Kako neakademci da se izbore za svoje mesto

  • Začetnik teme Tutankamon
  • Datum pokretanja
geo:
petrasin:
geo:
petrasin:
glupo je potpisivati se kao slikar samo zato sto ti je neko rekao da znas da slikas ili ti to mislis, to bi bilo kao da se ja potpisujem kao lekar zato sto sam komsiji rekao da popije analgin jer ga boli glava.
A sta je sa onima koji umeju da slikaju bez obzira
da li im je to neko rekao ili ne/?
a kako znaju da znaju?
ZNAJU, zasto ne bi znali? A kako znas ti, samo zato sto je neko rekao tamo nekom da zna i dao mu formata A4 napisano da zna...Ne znam kako i ko je trebao Peleu da kaze da zna da igra fudbal?
Ti se covece mnogo palis a nemas pojma o cemu pricas
 
Ovde nije pitanje samo o amaterizmu, vec i kako da se amateru pomogne da zivi kao profesionalac i ako ni za profesionalce nema hleba u ovoj zemlji.
Sta ce amateru pomoc? Ako je toliko dobar da ima svoju publiku, pomoc mu ne treba. Ako je amater koji nema publiku, ostaje mu da sam uziva u svojoj umetnosti. Muka je za profesionalce. Oni od svog rada moraju da zive bez icije pomoci. Uostalom, ko nas je terao da zaobidjemo prava, ekonomiju ili masinstvo.
Amateri, samozaljubljeni u svoja mazanja, hoce da se uporedjuju sa ljudima koji su prosli sito i reseto da bi dosli do parceta hleba od svog rada. Usput pokupe i po koju informaciju koja im ide u prilog: te, Pedja Neskovic je pravnik ili sta vec, te Vlado Velickovic je arhitekta... O.K. Slikajte kao Pedja ili Vlado i niko nece primetiti da ste amateri. Zar to nije fer? Publika ide tamo gde se nesto dobro radi. Vi, kojima je mamino misljenje i misljenje njenih koleginica iz kancelarije jedina kritika sa kojom ste se suocili u zivotu - nemate pravo da kmecite. Surovo je i za mnogo bolje od vas. Vas doprinos u slikarstvu je taman toliki da svojim uticajem kvarite likovno obrazovanje i tako neobrazovanog prosecnog srbocrnogorca, a to sto ste amateri bice vam kompleks celog zivota.
Evo i male pomoci za vas: sto ne zavrsite akademiju?
 
Slikar:
Ovde nije pitanje samo o amaterizmu, vec i kako da se amateru pomogne da zivi kao profesionalac i ako ni za profesionalce nema hleba u ovoj zemlji.
Sta ce amateru pomoc? Ako je toliko dobar da ima svoju publiku, pomoc mu ne treba. Ako je amater koji nema publiku, ostaje mu da sam uziva u svojoj umetnosti. Muka je za profesionalce. Oni od svog rada moraju da zive bez icije pomoci. Uostalom, ko nas je terao da zaobidjemo prava, ekonomiju ili masinstvo.
Amateri, samozaljubljeni u svoja mazanja, hoce da se uporedjuju sa ljudima koji su prosli sito i reseto da bi dosli do parceta hleba od svog rada. Usput pokupe i po koju informaciju koja im ide u prilog: te, Pedja Neskovic je pravnik ili sta vec, te Vlado Velickovic je arhitekta... O.K. Slikajte kao Pedja ili Vlado i niko nece primetiti da ste amateri. Zar to nije fer? Publika ide tamo gde se nesto dobro radi. Vi, kojima je mamino misljenje i misljenje njenih koleginica iz kancelarije jedina kritika sa kojom ste se suocili u zivotu - nemate pravo da kmecite. Surovo je i za mnogo bolje od vas. Vas doprinos u slikarstvu je taman toliki da svojim uticajem kvarite likovno obrazovanje i tako neobrazovanog prosecnog srbocrnogorca, a to sto ste amateri bice vam kompleks celog zivota.
Evo i male pomoci za vas: sto ne zavrsite akademiju?

ti SI PROLAZIO SITO I RESETO UZ GOMILU PROFESORA I ASISTENATA ZA RAZLIKU OD ONIH DRUGIH KOJI SU TO PROLAZILI SAMI. PA SAD TI MENI KAZI KO JE TU MAJSTOR? :lol:

PS. i zašto se diže frka oko Da Vinčija, Van Ajka ... pa ljudi nisu akademci još manje članovi ULUSA
 
Ovima koji su me pogresno shvatili kao nadrndanog, evo odgovora: verujte, drugacije bi me razumeli da ste moje poruke culi glasom. Mozda napisane drugacije zvuce. Ni najmanje nisam nadrndan niti imam zbog cega. Svoj status sam nasao i njime sam manje-vise zadovoljan. U ovom se forumu nadjem po nekad i seti me na one dane kad je i meni bilo mnogo teze.
Pitanje profesionalac - amater: da, slozicu se da je profy onaj ko svoj posao radi do jaja i od toga dobro zivi. Kako je do toga stigao - njegova stvar. Napolju je tako. Ali, pretpostavljam, razgovaramo o nasoj zemlji. Tu stvari stoje drugacije. Voleo bih da se poprave i zato usectvujem u forumima da bih svoje misljenje ponudio drugima. Nasa jadna i napacena zemlja dozivela je (i jos dozivljava) paklena vremena transformacije. U takvom haosu je jako tesko snaci se. Vladaju drugi kriterijumi i pravila. Ljudi koji su u Bosni prodavali Carnex pastetu za 100DEM i na benzinu zgrnuli kapital su danas tvorci kriterijuma. Politicari love u mutnom, a zbunjen narod ne zna sta ce. Smestiti slikara u taj ambijent je isto sto i postenog strpati u zatvor. O kakvom profesionalizmu ovde moze biti reci kad od ujke zavisi da li mozes doci do galerije, a i kad uspes u tome, kome prodati sliku? Nekom dileru koji se nafatirao ili nekoj "banci" da opere lovu? Kao sto dileri facare po ulicama, tako i "slikari", koje je rodio ovaj haos, naturaju ikone slikane bronzom novopravoslavnom zbunjenom narodu za 50 evra. Cveta umetnost! Dajte da se malo uozbiljimo sebe radi. Slazem se da je sada vreme foliranata, ali mislim da bi trebalo sto pre da prodje. Moj skolski drug, inace najgori djak, sada je fabrikant, magnat belocrkvanski, samo zato sto je za Arkana dilovao naftu iz Rumunije kad je bilo vreme. Pa, valjda nece neko da mi kaze da je to dugog veka? Isto je i u umetnostima. Zamislite samo da nam je Zorica Brunclik dosla za ministra kulture. Nadam se da je to vreme ipak za nama (ili se varam). Da skratim: svako neka radi svoj posao i sto pre shvati sta mu je ciniti, to bolje za sve nas.
 
petrasin:
geo:
petrasin:
geo:
petrasin:
glupo je potpisivati se kao slikar samo zato sto ti je neko rekao da znas da slikas ili ti to mislis, to bi bilo kao da se ja potpisujem kao lekar zato sto sam komsiji rekao da popije analgin jer ga boli glava.
A sta je sa onima koji umeju da slikaju bez obzira
da li im je to neko rekao ili ne/?
a kako znaju da znaju?
ZNAJU, zasto ne bi znali? A kako znas ti, samo zato sto je neko rekao tamo nekom da zna i dao mu formata A4 napisano da zna...Ne znam kako i ko je trebao Peleu da kaze da zna da igra fudbal?
Ti se covece mnogo palis a nemas pojma o cemu pricas
Mislim da si ti jedina osoba koja se ovde mnogo pali, a nema pojma o cemu prica... Znas, ljudi primecuju kada je neko talentovan, a ako tako misle, zasto ne bi i istakli to svoje misljenje? Znas, ako ti imas kompleks zato sto si do skoro mislio da "ZNAS" da slikas ili ti je to neko rekao, tj. SLAGAO te ili si prosto ljubomoran na osobe koje to, za razliku od tebe, umeju, ne stvaraj ga i drugima... :x
 

Back
Top