mobing

Jagodice, ne budi bukvalna, kad znam da nisi...:D

Ja uvek dopustim da moj sagovornik moze da shvati. Tek kad mi dokaze da ne moze, ili da nece, i da sebi i dalje dozvoljava prostakluke i bezobrazluk, reagujem.
 
CaLiMeRo:
Evo ti primer. Neko smatra da ima pravo da bude bezobrazan i da je to bas sarmantno...
Ja to pustim na jednoj temi, i ljubazno objasnjavam, iako vidim i zlobu, i prostakluk u povratnim reakcijama. Pustim na drugoj temi, na trecoj, na petoj...
Onda na sedamanaestoj takodje ljubazno ukazem na gresku u razumevanju teme, i uvek objasnim zasto to mislim i kazem. A posle, ako je reakcija i dalje bezobrazluk i vredjanje, otvoreno ili prikriveno, jbm mater. Ne moram da budem besna pritom, to je stvar principa.

ma ne bih rekao da si bas tako takticna...znas ti to i iz cista mira
 
Ja napisala majmune nekome na Forumu iz cista mira??
Nekom odredjenom???

Ajde da dopunim, posto nista ne odgovaras. Da se grubo izrazavam, to je tacno. Ali, ako se secam dobro, kada sam to komentarisala kao pojavu, nisam pricala ni sa kim odredjenim, nego uopsteno. Cak i izraz "majmune" ne koristim. Kreten, idiot, to da. Ali majmun, skoro nikada.
 
Pod uslovom da nam je sagovornik mentalno chist , takvo ponashanje se zove chistim bezobrazlukom. A Dzin ne trpi bezobrzluk :)
Shto rekla pajamaca, chini mi se, ne bi bilo loshe da se s vremena na vreme zapitamo "shta trazhim ja u ovoj prichi?". Mislim da mi se draga drugarica malo vulgarnije izrazila ali ajd...
 
CaLiMeRo:
Ja napisala majmune nekome na Forumu iz cista mira??
Nekom odredjenom???

Ajde da dopunim, posto nista ne odgovaras. Da se grubo izrazavam, to je tacno. Ali, ako se secam dobro, kada sam to komentarisala kao pojavu, nisam pricala ni sa kim odredjenim, nego uopsteno. Cak i izraz "majmune" ne koristim. Kreten, idiot, to da. Ali majmun, skoro nikada.


http://forum.krstarica.com/threads/71494&page=2&pp=15
 
Pa, kao sto sam ti i napisala u prethodnom svom postu. Komentarisala sam uopsteno tu pojavu, nepravilno izrazavanje *i uzgred, cititala svog mladjeg brata, koji to stalno ponavlja*. Pogledaj uostalom o cemu je bila tema...

Nisam nekog konkretnog vredjala.
 
Nema problema, ali, kada si vec to pomenuo, da kazem jos i ovo...

Ja jesam gruba u izrazavanju (idiot, kreten itd mi je kao dobar dan, kada pricam sa ljudima koje cenim i volim), cesto sam cinicna i koristim... hm, pa jake izraze. :D To mi je stil.
Medjutim, izbegavam da tako pricam sa ljudima koji nisu u istom fazonu, ili sa kojima nisam bliska. :D
 
e ima naziv to koriste u dot-a neki scenario za warcraft izraz je gangovanje...kad te uhvati njih 5 i ubiju te...gang je banda ovoje vishe tako neko uredjenje a?...
eee shto je dobra tema tad sam tek bio doooshooo i bilo mi super da pishem...tad sam trazhio vlasnicu mejla zvoni1x ...i evo me posle godinu dana...oooomfg kakva propast...no dobra vest je da uprkos teshkoj komunikaciji izmedju mene i zvoni1x postoji realna shansa da krajem teqtjeg meseca popijemo kafu...il oglodjemo svinjsq glavudzicu sqpa...shto me raduje...mada je u pitanju nadasve chudan lik shto je jel te i razlog moje preterane znatizhelje...hehe "Vidis, meni se svidja kako se ti izrazavas na forumu" by julian...ole...eto ima ljudi i koji me gotive i koje ja gotivim...nije sad se ja jogunim i ne podnosim svakoga jer kao eto ja sam najbolji...evo i dismisala podnosim nek kazhe od kad...paaa misim ki pauchina...i s julianom je bilo rechi o nekom pivu al se izjalovilo...do daljnjeg...jagodice retardi su oni shto su braaate bili smo u gradu bilo za desetq majku ti proveli smo se bilo vrh..brate gledali smo neke ribe yebote i one nas znash kako je super bilo brate...misim grub primer...znash bolje nekako kad je chovek grub nego licemeran...reci shta imash idi u pm nemoj balaviti i zhvalaviti ko tele za natjvama...ole natjve vratimo se pravopisu (: ...danas sam pomenuo izraz "udajdareno" to koristi moja staramajka kad je neshto tipaaaa palachinke ostanu od juche (nemogutje al recimo) pa kad su onako tvrde i sve...il makarone isto...onda su te palachinke udajdarene...nikako nema veze s temom al shta da se radi...vetjina toga nema veze s tim...pa ni sa samim sobom...ode mi koleginica u bg...jedini gotivan lik u firmi koji zapravo nije impresioniran udajom komshinke...i ode...bulija takodje dobio poso u bgu neki dizajn mislim da je grafix...ode i on mada i nije bio ovde od sluchaja "neda"...svi gledaju utakmicu pu...pu pu pu...pu spas za sve nas??...to je bilo ilegalno i koristili su samo oni shto su igrali prljavo...kao i pu zeka iz daleka...il da mu se sakrijesh iza ledja pa chim krene a ti...pu ja...deca mi odvalila ruchq na garazhi...ljuljali se vratima poshto ne zakljuchavam i puklo...i shta da kazhem?...a ne znam nekog varioca da popravi...shit...a lepo su me upozorile uvidjavne majke iz dvorishta da zakljuchavam jer...deca se igraju...hehe zlokobni znak DECA SE IGRAJU...u fazonu svastha je mogutje pa i da se garazha pokvari...heheh...i tako...sad tje festival piva mislim se da idem...nije da mi se ide zbog festivala al ovde je grob a ispushio sam za vikend na limu s obzirom da buki ide u bg...posle tje gucha ove godine tju idem...ma odo da se odvalim pa qd puklo...mozhda bude i nekih stranaca da ozhenim neq metiljavu shvedjanq...e dis usrah temu jbga al poteralo me...e kako da proverim mejl preko sezama?...el to odem na njihov sajt il moram da podesim one gluposti na outlook-u???...pa kao preko njega...izyebali me mangupi za papire za vizu al se ne predajem...ok predao sam se al kao...
 
evo hellen ubi me al pojma nemam...verovatno bi bilo super i ti ne bi imala problema sa chitanjem mojih postova...medjutim ono shto je istina je da mene zabole testis dal neko ima il nema problema s tim...ochigledno je da meni ovako vishe odgovara mozhda sam i nepismen shto je opet razumljivo...u svakom sluchaju ako ti previshe smeta il iritira ti nemoj chitati-logichno...poseti temu s linka koji je neko postavio pa chitaj par mojih postova koji govore manje vishe o tome...ajd sad reci jesi li zaista mislila da tju da konkretno odgovorim kako bi bilo da stavim pasuse u postove ili da tje me tvoj post naterati da se zamislim...dela bash bi volo znati...kad vetj govorimo o postovima...
 
AntunTun:
evo hellen ubi me al pojma nemam...verovatno bi bilo super i ti ne bi imala problema sa chitanjem mojih postova...medjutim ono shto je istina je da mene zabole testis dal neko ima il nema problema s tim...ochigledno je da meni ovako vishe odgovara mozhda sam i nepismen shto je opet razumljivo...u svakom sluchaju ako ti previshe smeta il iritira ti nemoj chitati-logichno...poseti temu s linka koji je neko postavio pa chitaj par mojih postova koji govore manje vishe o tome...ajd sad reci jesi li zaista mislila da tju da konkretno odgovorim kako bi bilo da stavim pasuse u postove ili da tje me tvoj post naterati da se zamislim...dela bash bi volo znati...kad vetj govorimo o postovima...

Ма ОК, ако пишеш само због себе...настави!:wink:
 
Ovo o čemu ti pričaš je na neki način normalna socijalna pojava, nažalost. Svi smo mi slični upravo grupaciji kojoj se opredelimo iz nekih razloga, ako tu grupu kvalifikuje da su pice u duši onda si i ti. Sam protiv svih je vrlo težak posao i traži muda i inteligenciju, u suprotnom si extra poremećen mazohista. Ništa lično, već globalno. Kada masa napada jednog, bez rezerve oni pokazuju svoju ne sposobnost za individualni obračun, i stavlja protivnika na viši nivo vrednosti u odnosu na sebe. Nikada mi nije bilo jasno zašto oni koji su masa i maltretiraju slabiju masu ili pojedinca misle da su face, frajeri, razbijači i sl. epiteti muškosti. To su za mene iskljucvo *****, alijas *****.
Znači razloga ima raznih za ono o čemu pišeš, ali si morao primetiti kako u doba adolescencije te "muške grupe" uvek čine slabiji đaci i sa manjim stepenom inteligencije, čak priglupi. Kao što možeš primetiti da upravo taj tip grupacije muškaraca je i dobar broj novopečenih bogataša, takava im sad pogodna klima, koja polako se menja.
I JEDNO molim da mi neko objasni kako da skinem sličicu bezobraznog karaktera koju sam namestio kada je bila tema koliki je čiji "ponos", pa su ribe tu iskusne ocenjivale koliki je i da vas ne davim, kako to da skinem kada nije avatar.
Unapred izvinite.
 
DisMisaL:
Verovatno ste i sami bili svedoci ovoga, bilo tokom školovanja, u vašem društvu, na radnom mestu ili ovde na forumu:

Osoba (najčešće samo jedna u ovoj ulozi) dolazi u konflikt sa grupom ostalih (dakle više njih), izazivajući ih pritom svojom pojavom, ponašanjem ili čime već. Da napomenem da to što je protumačeno kao izazov može, ali i ne mora biti negativno u nekim opšteprihvaćenim okvirima. Bitno je da je to dovelo do efekta da grupa odluči da zagorča život toj osobi, nebi li je ponizila i naterala da se povuče iz sredine u kojoj se radnja odvija. Katkad to uspeva u kratkom vremenskom roku, ali često, zbog tvrdoglave ljudske prirode, dolazi do produženog sukoba. Tada pri tome i rulja i hulja grabe i nogama i rukama ne bi li naškodili jedni drugima, uvereni kako su njihovi stavovi ispravni i oni sami bogomdani da presuđuju jedni drugima. Opet, u prvom slučaju, kada se izopšteni pojedinac pod pritiskom povuče, dolazi i do situacija da nezadovoljna masa odlazi sa njim, ugrožavajući ga u nedogled, bez jasnog cilja ali ne birajući sredstva, sve dok isti potpuno ne poklekne ili se odluči da uzvrati, dovodeći nas u već opisanu situaciju.

Takav sukob, kao i svi ostali sukobi, ostavlja pustoš i škodi, kako svojim učesnicima, tako i nama ostalima. A da pritom najčešće ni ne postoje ciljevi, osim želje za sukobom, kao i da su razlozi koji su doveli do istog razumljivi samom njegovim učesnicima, dok sa strane izgledaju besmisleni. Napominjem, uglavnom ne postoji niko među zaraćenim stranama ko je pritom u pravu, i što se sukob više rasplamsava, uviđa se sve više lošeg u njima.

Kako se pritom postaviti? Bilo kod dece u školi, u društvu, među saradnicima na poslu ili forumskim kolegama; Šta i da li činiti da bi se takve pojave sprečile, bez da moramo da prihvatamo nečije pogreške i da biramo strane. Kako ih smiriti a da pri tome i sami ne postanemo predmet mržnje nekih među njima? Želim vaša iskustva i mišljenja, bez potrebe za praktičnim prikazom.
...Konrad Lorenc je dobio Nobela,jer se pitao isto sto i ti...procitaj nesto od njega...
 
ovde je predstavljenoj da je on namerno izazivoa ljude.. a sta ako ih ne izaziva nego ih naprosto nervira svojom pojavom. onda treba da bude dovoljno jak da ih pridobije a to je najcesce nemoguce
 
Pitanje je ko je pobednik takvih duela, okrsaja... kako god. Ko i sta tada dobija... zadovoljavanje sitnih interesa, isterivanje nekih "pravdi"... A mozda je to zapravo zgodna stvar za lecenje nekakvih kompleksa.

Nego, vidim opet BOB* u akciji... I... onaj drugi deo koji kaze:"Kud` svi turci, tu i mali Mujo".

fun001113ag1.jpg



Postoji gomila ljudi koja definitivno nije sigurna u to sto prica ili radi, sto je sasvim logicno slabost jednog takvog pojedinca. Bas taj nedostatak dovodi do udruzivanja. Sasvim je logicno da osoba koja nije dovoljno sposobna da svoj stav iznese na dovoljan jasan i argumentovan nacin trazi ljude koji bi bili dobri sagovornici... ili koji bi uspeli da kazu sve ono sto taj neko ne ume. Forum je odlican primer tome, ali ne samo forum, ima toga i izvan ovih "zutih" strana. Recimo, svaki put kada nekom pokusas da skrenes paznju na jednu neargumentovanu ili budalastu izjavu, teoriju... sta god, desice se da ce u nedostatku argumenata pocnu da ti krive izjave i prilagodjavaju ih situacijama na koje, sticajem okolnosti, umeju da odgovore. Zatim se pojavljuju saborci koji po temama haraju braneci jedni druge, citav lobi "istomisljenika".To se ovde videlo hiljadu puta (a i ova tema govori tome u prilog)... od nekih ostale samo pertle ili dugmici :lol: (a od nekih... jedva i pertle da su ostale)... To ti je majka priroda... zamisli copor hijena koje love...


Nego, da mi lepo izglasamo jedan zgodan zakon, podelimo se u poslanicke klubove... i nastavimo da se "smenjujemo za govornicom" u duhu velikih i mudrih igraca, jer od ovoga nema leba druze Milsaaaaale...


------------------------------------------------------------------------------
*BOB-Banda opasnih bakica
 

Back
Top