WINDSURFING

Johnny, moj kum i ja smo dugo trazili i raspitivali se...
Sto se tice voznje, u BG-u za sada nema mesta za jedrenje...
To na Paliluli tek treba da zazivi, to je za sada ribnjak pored zrenjaninskog puta, i postoji plan da se preuredi u turisticko mesto, ali za sada je ZABRANJENO :(
A pretrazili smo sve oglase od Zadra do Atine... Ima povoljne opreme takodje i u Madjarskoj, tu moze Lehel da ti pomogne.

Moja preporuka je da odes jedan ili dva vikenda u Suboticu kod Lehela i da lepo naucis osnove, a onda kupi napredniju opremu.

Mi smo imali srece sto smo upoznali jednog windsurfera koji nam je posvetio vreme i pokazao nam osnove, inace sa 90kg i Slalom daskom od 140L je veoma tesko u pocetku.

Pozdrav!
 
Hvala Lehel i Ypocc na infromacijama!
Mislim da je najbolja varijanta da skoknem do Subotice, da se malo priučim, pa tek onda da vidim neku bolju opremu.
Pozdrav i hvala na sugestijama Lehelu i Ypocc-u!
 
Ovo je lepa tema, nisam znao za nju. Ja sam surfao samo par puta, dok sam živeo u Poreču, Istra.
Ćale je imao neku veliku dasku, težu, izgleda kao da je bila puna vode :) I jedro je bilo veliko.
Ipak sam više vremena proveo ležeći na njoj, pa ili rukama ili nazad perajama pičim...
Prvi put me učio na suvom, kako da držim jedro, i onda odmah u vodu :)
Još se sećam kad sam prvi put zaglisirao, bio sam već blizu obale.
I onda sam vozio još 15ak minuta i to je bilo to.
Bio je tu i neki klub surfera, pa sam jednom uzeo surf da idem za ćaletom koji je otišao već daleko.
Vetar je duvao kao manijak, a ja neiskusan pa ne neki ribar vratio... :)

Pelješac
 

Back
Top