PLANETE PO KUCAMA...

A sto se Venere u 9oj tice....privlace ga devojke koje nisu sa ovih prostora.....ili vec koje nisu odande odakle je on ...strankinje ..a posto je tu i neptun mislim da ce to biti osobe koje ce biti bas bas daleko a povodom istih puno jako puno zabluda i prosto kao da ih on vidi u sasvim jednom drugom svetlu nego sto one zapravo jesu.
 
MISIJA:
JA -MISIJA -POZDRAV SVIMA KOLIKO VAS IMA NA FORUMU,A I SIRE-BUDUCE CLANOVE...
KONKRETNO PITANJE:sta znaci kod muskarca u 9.kuci VENERA na 15stepenu SKORPIJE i NEPTUN na 28 takodje SKORPIJE? Cula sam da je 9.kuca pokazatelj drugog braka,mogu li saznati nesto vise na tu temu? Ko zna neka se javi-HVALA!


Pa ovako,naravno odmah da se ogradim i da ti kazem da je moj domet na astroloskom planu jos uvek u domenu opstih znanja...za detaljniju analizu mora se gledati ceo natal....a za to ti trebaq profesionalni astrolog!!
Deveta kuca govori o dalekim putevima i znanju,o filozofiji,religiji,predvidjanjima,metafici,apstrakcijama,slavi,otkricima....
Venera u Skorpiji:manje gracije,a vise podmukle strasti,privlaci teskoce okoline,ljubomora,eros vrlo vazan...
Neptun u Skorpiji:ako je dobro aspektovan,pojacava emocije i inventivnostDaje ljubav prma tajnim naukama,Ove osobe su postojane,rezervisane i tajnoviteAko je potpomognut dobrim uticajem benevolentne planete,ovaj polozaj neptuna daje slavu,govori o brojnim prijateljstvima i brakuAko je lose postavljen daje placljive,nervozne ali za suprotni pol atraktivne osobe.
 
DjuraMornar:
Gde bre nema prve kuce....pa to mi je sve sto imam....samu sebe.

Gledala sam neke natalne karte i sve počinje od druge kuće. Zbog toga sam i pitala šta je sa prvom? Šta predstavlja prva kuća? Totalni sam laik po ovom zvezdanom pitanju..

P.S. E, da. Može li neko za nas neupućene da objasni značenje svih dvanaest kuća?
 
Joj, Djuro ! Pa, ni ja nemam ništa u prvoj.. :shock:

Planetary positions
planet sign degree motion
Sun Aquarius 5°15'58 in house 9 direct
Moon Taurus 26°05'59 in house 12 direct
Mercury Aquarius 18°10'15 in house 10 direct
Venus Pisces 22°09'53 in house 11 direct
Mars Cancer 0°52'30 in house 2 retrograde
Jupiter Capricorn 19°45'53 end of house 8 direct
Saturn Capricorn 22°28'10 in house 9 direct
Uranus Leo 24°32'10 in house 4 retrograde
Neptune Scorpio 11°14'04 in house 6 direct
Pluto Virgo 7°36'45 end of house 4 retrograde
True Node Virgo 6°43'32 in house 4 retrograde

Dve planete u 9. i tri se nagurale u 4.kuću ! Kako, bre, sad ovo da protumačim .. :sad:
 
Nista strasno. Mozda nisi dovoljno okrenuta sebi vec vise ljudima oko sebe. Udovoljavas prvo drugima pa sebi. To je lepo. Ipak ponekad ti se moze desiti da ostanes "kratkih rukava"....upravo zbog toga...
Evo ja sada lupam ...ali zaista to nista ne znaci sto nemas planeta u prvoj....
 
DjuraMornar:
Nista strasno. Mozda nisi dovoljno okrenuta sebi vec vise ljudima oko sebe. Udovoljavas prvo drugima pa sebi. To je lepo. Ipak ponekad ti se moze desiti da ostanes "kratkih rukava"....upravo zbog toga...
Evo ja sada lupam ...ali zaista to nista ne znaci sto nemas planeta u prvoj....

Ne lupaš, Djuro, ne lupaš ! Ovo je tačno. Na moju žalost.
Ma, kakvi ponekad. Uvek ostanem kratkih rukava. :roll:
 
Pa znas kako.....rekla bih da je u tvojoj kuci prilicno haoticno. Atmosverra je cudna. Stvari se desavaju naglo i neocekivano.kako dodju tako i prodju. Imas nekog u kuci ko je prilicno "opasan" Ne daj boze da mu/joj neko stane na zulj. Teska narav.
takodje naglo se moze desiti i da ti jednostavno odes iz svog doma.
Sto se devete tice Saturn i Sunce.....Hm...sve zavisi kakve aspekte prave sa drugim planetama.
U principu ti bi trebala biti neko ko uziva u npr putovanjima...sanja o njima...i najlepse se osecas kada si negde "drugde"....takodje znaci da imas konstantnu zelju za novim saznanjima i sirenjem sopstvenih "vidika" E sad taj saturn sve to malo otezava pa ova putovanja mogu doci pod starije dane....
ma ja lupam.
 
DjuraMornar:
Pa znas kako.....rekla bih da je u tvojoj kuci prilicno haoticno. Atmosverra je cudna. Stvari se desavaju naglo i neocekivano.kako dodju tako i prodju. Imas nekog u kuci ko je prilicno "opasan" Ne daj boze da mu/joj neko stane na zulj. Teska narav.
takodje naglo se moze desiti i da ti jednostavno odes iz svog doma.
Sto se devete tice Saturn i Sunce.....Hm...sve zavisi kakve aspekte prave sa drugim planetama.
U principu ti bi trebala biti neko ko uziva u npr putovanjima...sanja o njima...i najlepse se osecas kada si negde "drugde"....takodje znaci da imas konstantnu zelju za novim saznanjima i sirenjem sopstvenih "vidika" E sad taj saturn sve to malo otezava pa ova putovanja mogu doci pod starije dane....
ma ja lupam.

Pater famillias- rak ! Ne lupaš, Djuro, ne lupaš.. ;)
 
Nisam ...to je iz jednog crtanog filma "jao jadni mi"....a ja sam Vaga...
Ko ti je vezao ruke ?ne razumem...? U kom smislu? Sve zavisi od aspekata.....i trenutnog "stanja " na nebu....Mozda tranzitni saturn ne ppravi trenutno neke lepe aspekte...?
 
"Sve zavisi od aspekata.....i trenutnog "stanja " na nebu....Mozda tranzitni saturn ne ppravi trenutno neke lepe aspekte...?"
E, vidiš to ne razumem. Šta su aspekti, šta je tranzitni ...? Zar nije natalna karta položaj planeta koji je bio u trenutku rodjenja? Da li se to išta može promeniti?
 
Vidi aspekti su odnosi izmedju planeta u natalnoj karti u casu tvog rodjenja ili u odnosu na trenutno stanje stvari na nebu u korelaciji sa tvojim planetama iz natala.
Odnos moize da bude lep ( trigon ,sextil ) ili Los ( kvadrat ,opozicija i ponekad konjukcija )
Tranziti - sama rec govori...u prolazu....znaci kakav odnos grade te planete koje su u "prolazu " sa tvojim iz natalne karte....Recimo sada je Saturn u Lavu....i tu ce biti do 2010te....onda uzmes tvoje planete iz natalne pa vidis gde su u odnosu na saturn ( tranzitni )....ima tu finesa i finesa...a ja amater pa ti ovako amaterski i objasnjavam...ali valjda pomaze
 

Back
Top