Adsl, kablovski i drugi načini povezivanja na internet

Do sada sam imao u ugovoru 20/2 a pre neki dan sam obnovio na 2 godine i pise 20/4 , komsija ima takav protok - brzinu a ja nemam, meni je max 15 u downloadu!

Pogledajte prilog 507223

U pitanju je telekom (lelekom) ADSL :evil: ne znam kome da se zalim, pre toga bi probao nesto ako mogu sam?!
Molim upucene da mi pomognu ako tu ima leka ... znaci vec dve godine je zakucano na max 15 a komsija na 30 metara od mene ima normalan protok oko 20MB/s ...

Ono sto vidim je da su povecali upload rate sa 2 na 4 ... to mi i nije toliko binto i ovih nepunih 4 je super.

Hvala :hvala:

Прво - Тражи да ти провере телефонску линију, можда си за тих 30-так метара од комшије " удаљенији од сервера ".
Све дужине преко 500м од сервера ...утичу на ..СМАЊЕЊЕ БРЗИНЕ - Download-a ...:aha2:

Друго - Ако ти је рутер повезан са тел. утичницом у стану преко дужег тел. флет кабла од 1,5м...ОБАВЕЗНО га замени - UTP каблом или упреденом тел. парицом...:think:
Само " упредена парица " ( UTP има 4 такве парице ) је неосетљива на сметње и има импедансу прилагођену великим брзинама преноса података ...:aha2:

Треће - Провери опрему коју си добио од Телекома.
Треба да имаш: VDSL-spliter SP-302-А ..између рутера и тел. линије, ZTE VDSL2 Ruter са напајањем 12V/1А...:think:
Ако је рутер споља на пластичном кућишту топлији од тебе ( 36,5°С) унутар кућишта је ..ГАРАНТ преко 50°С ..и прегрева се због малих рупица на кућишту и лоше вентилације...:(...:think:
Ако код тебе то " није случај "...онда је :ok:
 
Pozz. 1. Octobra sam se prijavio u Beotelnet-u za vdsl internet 50/8. Zvao sam ih ali uvek kazu trebalo bi da stigne neka potvrda iz telekoma uskoro(u proseku 3-15) dana. Sada su poceli sa pricom da nema slobodnih portova u mom kraju(Filmski Grad-BG). Kada ih pitam koliko bih jos trebao da cekam, kazu nije do nas. Interesuje me da li neko od vas mozda zna koliko se ceka da se oslobodi jedan port ili me jos zaje**vaju samo..
 
Прво - Тражи да ти провере телефонску линију, можда си за тих 30-так метара од комшије " удаљенији од сервера ".
Све дужине преко 500м од сервера ...утичу на ..СМАЊЕЊЕ БРЗИНЕ - Download-a ...:aha2:

Друго - Ако ти је рутер повезан са тел. утичницом у стану преко дужег тел. флет кабла од 1,5м...ОБАВЕЗНО га замени - UTP каблом или упреденом тел. парицом...:think:
Само " упредена парица " ( UTP има 4 такве парице ) је неосетљива на сметње и има импедансу прилагођену великим брзинама преноса података ...:aha2:

Треће - Провери опрему коју си добио од Телекома.
Треба да имаш: VDSL-spliter SP-302-А ..између рутера и тел. линије, ZTE VDSL2 Ruter са напајањем 12V/1А...:think:
Ако је рутер споља на пластичном кућишту топлији од тебе ( 36,5°С) унутар кућишта је ..ГАРАНТ преко 50°С ..и прегрева се због малих рупица на кућишту и лоше вентилације...:(...:think:
Ако код тебе то " није случај "...онда је :ok:

Samo da se javim.

Resen je problem, Telekom se setio da resetuje centralu ...

Tacnije bolje nego sto je bilo :D

Annotation 2019-04-01 193646.jpg
 
To ti je jedan od najsigurnijeg interneta,jer ako je optika,nema loseg signala,i mnogo mali procenat u smetnji.

Nisi se bas najbolje izrazio ali si blizu sustine...Inace opticki internet tj opticki kablovski snop je skroz drugaciji po svojstvima prenosa signala...Opticki kabel je staklene strukture dok su drugi vecinom bakarne osnove...Ukratko-sam signal tj podatak brze putuje sa tacke A na tacku B i mnogo je manje gubitaka...Konkretno u gamingu bolji je ODZIV!
 
Nisi se bas najbolje izrazio ali si blizu sustine...Inace opticki internet tj opticki kablovski snop je skroz drugaciji po svojstvima prenosa signala...Opticki kabel je staklene strukture dok su drugi vecinom bakarne osnove...Ukratko-sam signal tj podatak brze putuje sa tacke A na tacku B i mnogo je manje gubitaka...Konkretno u gamingu bolji je ODZIV!

Hvala na dopuni,ali je stvarno najsigurniji opticki net.
 

Back
Top