Ahtisaari: "Predložiću rešenje do kraja 2006."

Fagypont

Primećen član
Banovan
Poruka
511
Marti Ahtisari kaže da sprema predlog rešenja za status Kosova koji će podneti Savetu bezbednosti UN znatno pre kraja godine:"Za sada je moj cilj da članicama Saveta bezbednosti iznesem moje zamisli do kraja godine, i osim ako ne čujem nešto drugačije ostaću pri ovim rokovima i programu", kazao je on. Odgovarajući na pitanje da li izbori u Srbiji mogu da pomere rešavanje statusa Kosova, specijalni izaslanik je rekao da je za to zadužena Kontakt- grupa.

"Za sada ništa nisam čuo o tome osim da posao treba nastaviti po planu, a ništa nisam čuo ni o izborima u Srbiji", kazao je Ahtisari.

Zamoljen da kaže šta će se desiti ako izbori u Srbiji na primer budu zakazani za deset dana, Ahtisari je uzvratio da takvo pitanje treba postaviti Kontakt grupi, a "meni je naloženo da rešenje pronađem do kraja godine i takve smernice se nisu promenile".
 
Док буде "смишљао" свој предлог,нека му и ово буде на уму...

Mr. Pearl exposed as a hoax the purported massacre of 700 Kosovo Albanians at the Trepca mines, which claimed that the victims' bodies were either incinerated in the mine's furnaces or thrown down the mine shaft. In his article, Mr. Pearl wrote, "By late summer, stories about a Nazi-like body-disposal facility were so widespread that investigators sent a three-man French gendarmerie team spelunking half a mile down the mine to search for bodies. They found none.Another team analyzed ashes in the furnace. They found no teeth or other signs of burnt bodies."

Why is this important?Because the Trepca mine massacre story is another example of media disinformation designed to get the American people to take sides in a tragic civil war in Kosovo, a war between the Christian Serbs and Islamic jihadists who now have taken control of the territory and are seeking independence. If independence is granted, Kosovo will become another radical Muslim state in the underbelly of Europe, a mini-Iran, able to freely infiltrate terrorists throughout Europe.
http://www.washingtontimes.com/op-ed/20061015-101426-6014r_page2.htm
 
Fagypont:
Marti Ahtisari kaže da sprema predlog rešenja za status Kosova koji će podneti Savetu bezbednosti UN znatno pre kraja godine:"Za sada je moj cilj da članicama Saveta bezbednosti iznesem moje zamisli do kraja godine, i osim ako ne čujem nešto drugačije ostaću pri ovim rokovima i programu", kazao je on. Odgovarajući na pitanje da li izbori u Srbiji mogu da pomere rešavanje statusa Kosova, specijalni izaslanik je rekao da je za to zadužena Kontakt- grupa.

"Za sada ništa nisam čuo o tome osim da posao treba nastaviti po planu, a ništa nisam čuo ni o izborima u Srbiji", kazao je Ahtisari.

Zamoljen da kaže šta će se desiti ako izbori u Srbiji na primer budu zakazani za deset dana, Ahtisari je uzvratio da takvo pitanje treba postaviti Kontakt grupi, a "meni je naloženo da rešenje pronađem do kraja godine i takve smernice se nisu promenile".

Ma, da, bice kako Ahtisari odluci... :lol:
 
dr hirurg:
Не знам ја колега уопште шта ће бити са Косовом а верујем и 99 посто људи који нон стоп причају о томе. Сачекајмо да га увију као што кажете у обланду па онда да се поставимо према томе.
to ja stano kazem bice neko "***** u oblandi" ono kao nije bas nezavisnost ali nije ni da nije kao nece biti mesto u UN jos jedno 10 godina ali imace spoljnu politiku ambasade i slicno...
 
urospo:
Malo je 10 godina, bar jedno 20 -tak, da se povratimo i stabilizujemo.
Sustina je sto u tom planu Kosovo nece ostati deo Srbije nego ce sadrazti samo neku vrstu specijalnih-paralelnih veza sa srpskim opstinama...
A vlasti u Srbiji ce ici sa pricom "Ipak smo uspeli da sprecima nezavisnost jer Kosovo nije nije postala clanica UN" i tako neke slicne demagoske price.
 
Решење је потписано и печатирано,без права жалбе,а за уручење се чека згодан моменат,нешто ће нам у други план експресно избацити статус КИМ тако да нећемо ни осетити,има наде док год се са КИМ чује Црквено звоно и има и један Сбин доле!
 
LUKA BRACI:
Решење је потписано и печатирано,без права жалбе,а за уручење се чека згодан моменат,нешто ће нам у други план експресно избацити статус КИМ тако да нећемо ни осетити,има наде док год се са КИМ чује Црквено звоно и има и један Сбин доле!

da sam na mestu tih ljudi, pre bih se pripremao za to, i razmishljao sta su mi opcije.
pa ako na neki volsheban nachin i ne bude nezavisno, onda super,dobro je ispalo, to su i zeleli.
ako bude, bar znash sta si ochekivao.

yebesh ti nadu kad ti neko servira status-nezavisno, a ti mislio kosovo je deo teritorijanog integriteta srbije.
 

Back
Top