I Divac digao ruke od Srbije

Ta priča sa malinama je čist pokazatelj nemanja poslovne kulture..Kompanije u svetu ulažu u svoju reputaciju milione,a ovi za tu stavku ne daju ni 5 para. Ne znam kako ne razmišljaju o tome da ako zavrnu kupce zavrnu i sami sebe. I sada se dešava da su srpske firme na lošem glasu svuda u Evropi i da svi biraju da nemaju ništa s njima ako postoji ikakva alternativa..I posle kukaju da ne mogu da prodaju i traže parice od države..
 
Posao sa malinama je bio dosta dobar za Srpske male proizvodjace do pre nekolko god.Nazalost danas su nas mnogi pretekli pre svega zbog naseg,lezernog stava da smo mi jedini proizvodjaci na svetu i da nase pozicije nece niko ugroziti.Tu drzava snosi najveci deo krivice jer nista nije uradila da se pomogne proizvodjacima.
 
Dijaspora zestoko gubi poverenje u drzavu Srbiju odbacuje mogucnost povrataka ili bilo kakvih investicija.
Zasto drzava Srbija i politicari nemaju malo vise sluha?
Ko ce da izvuce zemlju iz krize?
Ko ce doneti nove poslove?


Srbija bi najace mogla da se oseca bas sa jakom dijasporom,nekoliko stotina hiljada intelektualaca i vrednih ljudi je izaslo iz ratne situacije u svet.Danas su mnogi od tih ljudi na dobrim polozajima i sa nekom svotom novca na koju Srbija i pooliticari nemogu vise da racunaju.
Kada ce se postaviti pravna drzava?
Ko to vlada nama da se tako ponasamo?
Otkud toliki mazohizam u Srbiji?
STA URADITI DA SE SITUACIJA NORMALIZUJE??????????

DALI NAM JE DOSAO KRAJ?DALI JE VREME DA NAS JEDNOSTAVNO ETOPE U DUGE NAODE????
 
NTIC:
Dijaspora zestoko gubi poverenje u drzavu Srbiju odbacuje mogucnost povrataka ili bilo kakvih investicija.
Zasto drzava Srbija i politicari nemaju malo vise sluha?
Ko ce da izvuce zemlju iz krize?
Ko ce doneti nove poslove?


Srbija bi najace mogla da se oseca bas sa jakom dijasporom,nekoliko stotina hiljada intelektualaca i vrednih ljudi je izaslo iz ratne situacije u svet.Danas su mnogi od tih ljudi na dobrim polozajima i sa nekom svotom novca na koju Srbija i pooliticari nemogu vise da racunaju.
Kada ce se postaviti pravna drzava?
Ko to vlada nama da se tako ponasamo?
Otkud toliki mazohizam u Srbiji?
STA URADITI DA SE SITUACIJA NORMALIZUJE??????????
DALI NAM JE DOSAO KRAJ?DALI JE VREME DA NAS JEDNOSTAVNO STOPE U DRUGE NAODE????

Више је него очигледно да је марионетска власт од 2000. на овамо добила задатак од својих газда ДА СРБИЈУ ПРОДА СТРАНИМ КОМПАНИЈАМА. Зато неће да укључе дијаспору у било ком виду у обнову Србије, већ их растерују на све начине, уместо да ДИЈАСПОРА ИМА ПРИОРИТЕТ.

Уосталом, шта мислиш како би и даље овде владали примитивни медиокритети када би се појавио већи број наших емиграната који су направили успех на Западу, више не би могли да нам продају краставце - зато и не дозвољавају било какав уплив дијаспоре. А овамо стално се*у како имамо мали број интелектуалаца и стручњака...

Да би се ситуација нормализовала тренутно се не може учинити ништа због проблема Космета - али убрзо ће моћи - ЈЕДНОСТАВНО ТРЕБА НА ИЗБОРИМА
СМЕНИТИ МЕДИОКРИТЕТЕ, дијаспора треба и мора да се укључи у политички живот, једино на тај начин се може доакати црвеној банди. 8-)

p.s. Не брини ти за народ, нису нам ништа могли Турци 500 година, а и банда
црвена 60 година - и ово зло ће проћи.
 
Moj rodjak koji radi u inostranstvu u fabrici prozora je pokusao da sklopi posao sa nasom firmom koja je bila u nezavidnoj situaciji oko sklapanja i proizvodnje tih prozora koji su izuzetnog kvaliteta. Klasicna kooperacija koja se radi u celom svetu. Posle mnogo maltretiranja i ucena odustao je. Sada prozore rade razni privatnici i njihov kvalitet je ispod svakog kriterijuma. Da li je neko zasitio '' domace trziste '' ili svoje veze nije bitno. firma kojoj je predlagao posao je propala.
 
eremita:
Да, и ја сам чуо, да капитал Дивца није само његов већ да је он само истурен играч, а да је већински власник капитала неко из САД... биће и то објављено... 8-)

А шта друго може да интересује каубоје - него неке залихе(вода) или најтиражнији медиј (Новости)......... што не отвори неку лепу нову фабрику или сл.... :roll:
Можда хоће али за нуклеарни отпад.
Треба наша Влада да да још мало **** за тако нешто.
АЛИ СРБИНЕ ДОЛАЗИ НАШИХ 5 МИНУТА ПОЛАКО
 
uus srebro:
Jedan od najpoznatijih Srba današnjice,košarkaš Vlade Divac,shvatio je da Srbija nije zemlja u kojoj se može poslovati i investirati..
Izvod iz "Dnevnika" :
"Što se tiče investiranja u Srbiji, tu je priča završena. Nemam strpljenja, ni vremena, ni entuzijazma da se moje korektne namere povlače po sudovima. U Srbiji vladaju neka druga pravila u kojima se ne snalazim"
"Shvatio sam da u Srbiji nema mesta za mene i ubuduće će me moji prijatelji nalaziti u Madridu, gde ću živeti i raditi narednih godina. Konačno, prihvatio sam angažman u 'Realu', potpuno ću se posvetiti radu u ovom košarkaškom klubu"

Way to go,Serbia!
dozvao se covek pameti,bolje sada nego posle da glavom razbija zid,alal vera majstore,kreni dalje i popisaj se u visokom luku po smradovima.
 
S.Sindjelich 2:
eremita, to je lako...skijasku masku, pa na vrata:Borisa Tadica ,,on ce vam sve u detalju objasni u cije je kandje"!...

Ма какви господине Синђелићу2, господин Борис Тадић је конфликтна личност - још би ме физички напао а онда наредимо да мене стрпају у затвор јер сам "ја њега напао".. 8-)
 

Back
Top