Srbija u vakumu , ni na nebu ni na zemlji

inagadadavida

Poznat
Poruka
9.864
Stari ustav vise ne vazi !!!
Novi ustav je , bez ustavnog zakona, prakticno nepimenjiv!!!!
Vlada nema vecinu u parlamentu !!!
Ministri vlade su dali ostavke !!!
Niko ne zna kada ce novi izbori!!!
Radikali i socijalisti ucenjuju skupstinu!!!

Nikada niko nije toliko ponizio Srbiju u parlamentu, kao danas radikali, koji su na svecanost proglasenja ustava republike Srbije , dosli u majcama, ko da su na plazi , a ne u skupstini!! :evil:

Srbija je , dok se ne donese ustavni zakon, zemlja bez ustava !!!! :roll:

STA URADI OD DRZAVE, CRNI VOJO ??? :confused: :confused: :confused:
 
Salvantis:
aha
Dobro ondaK ispravka, jos jedna tema o ustavnOm zakonu?

Naravno, pa sta ima logicnije , nego na forumu "politika " diskutovati o ustavu i ustavnim zakonima, u danu donosenja ustava?? :confused:

Narocito , kada je brilijantnom taktikom vlade, Srbija , u ovom momentu drzava bez ustava, jer
stari ne vazi, a novi , zbog nedonosenja ustavnog zakona, nije upotrebljiv, i nije legitiman.

I sve to je , "ma sta ima veze", ajde da diskutujemo na "politici" o partizanima i cetnicima :confused:

Ili o ceni paprika , u jeku sezone pravljenja zimnice?? :confused:
 
Коштуница изразио уверење да ће Скупштина усвојити Предлог уставног закона

Београд, 8. новембар 2006. године - Председник Владе Републике Србије Војислав Коштуница изразио је данас уверење да ће Скупштина Србије на сутрашњој седници усвојити Предлог уставног закона који треба да омогући техничко спровођење новог Устава.

spacer.gif
view_image.php
spacer.gif
Војислав Коштуница даје изјаву за новинаре по завршетку свечане седнице Скупштине Србије Коштуница је по завршетку свечане седнице Скупштине Србије на којој је проглашен Устав Србије рекао да Предлог уставног закона представља плод компромиса и указао на то да постоји могућност да се неки његови делови и мењају и усаглашавају.

Након тога све ће бити лакше, оценио је председник Владе и поручио да "пут који смо прешли обавезује" и да закон омогућава да Устав заживи кроз изборе, именовања и све друго што чини уставни закон.

Он је навео да ће највиши правни акт донети стабилност Србији, не само у овом тренутку већ и у будућности јер "добри устави трају".

Истовремено, Коштуница је истакао да ће Устав због садржине какву има и због начина на који је припремљен трајати и да га нико не може присвојити и приписивати, јер он припада само онима којима се не може отети - народу.

Ово је народни Устав у правом смислу речи и све оно што је до њега довело чини га не само свечаним већ и историјским, истакао је Коштуница.

Такође, он је нагласио да је Србија, после 103 године, као самостална држава добила добар демократски Устав и да се до њега дошло темељно, уз најшири друштвени и политички консензус.

Председник Владе Србије објаснио је да је Устав примерен времену, писан сагласно ономе што је најбоље у уставном праву и у пракси у овом тренутку, при чему се водило рачуна и о искуствима других земаља.

Неке од тих земаља пролазиле су кроз слична искушења, а онда су демократске институције, људска и мањинска права и државни идентитет обезбеђивале управо на овакав начин, закључио је Коштуница.
 
ma ja bih voleo da ih bude što pre.. ali ljudi nemaju pojma da je 90 posto ovoga cirkus da se vidi kao neka uzurbanost i da ljudi nauce kako izgleda aktivan politički zivot.... konferencije za stampu, gužva, frka i sve to... najbitniji je cilj da se sutra usvoje zakoni i braćo do leta cemo biti sa svetskim dokumentima i nadam se bez viza, pa ce se onda videti ko koliko zna i koliko vredi.
 
inagadadavida:
Stari ustav vise ne vazi !!!
Novi ustav je , bez ustavnog zakona, prakticno nepimenjiv!!!!
Vlada nema vecinu u parlamentu !!!
Ministri vlade su dali ostavke !!!
Niko ne zna kada ce novi izbori!!!
Radikali i socijalisti ucenjuju skupstinu!!!

Nikada niko nije toliko ponizio Srbiju u parlamentu, kao danas radikali, koji su na svecanost proglasenja ustava republike Srbije , dosli u majcama, ko da su na plazi , a ne u skupstini!! :evil:

Srbija je , dok se ne donese ustavni zakon, zemlja bez ustava !!!! :roll:

STA URADI OD DRZAVE, CRNI VOJO ??? :confused: :confused: :confused:
uredio je drzavu najvise sto se moglo, crni inaga........
 
Kira Neris:
Serbija- čardak ni na nebu ni na zemlji,banana republika,zemlja Dembelija,Diznilend... :lol:
Kolega,jednom clanu vase ekipe,ne znam sta je valjda pomocni trkac,sam objasnio gde je i kako je preporucljivo koristiti zid placa.Ustvari hteo sam da vam sugerisem da je daljnje cmizdrenje nekorisno,jedino ako mislite da mozete biti ubedljiviji u svojem nagonu bezobrazluka i nipodastavanja,pokusate inkorporirati i poneku slajmacu.Mislim da bi onda imali viziju cardaka,dembelije,diznilenda,a sta se banane tice budite uvereni da cete je uvek dobiti gratis bez kore,pa cak i u sladoledu.
 
veKsla:
Kolega,jednom clanu vase ekipe,ne znam sta je valjda pomocni trkac,sam objasnio gde je i kako je preporucljivo koristiti zid placa.Ustvari hteo sam da vam sugerisem da je daljnje cmizdrenje nekorisno,jedino ako mislite da mozete biti ubedljiviji u svojem nagonu bezobrazluka i nipodastavanja,pokusate inkorporirati i poneku slajmacu.Mislim da bi onda imali viziju cardaka,dembelije,diznilenda,a sta se banane tice budite uvereni da cete je uvek dobiti gratis bez kore,pa cak i u sladoledu.

Pa kolega,ako ste tako ponosni na svoju fizičku spremu,ja bih ZAISTA VOLEO da jednom pokušate i sa mnom po istom postupku pa da utvrdimo ko će ostati bez banane,a ko duže vreme neće biti u prilici da postuje po forumima,osim ako ne unajmi sekretaricu da tipka umesto njega.
 
inagadadavida:
Stari ustav vise ne vazi !!!
Novi ustav je , bez ustavnog zakona, prakticno nepimenjiv!!!!
Vlada nema vecinu u parlamentu !!!
Ministri vlade su dali ostavke !!!
Niko ne zna kada ce novi izbori!!!
Radikali i socijalisti ucenjuju skupstinu!!!

Nikada niko nije toliko ponizio Srbiju u parlamentu, kao danas radikali, koji su na svecanost proglasenja ustava republike Srbije , dosli u majcama, ko da su na plazi , a ne u skupstini!! :evil:

Srbija je , dok se ne donese ustavni zakon, zemlja bez ustava !!!! :roll:

STA URADI OD DRZAVE, CRNI VOJO ??? :confused: :confused: :confused:

srbija nije drzava
srbija je skup feuda 8)
ne razumem kako moze bilo shta u istom da te chudi?!
 
marlon:
nego društvo, videste li danas kako je boris nešto pokisao.... :) i 92 se uspaničila kako to NJIMA da se ne da da uđu u skupštinu...svuda u svetu samo drzavna televizija sme u skupstinske odaje...a oni :)

svuda u staroj dobroj Nebeskoj Republici (made by Cloba Car) samo drzavna televizija sme... shta joj se prohte ;)
verovatno zato shto nema nikakvu cenzuru, a?
 

Back
Top