Welcome to Opera 9

Imao sam sve beta verzije do sada i sad imam i finalnu 9-ku. Sta da kazem...Ja koristim Operu jos od verzije 7 tako da nemam stvarno nikakvih problema sa njom samo je treba pravilno konfigurisati. Ne kazem da je FF los , ali ja ipak vise volim kada mi je sve objedinjeno na jednom mestu, a mozda je i stvar navike. Mail kada se podesava obavezno staviti enkodiranje ISO 8852-2, inace nece raditi. Widgetsi su mi jos uvek ne interesantni ali oni su ipak jos u razvoju. O tabovima necu ni pricati svi znamo koliko olaksavaju stvari na netu. Integrisan IRC klijent... Uz ovo instalirati jos i pravi skin npr. The Blue Button i imacete super preglednost. Za besplatan browser ovo je ja mislim van svih ocekivanja , a ako neko misli drugacije, neka proba alternativna resenja.
Pozzz.
 
jomini:
A Google na ćirilici... Jel svima tako?

Video sam to ali nisam obratio pažnju pošto kod sebe podešavam Google baš tako. Naime, sređivao sam jedan kompjuter i instalirao Operu, ubacio prevod i zakačio se na net. Prvu stranu koju sam otvorio bio je baš Google i bio je na srpskom. Mali rebus ali nisam nešto obraćao pažnju na to, dok ti nisi napisao ovo. Da li je još neko primetio ovo?
 
Ayd da probam i jda se se iskukam mozda neko zna resenje za moj problem posto sam ja pokusao i nisam ga uspeo resiti..
Imam problem sa operom i smooth scrolling-om kad skrolujem deformise text slike ili sta bilo u neke linijice bas je bzvz....
I u verziji 8.5kusur i u verziji 9
 
Red_Zmaja:
Ayd da probam i jda se se iskukam mozda neko zna resenje za moj problem posto sam ja pokusao i nisam ga uspeo resiti..
Imam problem sa operom i smooth scrolling-om kad skrolujem deformise text slike ili sta bilo u neke linijice bas je bzvz....
I u verziji 8.5kusur i u verziji 9

Meni se to davno dešavalo, ali pojma nemam kako se sredilo... Čak sam jedno vreme batalio operu zbog toga, jer čim pipnem točak, stranica pobrljavila. Nisam ti od pomoći, samo sam hteo da kažem da nisi jedini :D
 
Opera 9 napokon pakuje svoje fajlove u folder pri cuvanju stranice ( save - HTML file with images ) sto je bio veliki problem ranijih verzija sto svi znamo dobro. Widgeti su fina stvar medjutim, ova verzija ima jedan problem koji je postojao u beta verziji: ume tko da zakuca da masinu moram iskljuciti na dugme, nista drugo ne pomaze. ne svidja mi se ni to sto se pri svakom skidanju slike otvara download prozor. Ne svidja mi se sto i dalje ne saradjuje sa download programima. Doduse, probao sam samo sa Star downloaderom.
 
King 7:
Opera 9 napokon pakuje svoje fajlove u folder pri cuvanju stranice ( save - HTML file with images ) sto je bio veliki problem ranijih verzija sto svi znamo dobro.
I u jedan MHT
King 7:
... ne svidja mi se ni to sto se pri svakom skidanju slike otvara download prozor.
changelog
- Save image as doesn't put it in transfers anymore
verzija 9.01 build 8509 imaš link na prvoj strani ove teme

King 7:
Ne svidja mi se sto i dalje ne saradjuje sa download programima. Doduse, probao sam samo sa Star downloaderom.
Uspešno sam instalirao flashget i rapget. Bez ikakvog budženja sam dobio integraciju u Operu. Ako treba, popodne ću i sliku da postavim. ;-)
 
Ne treba ti nikakav plug-in. Samo skini poslednju verziju Flashget-a, sam se integriše pošto u njegovim opcijama isključiš nadziranje IE. Aktuelna verzija je 1.72.



Rapget, čak i nema instalaciju. Samo iskopiraj u neki folder tih par fajlova koji su u arhivi koju preuzmeš i kada pokreneš Rapget.exe nadji u "setings" pod "misc / integration"



I na kraju dobiješ ovo.



Znači, nema budženja, nema plug-inova. ;)
Ova poslednja slika je dobijena kada sam desnim dugmetom kliknuo na fajl koji sam hteo da preuzmem. Znači ako klikneš u prazno Rapget se neće videti dok Flashget hoće.
 

Back
Top