za dr-gojaznost?

  • Začetnik teme elegantno popunjena
  • Datum pokretanja
E

elegantno popunjena

Gost
znam da je ovo pitanje vise otrcano ali me zanima nesto u vezi gojaznosti.znam da je potrebna zdrava ishrana,fizicka aktivnost i bla,bla ali me zanima da li postoje neke tablete ili tako nesto koje bi posluzile kao pomoc u sticanju vitke linije? ne mislim ovde na turbo slank i slicne gluposti,nego da ne znas za neke koje su stvarno testirane i koje sigurno nisu stetne po zdravlje,a pomazu?sta mislis recimo o kapsulama jabukovog sirceta i sl?cisto da napomenem da da imam 19 god.,nisam bas nesto debela ali veoma,veoma brzo i lako se gojim,a ranije sam se bavila sportom sto sad nije slucaj pa ako nastavim ovim tempom u sirinu.... :oops: hvala,unaprijed!
 
Elegantna, u tvojim nastojanjima može da ti pomože, kao i drugima, jedino zdrava so. Tvoj organizam svakog dana treba neku količinu soli, da može da preradi hranu u kalorije koje su nužno potrebne, da živiš. Ali ako ti iz bilo kojih razloga svoju porciju jela soliš sa polovičnom dozom soli, ti pojedeš dve porcije, od kojih jedna ode u energiju a druga u rezervu. A problem je u tome, da je jestiva so, pored ostalog, zbog dodataka i dvaput slanija ukusa od zdrave soli, i eto ti ga na.
Vrlo prosto, šta kažeš?

sos
 
Prvo bih ti preporucila da odes u savetovaliste za ishranu na institutu za higijenu u ulici Deligradska,preko puta srednje medicinske skole.Tamo prave odlicne dijete,bas za tebe i na taj nacin ces dobiti najbolji savet sta da jedes,lico ti,znaci ne ona prica drzala dijetu moja drugarica,strina tetka i tome slicno.To su dijete sa kojima ces skidati maksimalno 2 kg mesecno sto je i najzdravije.
Sto se tice tableta postoji naravno,samo su mnoooogo skupe.U pitanju je Rochov preparat koji se preporucuje gojaznim ososbama,koji imaju kardiovaskularne probleme...To je nesto sto se pokazalo kao odlicno sredstvo.Ali moram podvuci to je lek i uzimaju ga samo osobe koje imaju strogu indikaciju za to,znaci mora pod lekarskom konrolom..Necu ti reci naziv da ne bi dosla u iskusenje da ga uzmes na svoju ruku.Tu su uvek kapsule jabukovog sirceta...najbolje ti je da odes u savetovaliste i da se sa lekarom kome je to najuza specijalnost tacno dogovoris sta bi htela da postignes,kojom brzinom, da s obzirom na tvoju gradju dobijes najbolji rezultata.
Znam kad nekoga posaljem tamo svi zakovrnu ocima,i prokomentarisu sto si mi pomogla uf,ali jos se niko nije zalio zbog krajnjih efekata.Znam da je najlakse uci u apoteku i kupiti nesto ali to najcesce nije najbolje resenje,znas kako kazu-preko prece,naokolo blize.
Pozdrav!
 
Iz iskustva znam da je najboje otići kod doktora-nutricioniste.Ako si student-na poliklinici je odlična doktorka Branka Borovljev(nadam se još uvek?),ako ne u domu zdravlja radi dr Davitkov.
 

Back
Top