NOVE KONSTRUKCIJE I POGONI ZA AVIONE BUDUCNOSTI?

Obersturmfuehrer:
sto svi vole teslu da trpaju u razne SF vojne izume....

STA CES KAD JE COVEK IZMISLIO IZMEDJU OSTALOG :RADIO UPRAVLJANJE, BEZICNI PRENOS ENERGIJE, RADIO NA ELEKTRO IMAGNETNIM OSCILATORIMA, VISOKO FREKFENTNIM STRUJAMA....I PONUDIO, DODUSE IDEJNO PRVI PVO SISTEM ZA NASU ZEMLJU...NISMO GA RAZUMELI NI MI NI DRUGI...SVE I JEDAN IZUM VELIKIH LJUDI, ZLOUPOTREBLJAVA SE U VOJNE SVRHE....JA GA NE BIH "TRPAO"ALI DRUGI HOCE...AMERI TO POKUSAVAJU VEC ....I OVO NEMA VEZE SA "PRETNJAMA" IZ 99....
 
W.A.S.P.:
zar nij logicno da ce da se koristi drugi pogon?Kao sto vidimo zalihe nafte se smanjuju sve vise i vise a ti avioni ce morati nekako da lete, moje je misljenje da ce se nejvise koristiti nuklearni pogon posto daje ogromne kolicine energije i to ne samo za pogov vojnih letelica , brodova i vozila

MOZE BITI, ALI JE TO NE ZDRAVO ...PA, IPAK MOTOR CE I DALJE OSTATI MLAZNI... ELEKTROMAGNETIKA...PRINCIP ODBIJANJA POLJA...GORIVO...VODA KAO RESENJE?...
 
Obersturmfuehrer:
moderni nuklearni reaktori su sasvim bezbedni....
sto se tice odbijanja polja, malo verovatno, s obzirom da bi preko cele putanje leta morao imati uredjaje koji bi stvarali suprotno polje, a sem toga, ovo bi se lako moglo ometati...

PA, NISU BAS SAVIM....I PRAVE OTPAD...NARAVNO ,DA IH MORA IMATI...MOZDA, CAK I DA UZIMA EL. ENERGIJU ZA POGON, I PRETVARA U POLJE... IZ RAZLIKE POTENCIJALA ZEMLJA-JONOSFERA EMITOVANU SA ZEMLJE... ZEMLJA KAO EL. MOTOR, GENERATOR ....OPET NIKOLA TESLA....POSTOJI VISE ....FREKFENCIJA....
SAMO DA JOS NEKO SVE OVO IZUME...
AERODINAMIKA BI SE TOTALNO PROMENILA...
 
U budućnosti će se koristiti takozvani lifteri koji su u osnovi Ion propulsion.Trenutno se istražuje upotreba za pogon transportnih letelica, kada se bude u praksi primenilo prećiće i na vojne letelice. Princip rada je smišljen još 30tih godina samo ima 2 mane -treba jak izvor struje za napajanje i mala snaga. NASA ga odavno koristi jer u svemiru nema otpora vazduha pa je mala snaga nebitna a napajanje se rešava malim nuklearnim reaktorom.
Što se tiče izgleda letelica, zbog površine tj. zapremine pogonske grupe najverovatnije krila će se izradjivati izjedna s motorom.
Zanimljivo je da u Star Wars filmovima TIE fighter ima taj pogon (TIE-twin ion engine)

Više informacija mozete naći na http://www.andrijar.com/ na "physics" pa "Lifters devices and their operations"
 
MYTH:
U budućnosti će se koristiti takozvani lifteri koji su u osnovi Ion propulsion.Trenutno se istražuje upotreba za pogon transportnih letelica, kada se bude u praksi primenilo prećiće i na vojne letelice. Princip rada je smišljen još 30tih godina samo ima 2 mane -treba jak izvor struje za napajanje i mala snaga. NASA ga odavno koristi jer u svemiru nema otpora vazduha pa je mala snaga nebitna a napajanje se rešava malim nuklearnim reaktorom.
Što se tiče izgleda letelica, zbog površine tj. zapremine pogonske grupe najverovatnije krila će se izradjivati izjedna s motorom.
Zanimljivo je da u Star Wars filmovima TIE fighter ima taj pogon (TIE-twin ion engine)

Više informacija mozete naći na http://www.andrijar.com/ na "physics" pa "Lifters devices and their operations"

HVALA, E TO JE VEC NESTO...
 
Panzzers:
Kad ste vec kod Tesle i SF Igrackica, sta mislite jel istina da je nas Genije radio na Partical Cannon-u. Ima jedna "prica" o tom oruzju koje je bilo instalirano na jedan Americki razarac. Da li neko zna o cemu se radi? Jest da nema veze sa temom, ali ima sa Teslom.

NE ZNAM ,DA LI SE TO STO PRICAS ODNOS NA FILM FILADEFIJSKI EKSPERIMENT...I DA LI TAJ FILM IMA REALNU OSNOVU...KAKO STO NEKI PRICAJU.. A, NESTO SAM DOSTA DAVNO CITAO O TOME....NAVODNO, ZA VREME JEDNOG OD EKSPERIMENATA SA TOPOM KOJI JE ISPALJIVAO ODREDJENE CESTICE NA JEDNOM RATNOM BRODU US NAVY, JE ZA VREME PROBE ISTOG DOSLO DO PROMENA PROSTOR-VREME...I BROD JE ISCEZAO NA IZVESNO VREME...VECINA POSADE JE POSLE TOG DOGADJAJA STRADALA, A NEKOLIKO PREZIVELIH JE TOTALNO POLUDELO...

MOZDA MYTH MOZE DA NAM KAZE NESTO VISE O TOME, CINI MI SE DA JE ON NEKI FIZICAR, ILI NESTO TOME SLICNO....
 
Nisam fizičar, završavam mašinski fakultet smer proizvodno mašinstvo.
Slučajno poznajem lika čiji sam sajt naveo u postu.(konkretno radio sam za njegov sajt 3d grafički prikaz eksperimenata itd.)
Što se tiče tzv. particle canon-a to je Teslin koncept koji je zvao Zrak smrti.Pokušao je da ga zavalja Amerima i kraljevini Jugoslaviji pred 2 sv. rat ali ga niko nije ozbiljno shvatao jer nije detaljno naveo princip rada a i tada je bio smatran "čudakom".Princip rada se zasniva na delićima vilframa i magnezijuma ubrzanim električnim putem u kružnoj putanji do ogromnih brzina i puštanja u odredjenom pravcu. Elem,Amerikanci su priznali da su eksperimentisali posle Tesline smrti sa ovim i ništa više nisu hteli da kažu.Postoji objašnjenje da su Ameri ili Rusi uspeli u ovome ali da je efekat sličan recimo tenkovskoj granati a mehanizam kabast i zahteva veliko napajanje pa su ga batalili. Ovo je i logično kada se pogleda princip rada. Ljudi vole da se lože na ono što nerazumeju prvo su se ložili na barut,struju pa lasere,STELT,Tesline stvari. Kada se shvati princip rada brzo se razbiju iluzije i ostaje utisak "Pa i nije neko ludilo..."

Evo vam zanimljiv link http://www.pbs.org/tesla/ll/ll_mispapers.html
 
LJUDI CE SE UVEK" LOZITI", NA STVARI KOJE NE RAZUMEJU...BEZ TE RADOZNALOSTI NE BI POSTOJALA NI LJUDSKA CIVILIZACIJA....DOK ONI KOJI ZNAJU ,KRIJU SVOJE ZNANJE, I OBLAZU GA VELOM TAJNE I ODREDJENIM IZRAZAVANJEM, CUVAJU SVOJU MOC....RADUJE ME KAD NESTO NOVO SPOZNAM..".SVAKOG DANA U SVAKOM POGLEDU NAPREDUJEM"...TEMA JE POSVECENA NOVIM TEHNOLOGIJAMA U AVIJACIJI, A ,PREKO TOGA I U OSTALIM SEGMENTIMA DRUSTVA, POZNATO JE DA NAPREDAK U AERONATICI NEMINOVNO VUCE NAPRED I RAZVOJ OSTALIH DELATNOSTI LJUDSKOG DRUSTVA BEZ OBZIRA NA PODELU ISTE...A, NISAM POKLONIK UBIJAJANJA, RAZARANJA...ITD....NITI IMAM "VOLJU ZA MOC", NITI PRAZNIM SEKSUALNU ENERGIJU, TJ. LIBIDO NA OVAJ NACIN....CISTA RADOZNALOST....

HVALA NA POMOCI....
 
LEMMY:
LJUDI CE SE UVEK" LOZITI", NA STVARI KOJE NE RAZUMEJU...BEZ TE RADOZNALOSTI NE BI POSTOJALA NI LJUDSKA CIVILIZACIJA....DOK ONI KOJI ZNAJU ,KRIJU SVOJE ZNANJE, I OBLAZU GA VELOM TAJNE I ODREDJENIM IZRAZAVANJEM, CUVAJU SVOJU MOC....RADUJE ME KAD NESTO NOVO SPOZNAM..".SVAKOG DANA U SVAKOM POGLEDU NAPREDUJEM"...TEMA JE POSVECENA NOVIM TEHNOLOGIJAMA U AVIJACIJI, A ,PREKO TOGA I U OSTALIM SEGMENTIMA DRUSTVA, POZNATO JE DA NAPREDAK U AERONATICI NEMINOVNO VUCE NAPRED I RAZVOJ OSTALIH DELATNOSTI LJUDSKOG DRUSTVA BEZ OBZIRA NA PODELU ISTE...A, NISAM POKLONIK UBIJAJANJA, RAZARANJA...ITD....NITI IMAM "VOLJU ZA MOC", NITI PRAZNIM SEKSUALNU ENERGIJU, TJ. LIBIDO NA OVAJ NACIN....CISTA RADOZNALOST....

HVALA NA POMOCI....

Izvini ako si se osetio prozvanim na neki način. :|
Poenta je bila u preuveličavanju i mistifikaciji mogućnosti novih tehnologija a ne da ih nije ni trebalo izumeti.
 
MYTH:
Izvini ako si se osetio prozvanim na neki način. :|
Poenta je bila u preuveličavanju i mistifikaciji mogućnosti novih tehnologija a ne da ih nije ni trebalo izumeti.
HVALA, NEMA POTREBE...
NISAM SE OSETIO PROZVANIM, TO SAM NAPISAO DA NE BIH BIO POGRESNO SHVACEN, ILI OKARAKTERISAN...POENTA JE TACNA....A, NEKE STVARI BI BILO NAJBOLJE DA IH COVEK NIKAD NIJE IZMISLIO...SVE NAJBOLJE...
 
Što se tiče NLO-a i letećih krila to je već prošlost. Nemci su još u II svetskkom ratu imali takve avione (Ho 299, Lippisch,...). Jedini problem je bila mala autonomija leta(najviše 1h).

Bliža budućnost srpskog RViPVO su MiG-21 i par MiG-29. Možda će nam NATO jednog dana udeliti neki njihov dotrajali F-16 ili F-15... mada šta će nam ti kad je 29 bolji.
 
Tesla je zaista bio čudan, i za života je često i sam, svesno, podržavao mit o sebi kao o čudaku. Treba samo pročitati njegovu autobiografiju.Tesla je kao naučnik bio veoma tvrdoglav,kao uostalom i veliki broj drugih velikih naučnika. Svoje greške je priznavao tek kada bi sam uverio u njih eksperimentalnim putem. Posle propasti sa pokušajem bežičnog prenosa energije, njegova novčana sredstva su presušila, i on nije više mogao da eksperimentiše. To ga je navelo da, u poznom delu svog života, insistira na nekim postavkama koje su bile pogrešne. Izmedju ostalog, tu je i ta o zraku smrti.

Ima još nešto: LEMMY zašto kucaš stalno velikim slovima, zar nisi čuo da se to smatra krajnje nekulturnim!!! :evil: Necu da zakeram, ali me to stavrno malčice nervira.
 
Stoyo:
Tesla je zaista bio čudan, i za života je često i sam, svesno, podržavao mit o sebi kao o čudaku. Treba samo pročitati njegovu autobiografiju.Tesla je kao naučnik bio veoma tvrdoglav,kao uostalom i veliki broj drugih velikih naučnika. Svoje greške je priznavao tek kada bi sam uverio u njih eksperimentalnim putem. Posle propasti sa pokušajem bežičnog prenosa energije, njegova novčana sredstva su presušila, i on nije više mogao da eksperimentiše. To ga je navelo da, u poznom delu svog života, insistira na nekim postavkama koje su bile pogrešne. Izmedju ostalog, tu je i ta o zraku smrti.

Ima još nešto: LEMMY zašto kucaš stalno velikim slovima, zar nisi čuo da se to smatra krajnje nekulturnim!!! :evil: Necu da zakeram, ali me to stavrno malčice nervira.

LENJ SAM, *******....CUO SAM JEDNO 1000X....NE VIDIM, STO BI TO BILO MERILO KULTURE, ALI AJDE...
Izvinjavam se, u ******, pa ja izgleda i malcice slabije vidim...
 

Back
Top