Hipohondrični

Milojko Vasic

Ističe se
Poruka
2.527
Upoznao sam nemali broj muškaraca koji su baš hipohondrični. I uglavnom su to bili ljudi, što se kaže "dva sa dva" i "da zubima konju rep iščupaju".
Visok, zdrav, prav, pa ako hoćete i lep, ali ...
Večito "bolestan". Neprekidno vodi računa o bubrezima, kičmi, zglobovima, slezini. Pazi na ishranu, na holesterol, ugljene hidrate. Kontroliše šećer u krvi. (u 25-toj godini života !).
Meni je lično muka od takvih.

Imate li vi nekog svog (prijatelja, brata, rođaka, dečka, muža) takvog ? Da li se možda prepoznajete ?
 
Milojko, na zalost, prepoznajem se.Sklona sam hipohondriji, uhvate me nekad bezrazlozni strahovi kada citam ili cujem o nekoj bolesti.A ljudi smo, sta ces...
 
Moja bivsa svekrva. Nema sta ona nije imala. Pa cim je neko malo zapostavi, odma drama.. zovi hitnu pomoc...priv.lekare, vozi tamo-amo... frke. A da je vidis, sto kazzu "volu rep..." Sve tje nas ta nadziveti, jbt. A kad se izvukoh samo odande...

Ako je tema bila samo za muske hipohondare, sorry.
 
Pa ako ti je za utehu muskarci imaju mnogo nizi prag za bol od zena tako da vecinu bili hipohondori ili ne kad nesto zaboli imaju utisak da ce umreti.A inace one hipohondricne srecem svaki dan i volela bih da nasa farmaceutska industrija pravi tabletice od secera pa da ih prepisujem takvima,koji traze bolesti tamo gde ih nema i proglasavaju te losim doktorom zato sto mu nisi otkrio nesto sto nema.
Omiljeni su mi oni,znate ja bih da snimim pluca a sto,pa nikad ih nisam snimao pa da vidim sta tamo ima.
 
Milojko Vasic:
Upoznao sam nemali broj muškaraca koji su baš hipohondrični. I uglavnom su to bili ljudi, što se kaže "dva sa dva" i "da zubima konju rep iščupaju".
Visok, zdrav, prav, pa ako hoćete i lep, ali ...
Večito "bolestan". Neprekidno vodi računa o bubrezima, kičmi, zglobovima, slezini. Pazi na ishranu, na holesterol, ugljene hidrate. Kontroliše šećer u krvi. (u 25-toj godini života !).
Meni je lično muka od takvih.

Imate li vi nekog svog (prijatelja, brata, rođaka, dečka, muža) takvog ? Da li se možda prepoznajete ?
:P :lol: :P
 
Milojko Vasic:
Upoznao sam nemali broj muškaraca koji su baš hipohondrični. I uglavnom su to bili ljudi, što se kaže "dva sa dva" i "da zubima konju rep iščupaju".
Visok, zdrav, prav, pa ako hoćete i lep, ali ...
Večito "bolestan". Neprekidno vodi računa o bubrezima, kičmi, zglobovima, slezini. Pazi na ishranu, na holesterol, ugljene hidrate. Kontroliše šećer u krvi. (u 25-toj godini života !).
Meni je lično muka od takvih.

Imate li vi nekog svog (prijatelja, brata, rođaka, dečka, muža) takvog ? Da li se možda prepoznajete ?
Ima takvih u pravu si i sto je najveci fazon ako ima zenu ona obavezno prva umire od sekiracije sto je on tako bolestan a ne moze mu se leka naci...kad je sahrani on trazi drugu....Primer Otac moje drugarice ima 75 godina na tu foru sahranio 3 zene a ova cetvrta je 68 godiste i nadamo se da ce ga srediti... :wink:
 
Kapris:
Moja bivsa svekrva. Nema sta ona nije imala. Pa cim je neko malo zapostavi, odma drama.. zovi hitnu pomoc...priv.lekare, vozi tamo-amo... frke. A da je vidis, sto kazzu "volu rep..." Sve tje nas ta nadziveti, jbt. A kad se izvukoh samo odande...

Ako je tema bila samo za muske hipohondare, sorry.

Hahahhahah
Ženeeeeee, keseeeeeee :)
 
moja svekrva je carica!
ona na preglede ide iz dosade,i ode sa dijagnozom,koju naravno sama postavi,samo da joj lekar da lekove....naravno uvek se vrati sa receptom za npr.bensedin...i psuje lekare kako su neskolovani... :roll:
 
pa kad skontash da takav neki 'zdrav i prav' ustane u sred noci da izadje na vazduh jer se ne oseca dobro, i onda se posle dva koraka, srushi na pod i umre jer ga je u 25 godini zhivota strefila srchka...jednostavno ne mozhesh da se otmesh utisku da bi bilo bolje da je bio hipohondar i da je nekog nervirao sa tim ... nego shto je sad mrtav ... pa samo s vremena na vreme treba da mu se obidje grob... ono chisto reda radi :?
 
Imam i ja u porodici osobu, koja je valjda imala sve bolesti koje se uopste mogu zamisliti. Mislim da potajno cita neke medicinske leksikone i nasumice bira bolest :evil:
Ne postoji osoba u siroj i uzoj porodici, koja je imala neku bolestinu, a da nije ta moja rodjaka, momentalno dobila tu bolest, naravno sa "mnogo jacim i opasnijim simptomima..."

Sad se spremam da simuliram neku upalu na polnom organu, da vidim da li ce je i to "dohvatiti" :)
 
dr:
Pa ako ti je za utehu muskarci imaju mnogo nizi prag za bol od zena tako da vecinu bili hipohondori ili ne kad nesto zaboli imaju utisak da ce umreti.A inace one hipohondricne srecem svaki dan i volela bih da nasa farmaceutska industrija pravi tabletice od secera pa da ih prepisujem takvima,koji traze bolesti tamo gde ih nema i proglasavaju te losim doktorom zato sto mu nisi otkrio nesto sto nema.
Omiljeni su mi oni,znate ja bih da snimim pluca a sto,pa nikad ih nisam snimao pa da vidim sta tamo ima.

DA , sve sami stručni doktori....
Moj otac dodje da proveri šećer, oni pitaju što proveravate , ako niste šećeraš.....

Sve veći broj je doktora koji i kad radi ne radi....

A sve veći broj dijagnoza , na nervnoj bazi, ili virusno....

A najnovija frka je kad su 6 to mesečnoj bebi sa upalom sinusa (u svakom slučaju nosić joj stalno bio začepljen) i poslušnom majkom , stalno pričali kako to nije ništa, čak i posle mesec dana, kad je dete već počelo da ima problema sa disanjem i modrenjem...

I što je meni čudno , posle infuzije, opet nije ništa ozbiljno ....

I na kraju epilog , institut za majku i dete na novom beogradu.... Bronhitis i zatvorene bronhije , dete disalo na stomak dok je moglo...
Šta su radili neznam, ali posle toga dete belo kao kreč, i sva sreća te je dete manje od dve godine pa neće dobiti astmu....Bar tako kažu lekari specijalisti....

------------------------------------------
Ali da ne pričam o drugima, mada sva sreća te ja nemam toliko kontakata sa doktorima.

Imao jedanput temperaturu 39,5 i nisam imao antibiotike , tako da sam bez ikakve započete procedure osim andol+znojka otišao kod doktorke. Doktor pregledao,preslušao, grlo belo , prepisao antibiotike....
Recept dobio, nije bilo u blizini, desi mi se izgubim recept....

Promenila se smena, negde oko 14, opet čekam , sad druga lekarka i kad udjem u ordinaciju ona će meni:
nije vama ništa , vidite kako vam sija koža .
Naravno da nije , ali sam došao zbog recepta za antibiotike.Imam 39,5.

Izmeri temperaturu, bilo 38,2 i kaže , pijte čajeve , nije vam ništa....Leto je ,idite na bazen , zabavljajte se.....
A ja u čudu....
Mada je tačno da meni lice bolje izgleda kad sam bolestan jer se preznojavanjem nekako zasija, a nikad nemam podočnjake....
------------------------------------------
Znam da će ovo da iznervira dr.
Mnogo je EGO , ali nisu svi doktori posvećeni ni mudri na isti način....

Recimo ja od deset doktora raznih specijalnosti koje sam upoznao bilo je 5/5
-jedna mlada ORL, ćerka načelnika , dosta loša,recnula nekolicini glasne žice
-jedna srednjih godina , užasno loša, sve virusi po njoj
-ta starija što me tera na bazen sa 39
-pukovnik u kasarni, sve prehlade,bolove,upale mokraćnih puteva , bronhitise lečio brufenima...ili VMC kad postane ozbiljno
-mlad doktor bez veza , pedijatar, užasno jak, i kinesku i zapadnu medicinu, izuzetan psihološki pristup
-oftamolog stari , načelnik VB Niš, nadaleko čuven, iz Beograda dolazili kod njega
-hirurg,srednjih godina, internista , solidan
-hirurg, solidan
-specijalizant ORL, mlad, po proceduri, pedantan.
-krvno, starija, široko obrazovanje, pedantna
-radiolog, mlada, strašno dobra, pedantna, prati pacijenta
-radiolog stara, iskusna , kao što treba....

Jeste da je preopširno , ali nisam želeo da ostane samo na ružnim primerima kad dobrih ima više, a i osetio sam zahvalnost prema nekima ovde pomenutim koji su stvarno prvo veliki ljudi i stručnjaci , pa tek onda zaposleni u zdravstvenoj ustanovi....
Samo ko je od njih i danas dostupan....
 
To sa decom je apsolutno tacno!
kad mi je sin bio godinu dana, pocelo dete da ima zacepljen nosic, kenjka, place i vidim da ga izgled ai uvo boli. Odemo uspaniceni mladi roditelji kod lekara, rekose ma nije nista, malo kapi i to je to. Preko noci jos gore, ujutro opet kod lekara, sad vec ljt lekar kaze da ne damimo, dade mu neke kapi ponovo i kuci. 6 dana zaredom smo presedili kod lekara, dok sedmi dan ne odosmo pod hitno i doceka nas neki drugi lekar, koji se IZDRA na nas, kakvi smo to neodgovorni roditelji, dete je moglo da UMRE :evil:
Odmah na infuzije, drzi nedaj i rekose lekari da smo sacekali jos jedan dan, dete bi moglo da ne prezivi. Epilog - zaradio sam sudiju za prekrsaje jer sam otisao i iz sve snage odalamio lekara mog deteta! Znam da nisam postpuio kako treba, ali bilo je jace od mene!
Ajd' nema ovo veze sa hipohondrijom, ali zapade mi za oko sto napisa "Tuzni-patak"..
 
hipohondar to je onaj koji misli i ponaša se kao da je bolestan, a nije

onda ja to nisam
ja se čuvam
pa ponekad uzmem slobodan dan, radi odmora
i nema gripa godinama, ni niš drugo....


ja znam obrnute primere - negiranje bolesti
tipa: neću kod lekara, ići ću u pon. /a recimo, utorak je/
pa ja onda ubeđujem - ali zašto sama sebe MUČIŠ, mislim, jeste poremećaj kad odlažeš ozdravljenje...:?
 
"jedina bolest od koje ne patim je hipohondrija" :)

dobro ali to sa proverom krvi je ok, pa to i trba povremeno da se gleda, znam bar jedno 3 devojke sa nekim chudima na jajnicima-materici a imaju 20-25 godina. mada ja nisam proveravala nishta ovako, pre neki mesec sam zube i bilo mi je lakse posle. a onaj sistematski pitaju te je l si zdrav i to je to niko te nista stvarno ne proveri osim ako ih ne pitas a onda bi te verovatno bledo gledali ;)
 
Milojko Vasic:
Imate li vi nekog svog (prijatelja, brata, rođaka, dečka, muža) takvog ? Da li se možda prepoznajete ?

Imam ja jednog druga koji je povremeno hipoondrican,a u poslednje vreme narocito!
Toliko da je poceo da me smara i opterecuje sa njegovim bolestima.
Non stop njega nesto pece, pa mu padne pritisak, pa poraste, pa mu lupa srce...
Ne da proverava krvnu sliku svaki cas nego vecito uzima neke briseve grla, a isao je cak i na neka snimanja, ekg i kod urologa.Naravno-svi rezultati su odlicni.

Meni inace ne smeta to sto je neko hipohondrican i sto cesto ide na preglede ali me smara da meni vecito prica o nekim svojim nepostojecim bolestima...
 
Milojko Vasic:
Upoznao sam nemali broj muškaraca koji su baš hipohondrični. I uglavnom su to bili ljudi, što se kaže "dva sa dva" i "da zubima konju rep iščupaju".
Visok, zdrav, prav, pa ako hoćete i lep, ali ...
Večito "bolestan". Neprekidno vodi računa o bubrezima, kičmi, zglobovima, slezini. Pazi na ishranu, na holesterol, ugljene hidrate. Kontroliše šećer u krvi. (u 25-toj godini života !).
Meni je lično muka od takvih.

Imate li vi nekog svog (prijatelja, brata, rođaka, dečka, muža) takvog ? Da li se možda prepoznajete ?
Ma, to su, bre, dokoni ljudi...
Znam jednog koji je završio u Lazi jer mu je pao šećer... :shock: :lol:
 
Milojko Vasic:
Upoznao sam nemali broj muškaraca koji su baš hipohondrični. I uglavnom su to bili ljudi, što se kaže "dva sa dva" i "da zubima konju rep iščupaju".
Visok, zdrav, prav, pa ako hoćete i lep, ali ...
Večito "bolestan". Neprekidno vodi računa o bubrezima, kičmi, zglobovima, slezini. Pazi na ishranu, na holesterol, ugljene hidrate. Kontroliše šećer u krvi. (u 25-toj godini života !).
Meni je lično muka od takvih.

Imate li vi nekog svog (prijatelja, brata, rođaka, dečka, muža) takvog ? Da li se možda prepoznajete ?

U čemu je poenta ove tvoje teme?

Kakve veze ima savremen muškarac sa hipohondrama!

Mislim da bi bio red da ovu glupu temu zaključaš. :lol: :lol:
 

Back
Top