maticna se greje

drago41

Primećen član
Poruka
589
Negde zimus promenio sam napajanje(ciftek 420w) maticnu( a7n8x 2 )i graficku( giforse 6200 nvidia).
To sve solidno radi (iako sam sam menjao) ali ima jedno ali a to je zagrevanje elemenata (zaboravih napajanje ima 2 ventilatora) naime ploca se greja za 5 do 15 stepeni vise od procesora to sam utvrdio koristeci hardware sensor monitor, evo sada je procesor 35 a ploca 45 stepeni,

inace osim 2 fena na napajanju , jednog na hard disku i jednog na procesoru ima sam jedno dodato pozadi da izbacuje vazduh koje sam iskljucio da ne galami kada sam na napajanju ukljucio i donji fen.

Zaboravio sam menjan mi fen na grafickoj i primetio sam da se ona rebra uz ventilator (valda su na cipu) prilicno greju ne mozes prst da drzis.

E sad uz neki komentar (pardon athlon 2400+ smanjen da zbog vrucine radi kao 1800+)
nisam siguran gde koji fen da duva , na napajanju jedan vuce odozdole u napajanje a drugi duva ozadi napolje, na hardu duva u njega, na procesoru takodje u njega na grafickoj u rebra pored a onaj ozadi koga sam naknadno ugradio je iskljucen.

Molim nekoga ko ima vise znanja i iskustva od mene da prokomentarise ovaj problem i da neko resenje koje bi smanjilo zagrevanje maticne uzgred ona je obicno nesto oko 45 stepeni i od senzora oznacena zuto!?
 
@ dragoje, a da ti poskidas te fenove iz kucista :) nisam mogao da odolim

u narodu se kaze FAN za ubuduce...

pogledaj koliki kuler ima procesor a koliki chipset videces veliku razliku, inace temp od 45 je OK
 

Back
Top