Su-35E,Final-Flanker Program

Ako misliš da je najbolji, nije, hteo ti to da prihvatiš ili ne.
Daleko je iza F22
Pre si pisao, o vektorisanom potisku. Ameri su jos mnogo pre Rusa ispitali taj sistem i na X31 i na F16. Ima prednost, ali samo 1-1, ako učestvuje više aviona nema upotrebu.
Dok se ne pojavi novi su T50, koji ima sličnu konstrukciju kao F22, 80% istu nema šta da se upoređuje SU 35 sa F22.
Ne moj samo da mi zaplačeš posle ovoga
 
Sukhoi Su-47 http://en.wikipedia.org/wiki/Sukhoi_Su-47
Sta se desava sa ovim avionom?Da li je poceo da se koristi u ruskoj vojsci?Mislim na masovnu proizvodnju.

Послужиће као заморче за развој авиона пете генерације Пак-ФА и вероватно никад неће ући у масовну производњу ако не наручи неко из иностранства.
 
Poslednja izmena:
Okej da zavrsimo vec jednom za svaga oko S-37.
prica ide ovako------>
Problem krila zakosenih unapred je fundamentalan i odavno poznat u aerodinamici .pokusacu sto jednostavnije da objasnim.
Suhojevi inzenjeri su videli grumanov X-29
http://www.google.com/search?hl=sr&q=X-29&btnG=Google+претрага&lr=
sa ovakvim krilima a i jedan od kandidata je imao takva krila za americkog lovca 5te generacije. Narvano kao model.jedino je X-29 leteo.
Suhoj kaze nema problema novi materijali kompoziti ,titanijum bice dovoljno jaka krila, bice ram i stelt i manevarske sposobnosti i super-avion....
ALI....
Sila uzgona je najvaznija za avion ,zbog nje polece, molekuli vazduha udaraju u uzgonske povrsine (krila) brze ili vise na jednoj strani i stvara se pritisak.
Sila reakcije kaze da se isti pritisak javlja na krilima i on podize krila ogromnom tezinom i sa krilima podize i avion.
Krila izgledaju rigidna ali ustvari ona to nisu ,savijaju se,krive se uzduzno oko ose koja se zove OSA RASTRZANJA.
Ona pocinje otprilike od korena krila unapred i onda ide sa spoljnoj ivici krila i pomalo pomicuci se ka zadnjoj ivici krila.
Kada se pri vecim manevrima jave jake sile na krilu koren krila pricvrscen za avion ostaje rigidan ali spoljna ivica pocinje da se ide gore –dole. Kod delta krila centar pritiska je iza ose rastrzanja pa se krila savijaju na dole ali zadnja osnova krila je siroka pa je raspodela pritiska blaža.
Ali kod ovih krila je centar pritiska ispred centra rastrzanja pa se prednje ivice krila savijaju na gore ,kako se savijaju raste i sila uzgona ,onda se javlja jos veci pritisak ,koji uzrokuje jos veci uzgon. krila se od krajnje ivice krive poput svrdla
i to na gore i to sve vise i vise. Dok se ne slome.
«vorteksi se stvaraju poput sahovske table sa velikim crnim poljem na vrhovima krila.»
citirao sam jednu knjigu.
Takodje savijanje uzrokuje i sve veci otpor vazduha, i jos veci stres na krilima.
E TU je i nastao najveci problem.nemoguce je iskontrolisati ove sile .i uciniti krila dovoljno krutim.
Probali su sa kompozitima –ne ide
Onda su probali sa titanijumom i dodali jos jednu tonu titanijuma na krila-i opet nije uspelo zbog vece tezine :D ,jednostavno bili su u zacaranom krugu. Zato niko ne pravi avione sa takvim krilima.
Rezervoari goriva su ispraznjeni iz krila jer su curili i pravili dodatna opterecenja,delta krila su puna goriva ,gde ce da stoji gorivo za SU-47? Taj avon bi morao biti ogroman!!
SU-47 je bio ogranicen sistemom FBW na 5g .
SAMO 5G,!!! kakve manevre moze da vrsi samo sa 5g ?F-22 je limitiran na 10,5G.
Nema naglih manevara ,nema supersonicnih brzina.pa kakav je to lovac?
Nesto mi se gasi explorer pa sam zaakasnio kasnije cu popraviti text.
 
Poslednja izmena:

Back
Top