Inspiracija - teorija i praksa

Uozbiljite se. :)



Ma lako je imati inspiraciju i nazvrljati nesto. Drugo je izgraditi sopstveni stil pisanja. Mi ovde valjda pricamo o umetnickoj inspiraciji?
Evo sta kaze moj dragi Flober po tom pitanju:

"U nadahnucu se ne zivi. Pegaz cesce ide korakom nego sto prelazi u trk. Sva je vestina u tome da se tera onako kako mi hocemo. Ali ga ne treba prejahati."

Savet za one koji zele da pisu:

"Covek uspeva da stvori lepe stvari velikim strpljenjem i dugotrajnom odlucnoscu."
 
...`Ebi ga,nesto razmisljam jutros - ako si `tela o prenosenju inspiracije u praksu - mogla si drugacije da naslovis temu - ovako se ja `uvatio inspiracije k`o pijan plota....
...btw- sama rec "inspiracija" imamo mi jednu malo arhaicnu,ali odgovara po vecini znacenja - "nadahnuce"...
...Elem o samom procesu stvaranja necega na osnovu gorepomenutog - mozemo da razglabamo...samo mi jos reci,`el sam bar sad skont`o pojentu?
 
sve je ok, inspiracija je tema :D

jeste u prevodu "nadahnuće" - onaj blagi dah koji te učini boljim :) U proročištu u Delfima su to doslovce shvatale proročice pa su UDISALE bilje..mirtu pre svega, i tada ih je spucavala euforijapod kojom su prorocale pad Troje :)
Nadahnuće :lol:
 
Betty:
:roll: pa opseda, al baš da moraš da izraziš....pa ne znam, a jel ovde reč o umetnosti ili nečem trećem?
KAko bwe ne napravite koncept u organajzeru, zar vas nije stra' tog "OPSEDANJA do izvršenja"? Kad bi me nešto tako NAPALO ja bih se BRANILA :D

Pitanje: koliko upravljate inspiracijom (idejama), a koliko ona ovladava vama?

Inspiracija se ne moze kontrolisati, nema tu organizovanja, planiranja....
.....Pravu moras da realizujes odmah...a one su retke...
Govorim iz licnog iskustva, dakle - inspiracija - preksa...:D
 
...Da,ali ne i neophodno...Reci mi molim te da li bi Kafku,Pikasa,Cajkovskog - da ih sretnes na ulici i probas da pricas s` njima okarakterisala kao normalne?
...Umetnost ima cenu...Dok,s` druge strane - od zanata moze jako lepo i mirno da se zivi...
 
ma ja samo izbrbljam :lol: Mislim, ideje - nisu problem.


Danas sam imala maximalno nesuvislu situaciju glede neke lepe zgrade koju sam posetila - jedva sam se suzdržala da ipak ne zatrpam ljude idejama šta sve tu može da se uradi :lol: Mislim, ZGRADA! Poslovna! :mrgreen:

Kad je lepa...inspirativna. Svašta ti padne na pamet kad je vidiš. :lol:
 

Back
Top