informacijama,ponovo te moram pitati za pasos.Imam biznis ovdje u Bosni,ako kazes da apliciram sa pasosem drzave u kojoj imam biznis onda da produzavam bosanski pasos? Istekao je 2017-e.
Hrv mi vazi do 2023.
Da im ne bude nelogicno,jer firma postoji oko 10 godina u Bosni,a ja se sa pasosem druge zemlje (Hr) u kojoj ne zivim prijavljujem(iako u pasosu stoji adresa iz bosne)ali eto,ne znam,sta mi savjetujes da radim,usput receno i ja sam iz Banja Luke,hvala jos jednom.

Ja bih aplicirao sa pasosem drzave u kojoj zivim. Tvoje pravo je i da apliciras sa hrvatskim pasosem. To ionako nije od presudnog znacaja. Koncentrisi se na to sta ces odgovoriti na intervjuu. Imas li zaposlenih u firmi, ako imas to ce biti najjaci argument u tvoju korist.
 
Zdravo svima.
Ja sam aplicirala za vizu i danas sam bila odbijena. Uglavnom, zavrsila sam godinu faksa, sada cu druga i studiram u Italiji. Pritom imam Srpski pasos i u Sloveniji stalni boravak jer sam tu srednju skolu zavrsila (porodica mi je tu). Uz sva dokumenta koja sam donela (nisu nista pogledali), mi je receno da je sumnjivo to sto ja sa 19 godina koja nisam bila van Evrope zelim da putujem sama na Floridu. Zaista sam zelela otici za novu godinu. Zanima me, da li bih trebala sacekati godinu dana (mozda malo preputovati po Evropi kako su mi oni predlagali ????) pa onda aplicirati ponovo? Ili mozda probati opet za 2 sedmice zajedno sa bratom uz pricu da cemo oboje ici za raspust tamo? Ili probati preko w&t sledece leto? Ja zaista samo zelim da odem i vidim Ameriku, nista drugo.. Hvalaaaa unapred ????

kazi im da ti plate putovanja po svetu rado ces im udovoljiti
 
Ja bih aplicirao sa pasosem drzave u kojoj zivim. Tvoje pravo je i da apliciras sa hrvatskim pasosem. To ionako nije od presudnog znacaja. Koncentrisi se na to sta ces odgovoriti na intervjuu. Imas li zaposlenih u firmi, ako imas to ce biti najjaci argument u tvoju korist.

Razmislicu oko ovoga sa pasosima,a imam zaposlene po potrebi do 3 radnika najvise,ali nije niko prijavljen,jer ljudi dodju kad treba i nije stalno toliki obim posla da ih zaposljavam za stalno jer ne mogu iznijeti tolike troskove...uglavnom ako me pita dali imam radnike,mogu mu odgovoriti potvrdno ali ako bude trazio dokaz njihovog zaposlenja,to nemam...uglavnom necu slagati pa neka bude kako Bog da.Realno ima me zasta odbiti jer nisam ozenjen i po papirima nemam radnike u firmi,znaci veze sa zemljom nemam porodicnih u smislu zene i dece a u firmi sam po papirima sam :-) ali dobro cu da se pripremim za intervju i ostale papire cu spremiti pa vidjecemo.
 
Pozdrav svima. ???? Htjela bih da objasnim svoju situaciju, kao i da zatrazim od Vas savjet vezan za ovu temu. U martu ove godine, aplicirala sam za turisticku vizu, medjutim odbijena sam. Prije vise od godinu dana, moja majka je posjetila Ameriku, ispostovala dati rok, ali u periodu mog viziranja ona je ponovo otisla, a ja to nisam navela niti spomenula. Planiram da apliciram ponovo, ali nisam sigurna zato sto ne znam konkretan razlog odbijanja. Zavrsila sam fakultet, upisujem magistarske studije i htjela bih da odem, kako bih posjetila majku ( koja vec nije legalno tamo ), pa ne znam da li ce mi to praviti problem? Hvala unaprijed. ????
 
Pozdrav drugari.

Ono sto mene jako zanima (i brine) jeste da li se desilo da nekome ko ima turisticku vizu na 10 godina, a u medjuvremenu kao student aplicira za work and travel J-1 vizu, i bude odbijen, poniste i turisticku vizu?? Posto cujem za slucajeve da su ljudima koji su imali turisticku, a u medjuvremenu aplicirali i za radnu h2b vizu, nakon odbijanja, ponistavali i turisticku (sto je donekle i logicno da urade). A mene zanima kakva je situacija kod J-1 / turisticka viza price? Hvala unapred :)
 
Bobo, zavrsila si fakultet, upisujes magistarske studije. Verujem da sve dok ne upises te studije, neces ni moci da dobijes turisticku vizu, jer realno nemas nikakav dokaz da ces se vratiti nazad. Niti posao, niti si zvanicno student, a jos ti je majka otisla preko...tako da ti je moj savet da apliciras ponovo tek kada upises studije.
 
Da, tako sam i mislila. :) Hvala. :) Studije upisujem u septembru, a na strucno osposobljavanje zvanicno pocinjem 15 Januara, vjerena sam, ali pored svega toga, nisam sigurna zbog majke koja je tamo da li to pravi problem, i ukoliko me pitaju za nju, sto je najbolje da kazem da ne napravim njoj problem, ujedno i sebi.. :)
 
Ako neko zna, molim da odgovori. Naime, sestra i ja cemo aplicirati za turisticku vizu, mislim da imamo potrebne uslove. Zanima me da li mozemo imati problema da odvojeno udjemo u USA ukoliko u aplikaciji navedemo da putujemo zajedno. Hvala
 

Back
Top