Za dermatologa-vitiligo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

el hana

Početnik
Poruka
4
Postovani,
Prvi put mi se vitiligo pojavio kada sam imala 6-7 god. Doktorka koja me je tada pregledala, nije se nadala kompletnom izlecenju ali je kao jedinu alternativu prepisala lek Meladinine (tecnost kojom sam premazivala obolela mesta i izlagala suncu). Nakon kratkog vremena koriscenja te tecnosti pigmentacija obolelih mesta se povratila 100%.
Nakon 15tak god. vitiligo se opet pojavio u predelu ivice usana i na prstima. Prošlo je 5 god., moja nova doktorka mi je prepisivala pronizone, kreme Butavate, Vitix, razne pravljene kreme, sve to sam koristila bez ikakvog uspeha. Bele fleke se i dalje shire.
Odlucila sam pronaći na sve moguće nacine prvi lek koji mi je pomogao i nasla ga u dalekoj Svajcarskoj. Nije mi problem da ga kupim, ali mi je veliki problem jer se vishe ne proizvodi u tecnom stanju već kao tablete. Da li znate nešto više o ovom leku (MEDALININE), da li može biti i koliko je zapravo stetan u obliku tableta?
Unapred zahvalna.
 
Ne znam sta je MEDALININE (ili je Meladinine?) verovatno neki vestacki MElanin. Ako mi das hemijsko ime mozda cu nesto znati da ti kazem vise.

Dermatologa nemamo, ali zato imamo izvanredno dermatoloski nacitanog kozmeticara koji moze da ti ponudi svoju ekspertizu umesto dermatologa. Bar u ovoj virtuelnoj ordinaciji. Ali moj ti je savet da se oslonis na objektivne realnost - pokusaj da dodjes do Doc. (ili je mozda vec Prof) Milojevica, dermatologa sa Dermatoloske klinike u Bgd (ako jos radi tamo), covek je zaista vrhunski edukovan u Americi, mozda ce on znati ili imati neku bolju ideju za tebe. Pozdrav
 
Probaj Novitil gel,firme Dermabest.Nabavlja se iz Kanade,kosta oko 79$,tj oko 50-ak eura.Ja sam cula da pomaze,i pocela sam da koristim.Ja sam cula za taj Meladinine,ali nisam cula da ga nesto preterano hvale.Na sajtu Dermabesta su neki pacijenti ,koji su se izlecili Novitil gelom,pominjali kako su prethodno koristili taj preparat,ali da ih nije izlecio.E,sad,sigurno ima i onih kojima je pomogao.Sve zavisi.Mada,iskreno,ja nisam bas za koriscenje tableta...nekako mi to nije bas sigurno...ko zna koliko je to provereno...:))
Ukoliko nesto saznas,ili zelis da pitas,posalji mi mail na viccky88@yahoo.com
Pozdrav!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top