lek za dushu ili uzas?

cherry_girl

Zainteresovan član
Poruka
117
Ljudi, da li je neko chuo za Marizzu, kraljicu fado muzike......? :D
Da li vam odgovara temperament kojim ova fenomenalna umetnica ispoljava snazne emocije i ostavlja bez daha?
Ali obzirom da se ukusi razlikuju, bilo je i komentara da je uzasno slushati je :shock:
Shta vi mislite?
 
Ona ne svira, vec peva. To je portugalska umetnica, sa izrazenom i specifichnom intonacijom. Instrumenti koji je prate su uglavnom gitara i klavir. Odmah da se ogradim, nije nishta agresivno ili snazno shto se tiche toga, ali glas moze da bude u zavisnosti od pesme, jako prodoran, veoma bogat emocijama, shto kod nekoga izaziva pozitivan utisak, dok kod drugih potpuno suprotan efekat. Sve je stvar ukusa, a ja josh mogu da dodam i raspolozenja. Inache, fado muzika je tradicionalna portugalska muzika, koju nisu bash mnogo u svet uspeli da iznesu na pravi nachin, do pojave ove velichanstvene devojke, koja je pri tom jako lepa, shto nije toliko bitno, ali nece da shkodi ;o)))))))
Mislim da se jedno vreme vrtela na disku u cd radnji u Knezu kod one knjizare gde maca spava u izlogu.
 
Pre nekoliko meseci gledao sam njen koncert na TV-u. Bilo je negde posle ponoci i nikad je do tada nisam video. U prvom momentu kad sam video onaj kostim, frizuru i cuo muziku - pomislio sam what the f... is this. I normalno promenio kanal. Ali nesto me je vuklo nazad, ne znam valjda taj glas, ta neobicna muzika... A svideo mi se i taj extra umetnicki dojam. Elem odgledao sam ceo koncert i moram da priznam da je Mariza odlicna.

Bas sam bio iznenadjen kada sam video postere po gradu.

Njen sajt je www.mariza.org - sa sajta mozete skinuti i jedan spot oko 8 MB ako se dobro secam - cisto ono kao preview.
 
fado je ok...nisam neki veliki obozavalac,ali volim ponekad da ga cujem.mislim da znam ko je mariza i ako je to ta zeMska koja mi je u glavu,ondaK je odlicna...sad cu da potrazim nesto na netu da skinem,super sto si me podsetila jer sam ranije htela da kupim njen cd al mi bio mnogo skup :roll:

btw,sta pitate cherry girl sta je fado i nije njeno da vas zainteresuje...mislim,ljudi koristite li vi internet za jos nesto osim za forum :shock:
 
Ovo sam trazio nekoga ko voli fado,veliki pozdrav za cherry_girl !!!

Postavio sam temu o fadu juce ali je slabo poseceno ljudi neznaju za fado nevole jer nepoznaju taj fenomenalan pravac,Mariza je odlicna evo bas trenutno slusam pesmu Fado Portugues de Nos,inace obozavam Amaliju Rodrigues,Mariza je odlicna ali je Amalija jos uvek broj 1!
 
O konachno! Videla sam tvoju temu, odmah sam odgovorila, ali je izgleda malo poznavalaca ovakve vrste muzike. U stvari ne mogu nikoga da krivim, to je samo neobaveshtenost, preplavljeni smo nechim shto ovde ima dobru prodju, nema puno ni interesovanja za neshto novo i drugachije......
Pozdrav, drago mi je da smo na istim talasnim duzinama.
 
I meni je drago pozz tebi i pokusaj da nadjes i preslusas Amaliju Rodrigues,za Marizu kazu da je njena naslednica,ako si iz Beograda nece ti biti problem,mada je koncertna verzija teza za naci ja je imam ali na kaseti vec 6,7 godina imam na diskovima i u kompu ali sa koncerta nemogu da nadjem ali u svakom slucaju potrazi neces se pokajati.
Pozz
 

Back
Top