Zabraniti simbole komunizma.

Kohen:
Nacizam i komunizam , iako mnogi teze da ih poistovete, ipak ne mogu da se stave u istu ravan......

Iz prostog razloga, sto je u teoriji, i korenu nacizma, izmedju ostalog, rasizam..........vece zlo i od jedne i od druge pojave.........
Taj rasizam, opet, uzrok je masovnim likvidacijama nekih naroda, sa ciljem da se isti istrebe sa lica zemlje........izmedu ostalog, i Slaveni, odnosno , mi , Srbi smo bili vidjeni za odstrel..........

Za razliku od nacizma, ili fasizma......svejedno........terminoloska dilema.......komunizam, u osnovi , i teoriji ima sasvim dobre ideje, o jednakosti, slobodi, i slicno...........
Problem komunizma, je , sto se on svuda, gde je postojao, preobratio u potpunu suprotnost, svojim osnovnim principima, odnosno, postao zaista zlo, koje je nanelo nesagledive patnje mnogim ljudima.


Tako da........smatram da je zlo , sastavni deo , i osnovna vodilja nacizma, dok je komunizam , degenerisan, od strane raznih kvazi lidera, postao ono sto nije u osnovi planirano da bude........

Pristalica sam , licno......kapitalizma, i to onog, liberalnog, ogoljenog........ali, po mom misljenju, nacizam je ipak najvece zlo koje je zahvatilo svet...........posle kuge............
Ето,Кохен да се и ја с тобом у нечему сложим... ;)

Дакле,добро си рекао шта је суштина комунизма...Злоупотребљен је од људи који су владали и приближили се позицији да буду поистовећени са фашистима и нацистима,што наравно(по мени) није тачно.
 
SURbel:
Hmmm, da li je ovo danas ONAJ isti Kohen? ;) :D

:D :D :D :D

Jeste...........isao sam danas na cas o samokontroli......... :D :D :D
Receno mi je da sam nepopravljiv , ali da ipak , bar pokusam.........i eto, ja pokusavam :D

p.s.
Do sada sam se dva puta ugrizao za ruku, koja je poletela, da napise nesto , cime Jomini nikako ne bi bio sreca, da procita......... :wink:
 
Nacionalista:
Стаљин крви за смрт 52 милиона,Хитлер 22......дечко образуј се...

???????
odakle ti ti podaci majke ti???

savenzici:

Military dead:
17,000,000
Civilian dead:
33,000,000
Total dead:
50,000,000 osovina:
Military dead
:
8,000,000
Civilian dead:
4,000,000
Total dead:
12,000,000


ovo je naravno za WW2...
ajd sad ti...
 
Komunizam, pa koji je program, koje partije, bolji od komunistickog?
Drugo je pitanje kakvi su ljudi koji treba da sprovode to sto je napisano.
Pa zlocina uvek postoji, samo zavisi ko to i kada hoce da vidi i cuje.
Da vam nije mozda bliza Americka kapitalisticka ideologija.
Mozda vam ne smeta to sto su ti sa tom (kapitalistickom) ideologijom unistili starosedeoce na jednom celom kontinentu, drzali niz godina robove, a i danas nema konflikta u svetu u koji nisu umesani njihovi prsti. Razmislite...
 
Ево, на теми Национализам, дигла се "кука и мотика" јер је неко у негативном контексту поменуо СПЦ, тј. није поменуо СПЦ него неке свештенике који су познатији по аферама (позирање са оружјем, благосиљање Шкорпиона, нерешен случај педофилије...), али је то изазвало велике полемике у стилу: Не може се због неколицине свештеника нападати цела црква. И овај став је исправан и подржавам га.
Међутим, проблем је у томе што исти ти који су скочили у одбрану СПЦ-е, на овом форуму нападају Комунизам због оног што су радили "лоши комунисти" тј. бирократе и друге улизице и полтрони, као и болесници који су комунизам претворили у личну религију.
Суштина је у томе да је комунизам заговарао идеале слободе и једнакости који данас немају такву мисаону снагу као у време капитализма у времену у коме је настао.
За све оне који поједноставњују ствари битно је напоменути да су тада радници радили 12 сати дневно у нељудским условима за мизерне плате. Да су буквално гладовали док су се тадашње капиталистичке свиње просто иживљавали над њима.
Зато тумачење комунизма у данашње време губи сваки смисао, пошто нпр. данас у капиталистичкој Шведској радници имају већа права него што су их имали у комунистичком Совјетксом Савезу.
 
DraGo70:
Ево, на теми Национализам, дигла се "кука и мотика" јер је неко у негативном контексту поменуо СПЦ, тј. није поменуо СПЦ него неке свештенике који су познатији по аферама (позирање са оружјем, благосиљање Шкорпиона, нерешен случај педофилије...), али је то изазвало велике полемике у стилу: Не може се због неколицине свештеника нападати цела црква. И овај став је исправан и подржавам га.
Међутим, проблем је у томе што исти ти који су скочили у одбрану СПЦ-е, на овом форуму нападају Комунизам због оног што су радили "лоши комунисти" тј. бирократе и друге улизице и полтрони, као и болесници који су комунизам претворили у личну религију.
Суштина је у томе да је комунизам заговарао идеале слободе и једнакости који данас немају такву мисаону снагу као у време капитализма у времену у коме је настао.
За све оне који поједноставњују ствари битно је напоменути да су тада радници радили 12 сати дневно у нељудским условима за мизерне плате. Да су буквално гладовали док су се тадашње капиталистичке свиње просто иживљавали над њима.
Зато тумачење комунизма у данашње време губи сваки смисао, пошто нпр. данас у капиталистичкој Шведској радници имају већа права него што су их имали у комунистичком Совјетксом Савезу.
Ma ,drago i komunizam je sranje-----Velika laž uz vladavinu nasilja i straha samo u malčice manjoj meri nego što je to tzv.nacionalna varijanta socijalizma......Nacizam je zapravo samo iskvarena varijanta crvene radničke partije koja je i pre hitlera bila jurišnička samo u antikapitalističkom smislu ----------Jednom rečju komunizma je odvratno, totalitarno sr*** gde je jedino što je bilo slobodno bio vazduh koji si udisao :mad: .......On je u samoj svojoj srži sadržao nepotizam i korupciju u naqjvećoj mogućoj meri ,tako da ga nisu samo par mangupa pokvarili nego je loš neprirodan sistem koji je morao da se uruši.......Pitanje je samo bilo Kad?
communism.jpg
...He ,he,,he cool sličica :-)
 
Ja uopšte ne branim komunizam. Samo hoću da kažem da je u vreme kada je nastao imao drugačiji smisao i konotaciju. Kasnije se to pretvorilo u nešto sasvim drugo...
Ne prizivam komunizam i smatram ga prevaziđenim sistemom baš kao i monarhiju...
Danas je najbolje društveno uređenje socijalni kapitalizam kakav je u skandinavskim zemljama.
Sličica ko sličica, možda i preterana cifra, a možda i ne. Ko zna?
 
U cilju da Srbija postane normalna zemlja neophodno je zabraniti kvislinške stranke čiji "ljudski sastav" čine ljudi bivše komunističke provinijencije,laki,beskičmenjaci,koji ne poznaju osnovne principe etičkog ponašanja.........očit primer LDP (navodno sada liberalno-kapitalistički pristup,u biti isti bezoblični mondijalizam u drugom pakovanju!)
 

Back
Top