DA LI IGRATE IGRE?

E svašta sam sanjao da se na ovoj temi dešavalo. To je bila drastična demonstracija "IGARA".
Hvala bogu izgleda da sam se probudio. Ili sam možda tek sada zaspao. Ne znam. Ujutru će valjda da bude sve jasnije.
 
Da vam ja kazem nesto, na stranu ove Bernove psiholoske igre i igrice. U zivotu se i te kako treba igrati, sto mastovitije i slobodnije, to bolje. Lepo je rekao Siler, da je covek samo onda sasvim covek kad se igra. A ja cu da dodam da smo jedino tada, zaista i slobodni. Stvaranje (bilo koje vrste) je igra, najlepsa na svetu. Tada nestaje tiranija i cula, i razuma. To stanje ne moze da bude trajno, ali zato se igri mozemo vracati kad god za to imamo priliku.
Deco, igrajmo se, nemoj da ste namcori. :-)
 
divlja:
Da vam ja kazem nesto, na stranu ove Bernove psiholoske igre i igrice. U zivotu se i te kako treba igrati, sto mastovitije i slobodnije, to bolje. Lepo je rekao Siler, da je covek samo onda sasvim covek kad se igra. A ja cu da dodam da smo jedino tada, zaista i slobodni. Stvaranje (bilo koje vrste) je igra, najlepsa na svetu. Tada nestaje tiranija i cula, i razuma. To stanje ne moze da bude trajno, ali zato se igri mozemo vracati kad god za to imamo priliku.
Deco, igrajmo se, nemoj da ste namcori. :-)

Pametnica... :) ...pa,onda: nek igre pocnu !
 
CaLiMeRo:
Erika Berna sam citala sa 15 godina.
Otprilike u tom uzrastui se ljudi loze na takve stvari...:lol:

Dopuna: Za igre nemam vremena. Mozda kad budem imala 7-8 zivota...


Ne slazem se sa gore navedenim citatom. Mislim da odrasli igraju mnogo perfidnije igre kad god stignu i gde stignu. Toliko smo navikli na igranje tih igara, da cak ni ne prepoznajemo sa kim smo i kad usli u igru. To najbolje moze da se primeti ako u vecoj grupi ljudi posmatrate dvoje-troje njih kako pricaju. Cak iako ne cujete sta pricaju, po gestovima i mimici mozete da zakljucite koju ulogu ko od njih igra. A Calimero, pokusaj da posmatras sebe bar iole objektivno i videces da zaista imas nekoliko razlicitih zivota u svom jednom a da toga nisi ni svesna. Za svakog coveka sa kojim si u interakciji postajes neka druga ti. To je igra.
 

Back
Top