Tehnike verbalnog terorizma

Zbog nedostatka trenutno raspoloživog vremena - ovo su smernice za bolje razumevanje:
Tehnike pomenute u ovom tekstu su iz stvarnog života, ili izmišljene. Napisane su u prvom licu radi jasnoće. Cilj ovog teksta je prikazati taktike koje čitalac zatim treba da IZBEGAVA DA KORISTI, ali isto tako, može lako da ih prepozna ako ih neko drugi koristi, plus, da se dobro zabavi. Načini na koje ljudi svesno ili nesvesno "varaju" u polemici su veoma zabavni.


Primeri su preuveličani radi jasnoće i zabave. Iskoristite svoju maštu da smislite da li ste Vi ( ne daj Bože ) koristili ove tehnike u prošlosti i kako. Tehnike su grupisane po kategorijama. Najbolje ( dakle najgore ) su sačuvane za kraj



Nema političkog diskursa, to je već Malaparte i "Tehnika državnog udara", na koju možemo da se osvrenemo na posebnoj temi, mada mislim da je previše zahtevna, i da bi, neopravdano, naišla na tehniku Radikalne opstrukcije sa Salatom od reči koja nema nikavu svrhu. : )

Poenta je na situacijama realno pristutnim u svakodnevnom obraćanju.
Izvinjavam se na dužini prva dva posta, ali im je neophodno posvetiti pažnju. U celosti.
 
Najgenocidnija tehnika vrebalnog terorizma po sive mozdane celije sagovornika je kad je vrerbalni terorista LUD i to iz vise razloga:
1)Ludaci su nepredvidivi pa je tesko odgonetnuni sta zele da kazu i sta ce sledece reci.
2)Veoma cesto umeju dobro da se maskiraju kao normalni ljudi pa je terorisanom potrebno VREME da provali da je u pitanju terorista ludak
3)Verbalni terosisti ludaci spremni su da idu dalje od obicnih smrtnika jer im nezdrav razum pomucuje rasudjivanje pa su spremni na zrtvovanje sebe do fizickog unistenja.
 
Aha! Prepoznala si se! YEAH!
Nema tog ponuđenog odgovora u tehnikama verbalnog terorizma Retko dešava u RL da se nekome obratiš baš tim rečima ( "prepoznao si se u mojim rečima"), mislim da se meni nikada to nije desilo. Recimo da je tipična VR osobina.
Da li ste teroristi ili niste?
 
HeBePoBaTaH_:
Aha! Prepoznala si se! YEAH!
Nema tog ponuđenog odgovora u tehnikama verbalnog terorizma Retko dešava u RL da se nekome obratiš baš tim rečima ( "prepoznao si se u mojim rečima"), mislim da se meni nikada to nije desilo. Recimo da je tipična VR osobina.
Da li ste teroristi ili niste?
Osama_bin_Laden011007.jpg
Treba li da kazem nesto...?
 
Verbalni terorizam može da bude i i tzv. "hvatanje na sitnicama".
Ja sam svakodnevno izložen ovakim stvarima, ali mi je prosto neshvatljivo da se vama takve stvari ne dešavaju, ili jednostavno nećete o tome da govorite.
Nemojte samo govoriti da nikada niste bili u prilici da nekome osporavate mišljenje bez argumenata. To je jedna vrsta nasilja. Do komunikacije može da dođe samo, ako nam se, kako to kažu komunikolozi "misli susreču", ali zašto imamo potrebu da se suprotstavljamo na neprimeren način nečemu sa čime se ne slažemo, odnosno - nemamo argumente?

Jedostavno pitam da li ste bili u situacijama koje sam naveo. .
Kao da zazirete da odgovorite, razlog mi nije poznat.
Ja umem da primenjujem različite tehnike koje sam naveo i smatram ih neprimerenim, ali se trudim da ih prevaziđem. Najuspešniji sam onda kada ih ne koristim. Interesovalo me je kako se vi ponašate i kako razmišljate o ovom pitanju.
 
HeBePoBaTaH_:
Verbalni terorizam može da bude i i tzv. "hvatanje na sitnicama".
Ja sam svakodnevno izložen ovakim stvarima, ali mi je prosto neshvatljivo da se vama takve stvari ne dešavaju, ili jednostavno nećete o tome da govorite.
Nemojte samo govoriti da nikada niste bili u prilici da nekome osporavate mišljenje bez sopstvenih argumenata. To je jedna vrsta nasilja. Do komunikacije može da dođe samo, ako nam se, kako to kažu komunikolozi "misli susreču", ali zašto imamo potrebu da se suprotstavljamo na neprimeren način nečemu sa čime se ne slažemo, odnosno - nemamo argumente?

Jedostavno pitam da li ste bili u situacijama koje sam naveo. .
Kao da zazirete da odgovorite, razlog mi nije poznat.
Ja umem primenjujem različite tehnike koje sam naveo i smatram ih neprimerenim, ali se trudim da ih prevaziđem. Najuspešniji sam onda kada ih ne koristim. Interesovalo me je kako se vi ponašate i kako razmišljate o ovom pitanju.
Neverovatni,ljuti se koliko hoces ali upao si sebi u usta...osporavas tudja misljenja uzduz i popreko,samo zato sto ne umes da ih protumacis ili ne odgovaraju tvome...Podsecas me na amere koji u cilju zastite od terorizma terorisu ostatak sveta....
 
Julian_Duranona:
Tema je odlicna i slazem se sa svime sto si napisao. Medjutim, ne mogu da se slozim sa zakljuckom. Ne znam na koji nacin si utvrdio da se forumasi koriste ovim metodama. Dok to ne utvrdimo kao cinjenicu, besmisleno je dalje raspravljati. Izmedju ostalog, interesuje me zasto si postavio ovu temu...
Ako se ne varam, tema se odnosi na nacine pomocu kojih ljudi uspevaju da ostvare prednost u diskusiji. Naravno, ja o tome imam tacno definisano misljenje i mislim da bi vas interesovalo sta imam da kazem na tu temu... Ali, plasim se da je bi odgovor bio preopsiran.
Svi ovi primeri me podsecaju na jedan dogadjaj koji se odigrao u Jakovu pre nekoliko godina... Nekolicina nas se okupila na rostilju; medjutim, kad je doslo do toga da se raspali vatra, uvideli smo da nismo obezbedili cumur. Lozili smo neke cokanje, pa zar i nije bio bas neki... A kasnije smo ustanovili i da mesa nema dovoljno. Sve u svemu, nismo se bas lepo proveli. Ali, makar, nije padala kisa.
Kao sto nas narod kaze - Ako smo braca, kese nam nisu sestre. Ili, Nice je to jos bolje definisao, rekavsi - Nije visina strasna; obronak je strasan!
Gledavsi ovu temu, ne mogu da se otmem utisku, da pojava verbalnog nasilja nije pravi problem. To je samo vrh ledenog brega... Ono sto zaista ne valja kod nas, je opste stanje u drustvu. Konkretno, katastrofalna politika koju vodi ova Vlada. I dan-danas reke mladih beze iz ove zemlje, fabrike se prodaju u bescenje... Ko ce tome stati na kraj?
Dakle, zaista dobra tema, s obzirom na to da si je ti postavio...

Da još jednom citiramo. Ovo je fenomenalan post. Tehnokratija...
 

Back
Top