Istine i zablude o bombardovanju 1999.

ZORANNS83:
oces reci drugarima, ti veliki specijalac, koji zivis u nemackoj i nisi mrdno iz nje, a kamoli bio na kosovu. Kako izgleda upakovana zolja? dakle krenes na liniju, uzmes je i ?kako izgleda, i ajde malo da pricamo o tome kako se rasklapa m-5 koji nosi 72 ? gde ono dodje odkocnik? i na pancirima koje ste nosili? kako izgledaju, jeli to jedna ploca? vise ploca , i dali ima natpis neki na njima? aj odgovori drugarima pa ce mo dalje.... specijalac:-) javili ljudima da nepucaju a? a ni to da se na granicama nisu koristila sredstva veze, ni to ne znas... pa kako su njima javili?
Majmune sa tobom nevredi lepo.Poslao sam ti poruku na pp i sta je sad.Obecao si da ces da das provajderu 10 tauzenki da dobijes moju adresu pa da me masakriras. :D Sa tobom je kao sa pojedinim ludacima.Kad uspostavis kontakt ocima nema sanse da ih otkacis.A sad malo o pakovanjima.Ako se ikada sretnemo sto nema sanse, nosim sa sobom durex.Znam kako je upakovan i kako se rasklapa.Tako da mozes da se nagnes, i dovatis prste na nogama,pa ces da osetis zolju 8).
P.S.Pozdravi tvog velikog prijatelja Dzona Gotija kad odete na kaficu :D
 
sumnjivo lice:
Majmune sa tobom nevredi lepo.Poslao sam ti poruku na pp i sta je sad.Obecao si da ces da das provajderu 10 tauzenki da dobijes moju adresu pa da me masakriras. :D Sa tobom je kao sa pojedinim ludacima.Kad uspostavis kontakt ocima nema sanse da ih otkacis.A sad malo o pakovanjima.Ako se ikada sretnemo sto nema sanse, nosim sa sobom durex.Znam kako je upakovan i kako se rasklapa.Tako da mozes da se nagnes, i dovatis prste na nogama,pa ces da osetis zolju 8).
P.S.Pozdravi tvog velikog prijatelja Dzona Gotija kad odete na kaficu :D
ZNACI NEZNAS KAKO JE UPAKOVANA, I NEZNAS KAKO SE RASKLAPA M-5. KOLIKO IMA DELOVA, GDE JE OTKOCNIK, KAKO IZGLEDAJU PLOCE ZA PANCIR! PA ZNAM DA NEZNAS , I ZNAO SAM DA CES SAMO POCETI DA VREDJAS I PRDIS , ALI DA OBJASNIS KAKO IZGLEDA PUSKA KOJU SI ''NOSIO'' SVAKI DAN! TO NE ZNAS!
 
ZORANNS83:
Evo ode nam drugag da trazi na netu pancire, m-5, prvo da vidi jel to puska pistolj, bomba, nasta sam ja to uopste mislio... pa cim nadje on ce da se vrati, mada neznam sto nije odgovorio, sada je bio tu, a da , zato sto nezna!
Ti si bolid i to zesci.Zaista nemama nameru da me banuju zbog tebe.Kakav si plicak pokazao si putem pp.Na pitanja 1x1 ne odgovaram.Da si me pitao u cemu je razlika kod upaljaca ofanzivne o defanzivne rucne bombe pa da ti i odgovorim.Da si pitao kako se poznaje rucna bomba bez usporivaca namenjena da trenutno detonira po udaru igle po kapisli pa da ti i odgovorim.Da si me pitao koje vrste detonatorskih kapisli je imala JNA i kasnije VJ,pa da ti i odgovorim.To su stvari koje zna vrlo malo ljudi medju te ti nespadas.Ali na pitanja 1x1 ne odgovaram 8)
Sta bi sa onim postom" Zvoni mi telefon siptarcino naci cu te ja".Jesi li zaista prirodno bolid,ili si uzimao privatno casove.
P.S. Ne guglam, niti pratim video zapise preko interneta kao ti.To mi je trosenje dragocenog vremena ;)
 
sumnjivo lice:
Ti si bolid i to zesci.Zaista nemama nameru da me banuju zbog tebe.Kakav si plicak pokazao si putem pp.Na pitanja 1x1 ne odgovaram.Da si me pitao u cemu je razlika kod upaljaca ofanzivne o defanzivne rucne bombe pa da ti i odgovorim.Da si pitao kako se poznaje rucna bomba bez usporivaca namenjena da trenutno detonira po udaru igle po kapisli pa da ti i odgovorim.Da si me pitao koje vrste detonatorskih kapisli je imala JNA i kasnije VJ,pa da ti i odgovorim.To su stvari koje zna vrlo malo ljudi medju te ti nespadas.Ali na pitanja 1x1 ne odgovaram 8)
Sta bi sa onim postom" Zvoni mi telefon siptarcino naci cu te ja".Jesi li zaista prirodno bolid,ili si uzimao privatno casove.
P.S. Ne guglam, niti pratim video zapise preko interneta kao ti.To mi je trosenje dragocenog vremena ;)
ej dok sam ja vadio okidace i brusio ih pa zatim vracao kasiku , pa da tako bomba nemoze da eksplodira, ti nisi znao da pisas stojeci! Ja te pitao za stvari koje su tako proste, za ono sto si , da si bio speciojalac znao u pola noci, a sto za razliku od upaljaca nemozes da nadjes na netu! ja te prosto pitao sta ti je pisalo na panciru? i kako je izgledao, i nebudali, upaljaci na ofanzivnim i defanzivnim bombama su isti!!! razlika je u fragmentalnom punjenju, jacini punjenja, i tome dali izlecu kuglice, ili lete geleri od tela bombE. opet si pokazao da neznas, idi, ponovo procitaj na netu , pa se vrati, ali vidim da ti neide nalazenje kako uopste izgleda m-5, koja je 72-goj bila osnovno oruzje , posebno za unutra, a bogami i saju! o panciru da nepricam,a sta na pp? pa samo si pokazao da si lazov, i da nikad pusku video nisi... covek bio u specijalnim jedinicama, a nezna kako mu je izgledao pancir koji je nosio :) i nezna gde mu je otkocnik na pusci :) nezasmejavaj me molim te... I nemoj meni o eksplozivnim napravama, jer dok smo mi u bosni pravili pt mine sa dva upaljaca, i poskok rasprskavajuce mine sa pirotehnickim punjenjem, ti si piskio u pesak! pricaj ti to nekom drugom, a meni reci ono sto sam te pitao? i to kada nadjes i ako nadjes na netu :)
 
Silent Bob:
Gde je bila maticna baza 16. mtbr i gde su proveli veci deo rata?
mislis na komandu? mesto joj je menjano dosta puta, najduze se zadrzala u pecniku! od kada je topic preuzeo 16-tu! u posavini, mada je bila prilicno razvucena., cesto su njeni delovi pridodavani drugim jedinicama, ali osnova je prosla ceo koridor, tj, oslobodila ceo koridor, jako cesto se 16 selila, jel je bila elitna brigada za ofanzivna dejstva, dakle vodila je borbe od gradiske do bijeljine, nigde se nije znacajnije zadrzavala, gde je trebalo sta uzeti tu su slali 16-tu, i gde je bilo gusto, opet na to ratiste je odvodjena 16-ta! od bitaka za derventu. b.brod, pa preko novog sela , sve do oraskog i brcanskog ratista! ne da nas je komanda istocno bosanskog korpusa volela, vec smo kod nje imali takvu protekciju, da ni jedna veca pucnjava nije prosla bez nas :) ako je to u opste smesno, tada nije bilo!
 
Silent Bob:
Maticna baza joj je bila u Rumi, a glavina je bila stacionirana u Istocnoj Slavoniji, mada su odredjeni njeni delovi bili i u Posavini...
ha ha :) , otkud ti to? pa 16.mibr nikada nije presla dunav, to je krajiska brigada, pun naziv joj je 16.motorizovana krajiska brigada, ili kako su joj dali nadimak garava! ti si nesto jako pomesao.... ona je prva mobilisana brigada jna u bosni. Pored 329.oklopne brigade , koja tada menja ime u 1.oklopna brigada, i pored 2.semberske brigade, cinila najveci deo 1.krajiskog korpusa! ne da si negde pomesao, nego si totalno promasio... nju negde pred kraj 92 , preuzima vlado topic, i seli komandu u pecnik, ako se dobro secam, a Novica simovic preuzima komandu nad istocno bosanskim korpusom, nacelnik staba je bio i major dragan vukotic jedno vreme! A tu glupost koju si rekao za rumu, neznam kako to da ti prokomentarisem :)
 
ZORANNS83:
ha ha :) , otkud ti to? pa 16.mibr nikada nije presla dunav, to je krajiska brigada, pun naziv joj je 16.motorizovana krajiska brigada, ili kako su joj dali nadimak garava! ti si nesto jako pomesao.... ona je prva mobilisana brigada jna u bosni. Pored 329.oklopne brigade , koja tada menja ime u 1.oklopna brigada, i pored 2.semberske brigade, cinila najveci deo 1.krajiskog korpusa! ne da si negde pomesao, nego si totalno promasio... nju negde pred kraj 92 , preuzima vlado topic, i seli komandu u pecnik, ako se dobro secam, a Novica simovic preuzima komandu nad istocno bosanskim korpusom, nacelnik staba je bio i major dragan vukotic jedno vreme! A tu glupost koju si rekao za rumu, neznam kako to da ti prokomentarisem :)
16. mtbr je bila do rata bila stacionirana u Rumi, da bi posle presla u Istocnu Slavoniju i tu je bila do kraja rata... a to za Garavu si lupio samo tako... citao sam tvoje postove na Bureku, i cim je dosao neko koji je zaista bio u ratu ti se vise nisi javljao...
 
Silent Bob:
16. mtbr je bila do rata bila stacionirana u Rumi, da bi posle presla u Istocnu Slavoniju i tu je bila do kraja rata... a to za Garavu si lupio samo tako... citao sam tvoje postove na Bureku, i cim je dosao neko koji je zaista bio u ratu ti se vise nisi javljao...
ja ni neznam sta ti je burek. Drugo jel se ti sada salis za rumu ili sta? 16. je brigada poreklom iz banja luke! kakva crna ruma, i svi je znaju kao 16-ta garava! tamo je otkad postoji. odakle ti ova glupost za rumu da mi je znati.... i kakva crna istocna slavonija,tamo su bili samo neki delovi, i to vrlo kratko, na pocetku rata... odakle ti sve te gluposti da mi je znati, ispade ja ne znam odakle mi brigada. :) ajde samo polako, pogledaj taj tvoj izvor, pa se lepo pregrupisi, pa da vidimo gde si se zajebao, i sta si pomesao...ruma :) boze sacuvaj!
 
ZORANNS83:
ja ni neznam sta ti je burek. Drugo jel se ti sada salis za rumu ili sta? 16. je brigada poreklom iz banja luke! kakva crna ruma, i svi je znaju kao 16-ta garava! tamo je otkad postoji. odakle ti ova glupost za rumu da mi je znati.... i kakva crna istocna slavonija,tamo su bili samo neki delovi, i to vrlo kratko, na pocetku rata... odakle ti sve te gluposti da mi je znati, ispade ja ne znam odakle mi brigada. :) ajde samo polako, pogledaj taj tvoj izvor, pa se lepo pregrupisi, pa da vidimo gde si se zajebao, i sta si pomesao...ruma :) boze sacuvaj!
Gle 'vako:

http://forum.burek.co.yu/index.php/topic,94012.100.html

Post pri dnu, primeti se ime autora, a i stil pisanja... :-D
 
Silent Bob:
Gle 'vako:

http://forum.burek.co.yu/index.php/topic,94012.100.html

Post pri dnu, primeti se ime autora, a i stil pisanja... :-D
pa neda mi nista da pregledavam dok se ne prijavim? a ovo za rumu ? odkud ti ta glupost? :) i to za garavu? pa to je toliko poznato, svi su je tako zvali! potrazi u 1.krajiskom korpusu, naces na netu nesto sigurno.... sigurno ces naci i nesto o garavoj! :) eto probaj!
 
ZORANNS83:
pa neda mi nista da pregledavam dok se ne prijavim? a ovo za rumu ? odkud ti ta glupost? :) i to za garavu? pa to je toliko poznato, svi su je tako zvali! potrazi u 1.krajiskom korpusu, naces na netu nesto sigurno.... sigurno ces naci i nesto o garavoj! :) eto probaj!
A... Nojev sindrom... cim nesto ne ide kako treba, glavu u pesak... :-D

Inace... Garavu jedinicu su zvali tako zbog Cigana koji su u njoj bili... mozda si i ti Ciga? To bi objasnilo neke stvari...
 
Silent Bob:
A... Nojev sindrom... cim nesto ne ide kako treba, glavu u pesak... :-D

Inace... Garavu jedinicu su zvali tako zbog Cigana koji su u njoj bili... mozda si i ti Ciga? To bi objasnilo neke stvari...
e sad si stvarno ispao kreten, ko bre glavu u pesak? pa ja te pitam odkud ti te gluposti o 16-toj i o tome da je ona (vecu glupost nisam u zivotu cuo) iz rume? :) i ti cutis, ja te pitam sta sa tim burekom da radim , ti opet cutis? u cemu je problem? da nisi ti balija? pa si po zlu upamtio 16.krajisku mtbr!
 
hektorius:
Kako vam ne dosadi da se stalno prepucavate? Je li to toliko vazno ? Tako mozete 100 godina, ako je bio bio je i sta mora da se dokazuje, ako nije bio nije, pa sta? O tome ionako nije tema, batalite to bre...
samo procitaj sve gor? pa mi ti objasni lkako se zove ta bolest kod njega? izlupa se covek, i onda se pomeri! uci me gde je bilo sediste mojoj brigadi :) i ja mu kazem da mi kaze odakle mu taj izvor, on samo nastavi da vredja... to je to , on i sumnjivi su drugari iz obdanista, pa se drze pod ruku, malo im je sto svaki ima po 5 imena ovde, pa onda kao sami sebe brane, nego jos i izmedju sebe! :) ajde pokazi mi majke ti kako je to krajiska brigada , imala sediste u rumi :) ajde da vidim to cudo hahaha
 
ttp://www.rcp-brcko.net/forum//viewtopic.php?p=924&highlight=&sid=a6d6c6bec473b65efcb4cac3bc0372b6 evo cim sam ukucao garava na googlu odma mi je ovo izaslo, eto to je prvo na sta sam naleteo! znaci to za garava smo resili, aj sad i za tu , ne mogu da se nasmejem dovoljno toj tvojoj gluposti, da je sediste 16.krajiske mtbr bilo u rumi:-) mislim stvarno!!!!
 
hektorius:
Jeli ti ikada palo na pamet da te mozda samo pali? Zbog toga ja nikada ne pisem gde sam bio, ako sam uopste i bio, kad i sta sam radio. To se nikog ne tice.
:) od boljih saveta u zadnje vreme...! dzaba ti da napises sta god hoces, kad ce on opet reci da je zid crn, a ne beo! i onda ti pises ponovo, i ponovo, upravu si , gubim vreme... ali kladio bi se u desnu ruku da je balija, klasican provokator!
 
ZORANNS83:
ej dok sam ja vadio okidace i brusio ih pa zatim vracao kasiku , pa da tako bomba nemoze da eksplodira, ti nisi znao da pisas stojeci! Ja te pitao za stvari koje su tako proste, za ono sto si , da si bio speciojalac znao u pola noci, a sto za razliku od upaljaca nemozes da nadjes na netu! ja te prosto pitao sta ti je pisalo na panciru? i kako je izgledao, i nebudali, upaljaci na ofanzivnim i defanzivnim bombama su isti!!! razlika je u fragmentalnom punjenju, jacini punjenja, i tome dali izlecu kuglice, ili lete geleri od tela bombE. opet si pokazao da neznas, idi, ponovo procitaj na netu , pa se vrati, ali vidim da ti neide nalazenje kako uopste izgleda m-5, koja je 72-goj bila osnovno oruzje , posebno za unutra, a bogami i saju! o panciru da nepricam,a sta na pp? pa samo si pokazao da si lazov, i da nikad pusku video nisi... covek bio u specijalnim jedinicama, a nezna kako mu je izgledao pancir koji je nosio :) i nezna gde mu je otkocnik na pusci :) nezasmejavaj me molim te... I nemoj meni o eksplozivnim napravama, jer dok smo mi u bosni pravili pt mine sa dva upaljaca, i poskok rasprskavajuce mine sa pirotehnickim punjenjem, ti si piskio u pesak! pricaj ti to nekom drugom, a meni reci ono sto sam te pitao? i to kada nadjes i ako nadjes na netu :)
Nadji razlike o upaljacima na netu ako mozes.Pitao sam te po cemu se razlikuje rucna granat sa usporivacem i bez usporivaca.Njena fizicka razlika,vidljivao okom ako znas gde da je trazis
 
@Zoran
Eto zoki velik momcino bitna stvari neznas a pitas za pancire point blanc ili o H&K.
Razlika kod upaljaca kod ove dve rucna bombe je u koraku navoja na upaljacima.kod jedne je levi navoj,kod rduge je desni navoj.Upravo zato jedan od ta dva upaljaca moze da se navije recimo na PROM-ovku i tako napravis od nje minu iznenadjenja.Nikakvi fragmenti punjenja.Stvar je teoriije kojiu ti skupljas i prakse i primene koju ocigledno imas vrlo ogranicenu.Za rucne granate koje se ostavljaju sa namreom da budu pronadjene(sa trenutnim aktiviranjem)ocigledno da nisi ni cuo,zato i kazes da si sam pravio takve.
Sta je hteo si da se samoubijes :D Hiljadu stvari mogao bih da te pitam iz prakse i neces znati.Kazes bio si izvidjac,Kolike debljine recimo stabla mozes srusiti samo sa detonirajucim stapinom,i kako?
A za 72 neodgovaram nekome ko nije bio u istoj,da si Vuk ili jos jedan baja sa ovog foruma koji je bio u Pancevu,... ovako guglaj.
 
hektorius:
Kako vam ne dosadi da se stalno prepucavate? Je li to toliko vazno ? Tako mozete 100 godina, ako je bio bio je i sta mora da se dokazuje, ako nije bio nije, pa sta? O tome ionako nije tema, batalite to bre...
Ti si apsolutno u pravu.Niko Zorana niej prozivao,medjutim decko nema koga nije prozvao.I to na prilicno cinican nacin.Nije bitno da li se radi o pesadiji,artiljeriji,avijaciji,bukvalno sve zoran zna od takticko tehnikih podataka do prakticne primene.I kad mu das odgovor koji je tacan on ce pokusati da ga diskredituje samo da bi izgledalo da je jedini ispravan.Koliki je bolid meni je poslao poruku kako ce da plati provajedru 10 000$ da sazna ko sam, i onda ce doci da me rokne.Hebote neka mi da 1000 $ pozvacu ga u goste, ali pod uslovom da nenosi bele carape kao Bosanceros iz "Velike Jabuke".Miiissliiiiim :roll:
 
ZORANNS83:
samo procitaj sve gor? pa mi ti objasni lkako se zove ta bolest kod njega? izlupa se covek, i onda se pomeri! uci me gde je bilo sediste mojoj brigadi :) i ja mu kazem da mi kaze odakle mu taj izvor, on samo nastavi da vredja... to je to , on i sumnjivi su drugari iz obdanista, pa se drze pod ruku, malo im je sto svaki ima po 5 imena ovde, pa onda kao sami sebe brane, nego jos i izmedju sebe! :) ajde pokazi mi majke ti kako je to krajiska brigada , imala sediste u rumi :) ajde da vidim to cudo hahaha
Ja zaista neznam ima li tvom bezobrazluku kraja.Hajde da zvrsimo ovo jednom zauvek.Posto si ranije tvrdio da sam ustvari Vuk.K.Ti si otkrio da smo na istoj ip adresi,sad jos imam nekoliko naloga.Hajde Zorane postavi to pitanje moderatoru.Pa ako ti odgovore da nemam "klonove" ti se banuj jedno dve nedelje.Ako ja koristim jos jedan nalog nikad se vise necu ukljuciti na ovaj pod forum.Stvarno si djubre neopisano.
 

Back
Top