Work and travel, USA, 2007

wccm

Početnik
Poruka
14
Sve informacije u vezi ovog programa., kako, sta, gde, koliko...........
pridruzite se jer ima mnogo ljudi koji zele informacije "iz prve ruke" i zele da cuju iskustva od drugih studenata..........
Bio sam 2005. i 2006. u Americi preko ovog programa i ako nekom trebaju neke informacije slobodno pitajte........
 
Ovako, interesuje me pre svega preko koje agencije isao i koliko novca treba izdvojiti za to zadovoljstvo.Da li mozemo moj momak i ja otici zajedno i biti zajedno smesteni? Da li se moze raditi na zapadnoj obali? Gde si ti radio i kakva su ti iskustva u vezi sa poslom, zaradom i putovanjem? Koliko realno moze da se proputuje za tih mesec dana? Unapred hvala!!! :)
 
E ovako, da vas ne bih uplasio u startu odmah da vam kazem da se taj novac realno moze brzo zaraditi ($2000 ili 1600 eur, kolika je ukupna cena programa sa povratnom kartom, zahtevom za vizu i razne taxe........) za manje od dva meseca ako radis samo jedan posao.
Ako ne zelis da radis poslednji - peti mesec, ti u sustini mozes da ides gde god zelis, pogotovo po istocnoj obali...........a ni avionske karte za zapadnu obalu nisu skupe........
Prve godine kada sam isao za USA bio sam sa devojkom, za oboje je to bio prvi put........relativno lako smo nasli posao da budemo zajedno. Ona je radila za kasom u prodavnici a ja u nekom restoranu brze hrane........zajedno smo bili smesteni i oboje smo imali $7 na sat...........ona je posle nasla posao kao sobarica a ja sam radio na gradjevini.......u pitanju je bio severni deo NY, jezera, sume u sustini country deo Amerike.
Oba puta sam isao preko agencije SNAP i nisam imao problema, prolaznost studenata u ambasadi im je bila izuzetno velika, i da moras biti student, apsolvent, srednjoskolac ili postdiplomac za neki od njihovih programa
 
Kazite mi za one koji nisu studenti a zele da idu da rade imaju ovde porodicu i svoju kucu da li mogu dobiti vizu bez garantnog pisma i koliko bi to kostalo u tom slucaju i naravno da li bi se isplatilo ici na 6 meseci? Kolika je otprilike minimalna zarada?
 
mica zr:
Kazite mi za one koji nisu studenti a zele da idu da rade imaju ovde porodicu i svoju kucu da li mogu dobiti vizu bez garantnog pisma i koliko bi to kostalo u tom slucaju i naravno da li bi se isplatilo ici na 6 meseci? Kolika je otprilike minimalna zarada?
Za to stvarno nista ne znam..........cuo sam da je sad lakse dobiti vizu ali .............minimalna mesecna zarada je oko 1500$..........
 
wccm:
E ovako, da vas ne bih uplasio u startu odmah da vam kazem da se taj novac realno moze brzo zaraditi ($2000 ili 1600 eur, kolika je ukupna cena programa sa povratnom kartom, zahtevom za vizu i razne taxe........) za manje od dva meseca ako radis samo jedan posao.
Ako ne zelis da radis poslednji - peti mesec, ti u sustini mozes da ides gde god zelis, pogotovo po istocnoj obali...........a ni avionske karte za zapadnu obalu nisu skupe........
Prve godine kada sam isao za USA bio sam sa devojkom, za oboje je to bio prvi put........relativno lako smo nasli posao da budemo zajedno. Ona je radila za kasom u prodavnici a ja u nekom restoranu brze hrane........zajedno smo bili smesteni i oboje smo imali $7 na sat...........ona je posle nasla posao kao sobarica a ja sam radio na gradjevini.......u pitanju je bio severni deo NY, jezera, sume u sustini country deo Amerike.
Oba puta sam isao preko agencije SNAP i nisam imao problema, prolaznost studenata u ambasadi im je bila izuzetno velika, i da moras biti student, apsolvent, srednjoskolac ili postdiplomac za neki od njihovih programa, ovo je br agenta preko koga sam se ja prijavio 063/550-970.

Mozes li mi reci koliko su te na gradjevini placali po satu i koji si posao konkretno radio. Cini mi se da u ponudama agencija ne postoji ponuda poslova na gradjevini mozda zato sto se to ne smatra studentskim poslom. :confused:
 
Nebojsac:
Mozes li mi reci koliko su te na gradjevini placali po satu i koji si posao konkretno radio. Cini mi se da u ponudama agencija ne postoji ponuda poslova na gradjevini mozda zato sto se to ne smatra studentskim poslom. :confused:
Taj posao sam sam nasao, radio sam na kompletnom renoviranju kuce(veoma popularan biznis u USA).........bio sam placen 10$ na sat na crno..........posle sam radio na Menhetnu instalacije za grejanje i klime, isto sam sam nasao taj posao i isto sam bio placen.........
 
groovy:
Pozdrav.
Hteo bih da te pitam za izbor grada.
Jel preporucujes New York ili Atlantic City.

ok, ti si bio samo u NY, ali sta mislis da su prednosti jednog, a sta drugog grada?

Mogu da ti pricam o Atlantic C. samo sta sam cuo o njemu, super je mesto ali sezona kratko traje.........cuo sam da je cak manje bezbedan od NY. Sto se tice NY u njemu ti nije dovoljno mesec dana da ga obidjes, 24h ludnica........ali ipak bi ti preporucio prvo da odes u neko manje mesto pa kad zavrsis sezonu ili kad imas slobodnog vremena mozes da obidjes sta hoces i to za male pare...
 

Back
Top