vreme za izlazak???????

uvece izlazim oko pola 11, 11, nekada i kasnije, a vracam se uglavnom u 2. sta cu, strogi mi roditelji. :) n stvarno, jesu. ali, u gradu (bar u nisu) i nije ni interesantno posle, 2, pola 3. ili se ja samo tako tesim. kada bas zelim da ostanem negde duze, ja spavam kod drugarice ili tako nesto, a ovako mi stvarno nije potrebno duze.
a najvise volim preko dana da izlazim. nis je mnogo lep leti. izadjes preko dana na pice, sednes na splav ili negde...milina
 
@dovla: ma ti si ozenjen covek, a to sto matorci pricaju je zato sto ne shvataju da mi zivimo u drugacijem vremenu, moj cale ide keeperovom logikom, da je nocu sve nafurano, i u pravu ste, ali pazi zavisi u kom si fazonu, ja na tim zurkama veoma lako prilazim ribama i sklapam nova poznanstva, a uz to se i dobro zezam, iskreno bih vise voleo preko dana, ali kako preko dana da pridjes ribi na ulici, nema smisla i da te prihvati opet ce negde da zuri, posto su preko dana svi u zurbi, elem ima sad leti ada i bazen tako da je bolje to forsirati nego noc, ali sta zimi kad nema ade?!! sto se tice dnevnih varijanti, gajba mi je mala i puna, tako da ne mogu da pravim sedeljke tipa dodji na rucak, kolace ili tako to............ onda i za grad je zajebano da se dogovoris sa nekim, ako mu nije nesto usput, ipak preko dana ljudi imaju obaveze............
a sto se tice mog izlazenja pa izadjem sto ranije, vratim se sto kasnije, samo da sto manje budem u kuci, ako treba da oko ponoci izadjem iz kuce, vecito imam frku sa caletom, zato pucam na to da odem ranije, pa izblejim negde i onda se nadjem sa eikpom i ostanem dokle hocu
@samanta: pa bolje da se ova deca sto ranije isfuraju, bice ranije spremna za zivot, ja u osmom razredu sam blejo po kraju i to samo da ponoci, a ova deca ne izlaze iz kankan, trezora i roxija, ipak su oni napredniji od nas, nema sta, a ja cu do 25 da landram, umesto da radim nesto korisno
shushu:
samo da nisam kuci
potpuno te razumem, izgleda da i imi imamo nesto zajednicko :lol:

@d4ch4: joooooooooooooj, sto ne volim taj roditeljski shovinizam, to ja bi cerku drzo na povodcu, kakvo je to sranje, svi koji me malo bolje poznaju, znaju da nisam neki feminista i da sam malo razocaran u ribe, ali cerki bih dao da radi sta hoce, neka ide gde hoce, ako hoce da se je*e neka joj, moja parola roditeljstva je sloboda, nikome mi nemamo pravo da uskracujemo slobodu, to ako smo bioloski nekoga stvorili ne znaci da smo njegovi vlasnici, a ta "roditeljska briga", je samo nasilje i lecenje kompleksa u ime ljubavi, licemerje i prikrivanje licne slabosti, ko hoce da shvati sta sam hteo da kazem neka uzme knjigu "moj put belih oblaka" od Osha, tu ima poglavlje i jedno i drugo je potrebno pise o odnosu roditelja prema deci, bice mu sve jasno, da ne duzim, posto ovo nije tema
 
mare34:
@samanta: pa bolje da se ova deca sto ranije isfuraju, bice ranije spremna za zivot, ja u osmom razredu sam blejo po kraju i to samo da ponoci, a ova deca ne izlaze iz kankan, trezora i roxija, ipak su oni napredniji od nas, nema sta, a ja cu do 25 da landram, umesto da radim nesto korisno
Ne mogu reci da se slazem sa ovim..
Postoji pravo vreme za sve i kad vidim tu dechurliju (bez uvrede vi mladji) da mi visi po splavovima tu se shatro napija i glupira dodje mi da im polupam svima shamare! :x
Ovde oko moje zgrade okuplja se u poslednje vreme buljuk klinaca iz celog naselja, pushe,vare,shmrljaju spid, vecina njih nije ni osnovnu zavrsila.. kazi mi ti sad da je to dobra stvar!?Jesu napredni, ali vise u negativnom smislu.. tu ne iskljucujem ni sebe.Ja sam poceo da pushim u 7. razredu (pravio sam ceste pauze po nekoliko meseci, ali svejedno... ), kako je bre to normalno?I sumnjam da mi je to nesto posebno pomoglo u zivotu.Sad sam hvala bogu batalio to sranje, nadam se za sva vremena...
I svaka generacija je cini mi se gora od prethodne.. toliko jure napred da za vecinu mogu reci da ni nisu imala ono pravo detinjstvo..
I ko kaze da ti ne mozes da izlazis i loodojes sa 25,35,40.. Sta ti fali?Ceo svet to radi!Dodje matori sa posla, zove kolege i odu uvece da se iscimaju.. bole ih tuki.To govorim iz iskustva iz nekih evropskih i americkih gradova koje sam imao srecu da posetim...
 
mare34:
@d4ch4: joooooooooooooj, sto ne volim taj roditeljski shovinizam, to ja bi cerku drzo na povodcu, kakvo je to sranje, svi koji me malo bolje poznaju, znaju da nisam neki feminista i da sam malo razocaran u ribe, ali cerki bih dao da radi sta hoce, neka ide gde hoce, ako hoce da se je*e neka joj, moja parola roditeljstva je sloboda, nikome mi nemamo pravo da uskracujemo slobodu, to ako smo bioloski nekoga stvorili ne znaci da smo njegovi vlasnici, a ta "roditeljska briga", je samo nasilje i lecenje kompleksa u ime ljubavi, licemerje i prikrivanje licne slabosti, ko hoce da shvati sta sam hteo da kazem neka uzme knjigu "moj put belih oblaka" od Osha, tu ima poglavlje i jedno i drugo je potrebno pise o odnosu roditelja prema deci, bice mu sve jasno, da ne duzim, posto ovo nije tema

shvati da roditelji brinu....ebga, ljudi gledaju dnevnik chuju ovaj izbo ovog, ovaj onog....jedna maloletnica silovana, ebga, matorci se brinu. jer ako se ne daj bzoe neshto desi oni ce kriviti sebe. naravno, sve to moze da se desi i po danu i pre jedan uveche....ali ipak manje su shanse. tada ima vishe naroda na ulici i shta znam. ebga, ima mnogo pijanih budala pogotovo tako uveche, kad je svuda fajront...zabodu se ispred ulaza, u parku, shta znam. mozda greshim, shta znam....svi mi iimamo drugachije razmishljanje, neko bolje, neko gore, ja najbolje:lol:. shala.
uglavnom nikako ne smesh da dopustish potpunu slobodu, a i ne preterano da ih zatvarash i gushish sa nekim uslovima, da ih ucenjujesh...to uglavnom moze imati kontra efekat. kako sam ja tebe razumeo ti bi tvoju decu poshtao ono, nek rade shta oce, DE ME BOLI UVO....ne treba tako, rodjache:roll:
mislim, ne znam, nemam decu...mozda sam josh i mlad da pricham o tome, shta znam...ma zaboravi da sam isht napisao, najbolje....ne zelim vishe da razglabam na ovu temu
 
Avet:
ma , bas je glupo to da cerci zabranjujes nesto ......

i to da te zove zvakih sa vremena ..... :roll: ....

moze da te zove u 1 , a u 1.05 da je neko napadne .....

mislim .....
glupo je :?

moze da je navata i ispred kuce,....nisam ja ni reko da ako mi se ona javlja na svakih sat vremena da ce biti bezbedna....ali cu bar ja da znam gde je i kako je.naravno, ona moze da me slaze ali ako je jednom uhvatim u lazi to je kraj, nema vishe skupe garderobe, manji dzeparac...itd.
shta znam, mene je cale tako vaspitavao...da nikad ne lazem i da to nichemu ne vodi.ali dobro, to nije bitno, a nije tolko bitno ni ono gore...ali opet, sam si me vuko za jezik.
 
pa naravno da su i mene ucili da ne lazem , kradem ubijam ....

al izgleda nisam naucio ...... :lol::lol::lol:

salim se , sve je to ok , al pogledaj sebe , kako bih ti volio da ti bude , pa onda tako budi prema djeci .....

ili , dok ti budes imao klince , bice sasvim druga vremena ......
 
Avet:
pa naravno da su i mene ucili da ne lazem , kradem ubijam ....

al izgleda nisam naucio ...... :lol::lol::lol:

salim se , sve je to ok , al pogledaj sebe , kako bih ti volio da ti bude , pa onda tako budi prema djeci .....

ili , dok ti budes imao klince , bice sasvim druga vremena ......


pa bash zbog toga shto sam ja imao skoro totalnu slobodu i znam kako je. ne mozesh da zamislish u kakvo sam se ja drushtvo uvukao u prvu godinu srednje. pola su u domu ili na uslovnoj...od cele ekipe od nas 15+5....nas 4 nemamo neki prevelik dosije, a sudjenja su u toku dosta je jedan da se izlane i da nas pomene i THE END. prvo shto ce cale da me se odrekne, a drugo shto bi posle uradio neshto shto najmanje zelim.

burazeru, ne znash ti kako je to kad legnesh uveche i pomisilsh da sutra mozesh da jashesh konja na zidu(stara pandurska, nacrta ti konja na zid pa ga jashi...ti necesh a on mokrom novinom po ledjima).
sve je to zboh prevelikog tolerisanja mog caleta...nikad me nije pitao ko ti je ovaj, ko mu je cale, sht mu je cale, ko mu je keva...ali dobro, ko sme sad to da mu pomene

nego brate zamolio bi te da me ne vuchesh za jezik vishe. ok si dechko, cenim to shto ocesh da radish i da zaradish da si blize pa da idemo u neko zezanje i tako.ako nekad budesh bio blizu ksha, javi se.
 
ma , i ja sam mogao da se uvucem u najgore drustvo , i to jos u 5 raz. osnovne .....

jes da smo bili deca ,al ......

svasta , ne zelim o tome .....

doslo je cak do droge ....

al , svom srecom , su me moji jedva nekako opet vratili u sutomore u skolu , i tu sam se primirio 3 godine .....(samo sam 5 raz. u bd ucio)

evo , sad opet srecem te drugove , svi su narkomani , non-stop ih privode .....

al , ja necu opet da udjem u njihovo drusto :?
 
razumem to za decu .....

i ja bih zgazio sina(ćerku) da udje u takvo drustvo .....

al , valjda bih ga dovoljno pametno vaspitao , da nebih on isao sa njima .....

i moji mene nikad nisu cimali za drugove .....

jes da ih nisu znali ....

al , na kraju ..... su pukli :?
 
Avet:
ma , i ja sam mogao da se uvucem u najgore drustvo , i to jos u 5 raz. osnovne .....

jes da smo bili deca ,al ......

svasta , ne zelim o tome .....

doslo je cak do droge ....

al , svom srecom , su me moji jedva nekako opet vratili u sutomore u skolu , i tu sam se primirio 3 godine .....(samo sam 5 raz. u bd ucio)

evo , sad opet srecem te drugove , svi su narkomani , non-stop ih privode .....

al , ja necu opet da udjem u njihovo drusto :?
ebga, tako je to.
ovo nije bila neka ekipa narkomana....mi smo inache prezirali narkomane, stalno smo shibali metalce, pankere i tako te shto se skupljaju po parkovim i cepaju gandzu. jbga, nerviralo me je to shto su svi iza ledja prichali kako smo kloshari kako ovo, kako ono...a kad nas sretnu u gradu de ste momci, kako je...ocemo li na pice negde, chastim..... ulizilavi su nam se. takodje milion puta sam chuo priche kako ova, ona ekipa oce da nas iskrivi...sretnemo ih u gradu oni nam se javljaju, ovo, ono...extra sa nama...ebga, odma dobijesh stimulaciju da nekog iskrivish, unakazish

nego, zamolio bi ja 'moju' slatku moderatorku sofku da nam ne zanemari puno na off topicu.
 
d4ch4:
nikako ne smesh da dopustish potpunu slobodu
pa to je tragedija coveka sto ljudi nemaju potpunu slobodu, sloboda je unutrasnja stvar svake jedinke, sloboda je preduslov za apsolutnu ljubav, ne znam jel si citao slobodnu decu samerhila, gde je ucitelj u skoli nagradjivao decu kad su pravila gluposti, i ona su ubrzo to prestajala da rade, zvuci paradoksalno, to sto roditelji deci namecu pravila je stvar posesivnosti, a ne ljubavi, kao neko se izdere na tebe, i ti po principu salji dalje udaris dete, pa dete razbije igracke, nisi u pravu definitivno, sto ima vise zabrana, to je vise i prekrsaja, zvuci paradoksalno, ali to sto dete "poslusa" to je samo zato sto je slabo ili zato sto je finansijski ili egzistenciono ucenjeno, svo ovo vaspitanje se svodi na odgajanje konformista, sta mislite zasto postoji skola, zbog obrazovanja, malo morgen, zbog kontrole dece i proizvodnje robova i poslusnih ovaca umesto slobodnih ljudi :(
 

Back
Top