Srpske vikendice?

LIBERTAS

Početnik
Poruka
42
Kako treba tretirati vikendice drzavljana Srbije u Crnoj Gori?
Radi podjecanja i boljeg sagledavanja situacije sa ovim nepokretnostima,da pojasnim:
U Crnoj Gori postoji preko 20 hiljada vikendica sa po 10 kreveta(u prosjeku) koje su u vlasnistvu Srbijanaca!
Najnize oporezivanje takvih objekata na Mediteranu je oko 2 hiljade eura godisnje(Grcka i vise od toga).Kada to pomnozimo sa brojem vikendica dobijamo impozantnu brojku od 40 miliona eura,sto je priznatce te i za vece zemlje od Crne Gore velika suma!
Da li Crna Gora nakon onakvog sramnog i nesojskog ponasanja od mnogih ljudi sa ovog foruma a i same vlade Srbije treba da izigrava DOBRICU ili jednostavno vratiti ,,milo za drago,,nasoj braci!
Jer Crnogorci ne zaboravite iz Srbije ne mali broj ljudi zagovara protjerivanje Crnogoraca sa njihovih radnih mjesta,radne dozvole ,vize ,pasose itd
Pominju se i novi Kineski zidovi kao da je Crna Gora dio Srbije pa se oni kao nesto ljute sto smo mi izglasali nezavisnost!
U pamet se Crnogorci!
 
Bereck,
Zaboravio sam i preko 10 hiljada sezonskih radnika iz Srbije ,svake godine!
O tome niko ne prica!
Ali kada treba Crnogorce izbacivati sa posla svi se utrkuju ko ce prije!Zao mi je ali sam prepoznao veoma malo ljudi sa srpskih foruma koji drugacije misle!
SUSTINA:Hocu da besplatno koristim vikendice i uzivam na moru a ujedno i da ceram Crnogorce iz Beograda!
ZASTO LJUDI!
 
LIBERTAS:
Bereck,
Zaboravio sam i preko 10 hiljada sezonskih radnika iz Srbije ,svake godine!
O tome niko ne prica!
Ali kada treba Crnogorce izbacivati sa posla svi se utrkuju ko ce prije!Zao mi je ali sam prepoznao veoma malo ljudi sa srpskih foruma koji drugacije misle!
SUSTINA:Hocu da besplatno koristim vikendice i uzivam na moru a ujedno i da ceram Crnogorce iz Beograda!
ZASTO LJUDI!
Čuj,kit,kaj se tiče sezonaca,za njih u organiziranim zemljama kao npr.Hrvatska postoji ustrosjtvo po kojem vlasnik tvrtke koja ima sezonske fizikalce placa trošarinu državi.I to bi za CG bili fini penezi.
A kaj se tiče tih međusobnih vaših izbacivanja,sim-tam to me ne zanima.
 
Svaka cast Libertas! Srbija i Crna Gora su sada dve drzave i mi smo sada stranci jedni drugima. Nego sta nego treba uvesti i radne vize i sve ostalo sa obe strane (kao i sa Grckom npr). Inace, u Grckoj se za vikendicu na moru placa otprilike 50 do 150 evra mesecno (ako je to normalna kuca do 70 kvadrata), dok je za privatne "hotele" sa po dvadeset lezaja koji se iznajmljuju zemljacima za kes uz izbegavanje poreza, cena i vise stotina evra mesecno. Apelujem na Vladu Crne Gore da sad malo pojuri vilenjake iz Srbije da urednije placaju porez. Nadam se da cemo sada biti dve normalne susedne drzave. Pozdrav i srecno!
 
roninraven:
Svaka cast Libertas! Srbija i Crna Gora su sada dve drzave i mi smo sada stranci jedni drugima. Nego sta nego treba uvesti i radne vize i sve ostalo sa obe strane (kao i sa Grckom npr). Inace, u Grckoj se za vikendicu na moru placa otprilike 50 do 150 evra mesecno (ako je to normalna kuca do 70 kvadrata), dok je za privatne "hotele" sa po dvadeset lezaja koji se iznajmljuju zemljacima za kes uz izbegavanje poreza, cena i vise stotina evra mesecno. Apelujem na Vladu Crne Gore da sad malo pojuri vilenjake iz Srbije da urednije placaju porez. Nadam se da cemo sada biti dve normalne susedne drzave. Pozdrav i srecno!
Ovo je dobro.U svakoj normalnoj državi trošarine se moraju plaćat.Jedino se more desit da se smanje nadnice sezoncima jer ce i oni time participirat u trošarinama a time buju ujedno i nakupili koji mjesec radnog staža u inostranstvu,malo za mirovinu. 8-)
 
Milo je rekao da ce porezi ostati isti cak i da Crnogorci u Srbiji izgube sva prava sto je sasvim OK.
Ako smo dve razlicite drzave nismo neprijatelji i treba da kroz bilateralne sporazume budemo sto blizi u akademskoj i svakoj drugoj razmeni.
 
Coke,
Sve potpisujem sto ti kazes!Sve ono sam rekao u ,,afektu!
Ali,moj Coke koliko je vas u Srbiji tako normalnih ljudi ili koliko je u Cnog Gori normalnih!
Bojim se Coke,vrlo malo!
Meni je sa aspekta normalnog covjeka nezamislivo da je sada moj drug iz Beograda neki ,,stranac,, ili ja u Beogradu!Formalno mozda i da ali sustinski nikada!
Zgade mi se i ,,moji,,i ,,tvoji,, moj Coke od silnog bezobrazluka i niskosti !
Vi ste imali jednog velikog covjeka,pravog modernog evropskog politicara-Djindjica ali imam utisak da vas poklopise ovi primitivci ,,Radikali,,
Ne daj se Srbijo,nesojima!!!!
 
Zbog gluposti politicara gradjani ne smeju da trpe.
Sloboda mora da nam bude najveca vrednost.
Ako radikali dodju na vlast, povucite ambasadora razumecu, ali nemojte da gradjanima otezavate prelaz preko granice npr.

Ipak ja verujem da ce iza ovog tamnog vremena doci sunce i da ce onih normalnih biti sve vise tako da cemo moci da razmenjujemo robu, studente, putovanja i sve ostalo bez prica o velikim srbijama i ostalim glupostima.
 
LIBERTAS:
Coke,
Sve potpisujem sto ti kazes!Sve ono sam rekao u ,,afektu!
Ali,moj Coke koliko je vas u Srbiji tako normalnih ljudi ili koliko je u Cnog Gori normalnih!
Bojim se Coke,vrlo malo!
Meni je sa aspekta normalnog covjeka nezamislivo da je sada moj drug iz Beograda neki ,,stranac,, ili ja u Beogradu!Formalno mozda i da ali sustinski nikada!
Zgade mi se i ,,moji,,i ,,tvoji,, moj Coke od silnog bezobrazluka i niskosti !
Vi ste imali jednog velikog covjeka,pravog modernog evropskog politicara-Djindjica ali imam utisak da vas poklopise ovi primitivci ,,Radikali,,
Ne daj se Srbijo,nesojima!!!!

Слушај пријатељу, мало ће теже ићи "и да стиснеш - и да прднеш", дакле хтели сте да се одвајате... и шта сад хоћеш, и не само ти. Читам онај безобразни створ Филип Вујановић шта планира човек, пази ти њега - каже ДА СВЕ ОСТАНЕ ИСТО ? Па јесте ли ви нормални? Ко, бре, има право да од мене или од било ког држављанина Србије више тражи да вас Црногорце финансирамо! НИКО! Доста је било - 88 година - и на крају сте нас још попљували и намазали говнима - па сада када сте се преачунали, онда би хтели да сте нам опет на грбачи! Доста, човече!
Идите својим путем, својим послом - ено вам га Мило, а нама се више скините !

А што се викендица тиче - то не би било ништа ново, с обзиром да у свему имитирате усташе, не би ме чудило да само једнога дана свима отмете имовину...и уселите се у туђе...
 
LIBERTAS:
Kako treba tretirati vikendice drzavljana Srbije u Crnoj Gori?
Radi podjecanja i boljeg sagledavanja situacije sa ovim nepokretnostima,da pojasnim:
U Crnoj Gori postoji preko 20 hiljada vikendica sa po 10 kreveta(u prosjeku) koje su u vlasnistvu Srbijanaca!
Najnize oporezivanje takvih objekata na Mediteranu je oko 2 hiljade eura godisnje(Grcka i vise od toga).Kada to pomnozimo sa brojem vikendica dobijamo impozantnu brojku od 40 miliona eura,sto je priznatce te i za vece zemlje od Crne Gore velika suma!
Da li Crna Gora nakon onakvog sramnog i nesojskog ponasanja od mnogih ljudi sa ovog foruma a i same vlade Srbije treba da izigrava DOBRICU ili jednostavno vratiti ,,milo za drago,,nasoj braci!
Jer Crnogorci ne zaboravite iz Srbije ne mali broj ljudi zagovara protjerivanje Crnogoraca sa njihovih radnih mjesta,radne dozvole ,vize ,pasose itd
Pominju se i novi Kineski zidovi kao da je Crna Gora dio Srbije pa se oni kao nesto ljute sto smo mi izglasali nezavisnost!
U pamet se Crnogorci!

Libertas da ti pojasnim neke stvari pa ces videti da je ovaj post besmislen.
Crna Gora ima liberalan zakon vezan za sticanje nepokretnosti stranaca na svojoj teritoriji jer im priznaje ista prava bez obzira na drzavljanstvo,sto znaci da kao drzavljanin bilo koje drzave ili cak lice bez drzavljanstva mozes posedovati nekretninu u Crnoj Gori bez ikave razlike u odnosu na drzavljane Crne Gore uz garantovanje im stecenih prava tj da cak da se kasnije taj zakon i promeni nova plavila da ce on vaziti samo za buduce sticaoce nepokretnosti a za one koji su ih vec stekli garantuje se status kakav imaju drzavjani Crne Gore.
Takav slucaj nije jedinstven u Crnoj Gori nego ga primenjuju mnoge zemlje a cilj im je privlacenje sto vise stranih investicija.
Potez koji ti zagovaras bi uneo veliku pravnu nesigurnost u Crnoj Gori sto bi izazvalo sigurnu reakciju stranih investitora jer bi predstavljao grubo krsenje zakona i proklamovanih principa drzave Crne Gore.
Niko normalan tako nesto ne bi uradio a poebno ne bi aktuelna crnogorska vlast.
Primer koji pominjes sa grckom nije bas odgovarajuci zato sto Grcka nema liberalan zakon kao Crna Gora niti ga je ikad imala tako da je taj princip ne obavezuje mada i ona drzavljanima mnogih zemalja garantuje takojde ista prava kao svojim drzavljanima bez placanja dodatnih dadzbina.
Oni koji u srbiji zagovaraju proterivanje,radne dozvole i kineski zid su isto tako neozbiljni kao i ti sa ovim postom :-)
Uz zelje i nadanja da ce SRBIJA i CRNA GORA biti dve bratske drzave sa najboljim mogucim odnosima koji postoje.
 
LIBERTAS:
Bereck,
Zaboravio sam i preko 10 hiljada sezonskih radnika iz Srbije ,svake godine!
O tome niko ne prica!
Ali kada treba Crnogorce izbacivati sa posla svi se utrkuju ko ce prije!Zao mi je ali sam prepoznao veoma malo ljudi sa srpskih foruma koji drugacije misle!
SUSTINA:Hocu da besplatno koristim vikendice i uzivam na moru a ujedno i da ceram Crnogorce iz Beograda!
ZASTO LJUDI!

Па тих 10 000 радника одере гузицу радећи - зато што ви пландујете и не радите ништа, тих 10 000 свакако заради своју плату - а ти би заузврат ХТЕО ЏАБЕ У СРБИЈИ - е не може више, видећеш, може Тадић да трабуња шта год хоће али треба да зна да ће људи организовати бојкот БИЛО КАКВИХ ДАВАЊА ЗА БУЏЕТ - како, бре то ви мислите, стално нама да се узима а вама да се даје ... да ли је то нормално. Србија има само 70 000 ратних војних инвалида а о бескућницима и беди и да не причам а ја и остали држављани Србије треба вас да дотирају и издржавају. А о избезумљеним пензосима који претурају по контејнерима и да не причам..Безобразлук! Србија је у великој беди и има своје проблеме - а ви, благо мени, нађите негде другде џабе-казан на који ћете да се накачите.
 
eremita:
Слушај пријатељу, мало ће теже ићи "и да стиснеш - и да прднеш", дакле хтели сте да се одвајате... и шта сад хоћеш, и не само ти. Читам онај безобразни створ Филип Вујановић шта планира човек, пази ти њега - каже ДА СВЕ ОСТАНЕ ИСТО ? Па јесте ли ви нормални? Ко, бре, има право да од мене или од било ког држављанина Србије више тражи да вас Црногорце финансирамо! НИКО! Доста је било - 88 година - и на крају сте нас још попљували и намазали говнима - па сада када сте се преачунали, онда би хтели да сте нам опет на грбачи! Доста, човече!
Идите својим путем, својим послом - ено вам га Мило, а нама се више скините !

А што се викендица тиче - то не би било ништа ново, с обзиром да у свему имитирате усташе, не би ме чудило да само једнога дана свима отмете имовину...и уселите се у туђе...

O'ladiće Vujanović: Nije rađen referendum DA BI SVE OSTALO ISTO....:D

Nekima koji bi kupovali vikendice paše da se Srbima udare veliki porezi, ko neće moći to da plaća, moraće da proda...
 

Back
Top