A Perfect Circle ili Tool

Mitternachtsträumer

Veoma poznat
Poruka
12.064
Izuzetno cenim oba benda, mada ih nikako ne svrstavam u isti koš. Želeo bih čuti komentare, ali ne tipa TOOL 4EVER ili APC RULES, već da ozbiljno prokomentarišete jer to ovi bendovi stvarno zaslužuju. Jedno je sasvim sigurno Maynard se nametnuo kao apsolutni trend seter današnje komercijalne rok muzike. Još me zanima znate li pod čijim uticajem oni rade?

Pozdrav
 
nikodim:
Nevalja, suncani... nista ti ovo nevalja...
Ne moze to tako, oba benda su sjajna, ali Tool je Tool i nema tu price...
Znaš kako ja to doživljavam, slušati Tool je isto što i voziti se kroz uzak tunel bez svetala. Circle je nekako pozitivniji, ali i, istini za volju, svarljiviji od Toola. Oba benda su meni otprilike isto draga, samo sto ću kad dođem kući uvek pre pustiti Circle nego Tool, ali bih zato pre otišao na koncert Toola.
 
ajd poshto se.rem ovde da dam i normalan odgovor.
s obzirom da je Maynard alfa i omega oba benda, mada daleko vishe u APC, glupo ih je razdvajati. kao ja ne volim APC jer smara, Tool je konza. bezveze. zajedno chine jedan mozaik. so i know the pieces fit. ;-)
da je Maynard ispao trendseter cele jedne generacije je tachno, i pomalo jadno. mislim jadno je slushati onu gomilu tipusa poput onog iz Stainda, pa ja mislim i iz Chevelle, i ima tu josh njih, shto se trude da pevaju ko Maynard.

DeteSunca:
Još me zanima znate li pod čijim uticajem oni rade?
Tool-ovci sami kazhu da se trude da im muzika zvuchi kao Meshuggah, shto je naravno definitivno njihova zayebancija. kakve oni veze imaju sa tim death-brutal-neizdrkani-metal bendom... istina dosta interesantnim al ajde. pravu, istinsku inspiraciju Tool crpi iz dobrih starih Zepellina i to je to.
 
Ljudi, Tool je 19.11. u Beču. Sticajem okolnosti ja se tamo nalazim i planiram da idem na taj izvanredni događaj. Ako neko ima zainteresovan da navrati do Austrijske prestonice ja bih bio rad da mu uzmem kartu i imaće smeštaj kod mene. Vaš problem biće samo transport i viza.

Pozdrav...
 
Razumem zasto vam se svima svidjaju ovi bendovi. Najpre sam pre par godina cula za Tool, bilo je to nesto posve novo, od svega ostalog sto sam do tad cula.
Pogotovo muzika, vokal, da..
I da nisam odstampala tekstove, i malo se vise udubila u njihovu poruku koju salju slusaocima, verovatno bih ih slusala i do danas.
Metafore, metafore, metafore, lepo upakovane, pogotovo u Lateralusu, njihovom najboljem albumu, ali iza tih metafora, a pogotovo u onim pesmama i ostalim albumima u kojima ni ne prikrivaju ono sto nam zele prodati se ne krije nista dobro.
Dragi citaoci, ako ste hriscani, morate znati da su ovo sektaski bendovi, koji potencijalne zrtve obraduju na prefinjeniji nacin. Intelektualan nacin.
Ako mi ne verujete, istrazujte ono sto slusate, vidite da li je ono dobro ili lose, jer nasa podsvest prima poruke iz spoljnog sveta, iz svega sto dolazi do nas, a mi toga cesto nismo ni svesni.
Oba benda imaju dobar mamac, muzika, vokal, tekstovi, naprosto magnetisu slusaoca, mame na slusanje, i imaju hipnotisuce dejstvo, uticu na psihu u losem smislu, pojacavaju depresiju kod slusaoca, bezvoljnost, pasivnost, agresiju, letargiju, osecanje besa, ljutnje....
Pogledajte i njihove spotove, mracno, mracno, krvavo, perverzno...
 
...pocela sam sa Tool-om, ali kako njihovu muziku u pocetku nisam mogla bas najbolje da svarim, presla sam na A Perfect Circle.. nisu toliko mracni i depresivni kao Tool.. sada, ipak, kada bih morala da biram izmedju ova 2 benda, izabrala bih Tool.
...prosto su me ocarali savrsenim tekstovima i vizuelnim efektima
:D
 
Razumem zasto vam se svima svidjaju ovi bendovi. Najpre sam pre par godina cula za Tool, bilo je to nesto posve novo, od svega ostalog sto sam do tad cula.
Pogotovo muzika, vokal, da..
I da nisam odstampala tekstove, i malo se vise udubila u njihovu poruku koju salju slusaocima, verovatno bih ih slusala i do danas.
Metafore, metafore, metafore, lepo upakovane, pogotovo u Lateralusu, njihovom najboljem albumu, ali iza tih metafora, a pogotovo u onim pesmama i ostalim albumima u kojima ni ne prikrivaju ono sto nam zele prodati se ne krije nista dobro.
Dragi citaoci, ako ste hriscani, morate znati da su ovo sektaski bendovi, koji potencijalne zrtve obraduju na prefinjeniji nacin. Intelektualan nacin.
Ako mi ne verujete, istrazujte ono sto slusate, vidite da li je ono dobro ili lose, jer nasa podsvest prima poruke iz spoljnog sveta, iz svega sto dolazi do nas, a mi toga cesto nismo ni svesni.
Oba benda imaju dobar mamac, muzika, vokal, tekstovi, naprosto magnetisu slusaoca, mame na slusanje, i imaju hipnotisuce dejstvo, uticu na psihu u losem smislu, pojacavaju depresiju kod slusaoca, bezvoljnost, pasivnost, agresiju, letargiju, osecanje besa, ljutnje....
Pogledajte i njihove spotove, mracno, mracno, krvavo, perverzno...
oko odabira albuma se slazem.. ali sestro...malo je glupo odustati od njih samo zbog tog nekog prmovisanja....a i to podsvest, depresija zvuci smesno.
 

Back
Top