drustveni vs. prirodni smer

sound_of_my_life

Primećen član
Poruka
680
Dragi moji, opste je poznata cinjenica da osobe koje nisu imale poena za drustveni da su upisale prirodni smer,a isto tako je poznata cinjenica da su prirodnjaci ludi ko struja ali samo oni pravi, evo na primer ja, ja nemam pojma sta sam, volim i drustvene i prirodne predmete.
Meni je stvarno muka od tih uopstavanja, prirodnjaci su neki geekovi a drustvenjaci glupi.
Ima dosta prirodnjaka koji su upisali prir. smer samo zato sto su imali malo bodova, a ima i drustvenjaka koji su upisali drust. jer je delovao laksi. Dakle, IMA IH, ali ima dosta i onih koji vole ili fiziku, matu itd. ili jezike, i kako se onda moze govoriti da je neko glup ili pacenik jer ej na ovom ili onom smeru???

Dragi moji, opste je poznata cinjenica da osobe koje nisu imale poena za drustveni da su upisale prirodni smer,a isto tako je poznata cinjenica da su prirodnjaci ludi ko struja ali samo oni pravi, evo na primer ja, ja nemam pojma sta sam, volim i drustvene i prirodne predmete.
Ti to nesto na fizicarov fazon :lol:
Da ima primeraka koji vole i predmet koji nije bas tipican za njihov smer, imamo i mi u razredu genijalce za hemiju, fiziku, infos.

Ma daj molim te ja sam imala 100 bodova mogla sam da upisem sta god hocu no ipak sam se zavukla u ovu rupcagu
Mogla sam i ja znas neko vreme sam razmisljala i o filoloskoj i sigurna sam da bih upisala da sam isla na prijemni, ali ne zelim da se bavim jezicima vec zelim da mi oni budu prednost :wink:

Nesto na moj racun ?
Za pocetak :lol:

ja sam imao bodova za drushtvani, ali kakve ima veze koliko bodova imash? ja sam ovo upisao jer vishe volim prirodne nauke uostalom, moj drug koji je imao 69 bodova je upisao hemijsku, a trebalo mu je samo 49...
Ja sam ovo upisala jer volim drustvene nauke i jezike ali em ne ogranicava da se bavim samo jezicima sto uglavnom radi filoloska.

btw ja znam jednu sto je upisala poljoprivrednu ( veterinar) sa 99 bodova
Da ima takvih slucajeva kojima je ili muka od ucenja ili stvarno vole to zanimanje iako trazi malo bodova.

sto se tice bodova, drustveni je imao visu granicu zato sto u XIII postoje samo tri drustvena odeljenja, pa je logicno da imate visu granicu.. hm, ako vi znate sta je logika..
Ti sto se tako radosno pozivas na logiku nece te bas obradovati cinjenica da ces imati predmat logika u kom neces moci da se pozivas na samu cinjenicu da je 'nesto logicno' 8)

Jos samo jedno...
Pa, malo ste ipak piglu..

Ako mogu ja da napravim jedno uopstavanje ovakav stav imaju iskompleksirane i osobe koje ne mogu da uvide i cinjenice koje im ne idu u prilog sto nece biti bas korisno kad zavrsis skolu, avaj, loogyc, neces moci da vices 'ali drustvanjaci su glupi' kad budes bio u situaciji da je pred tobom usmeni iz recimo nemackog, ili engleskog.E da takve osobe me podsecaju na neke usedelice koje ne mogu da promene stav jer je u njihovo vreme bilo drugacije... :lol:
 
Zao mi je sto moram reci da ipak ima istine da su drustvenjaci prilicno kretenozoidne licnosti...Ne kazem da ih nema i u prirodnom smeru(ja,ja), niti da su u drustvenom smeru svi takvi
Ali ipak moje misljenje je da se bozanstvo malo zanelo, i ponasa se kao pravi streber iz XIII kome je samo skola u glavi...(dont se rasrdit', please)...
A drustveni smer prima 90 mesta i granica je bila oko 96-97, a 90.-i u prirodnom smeru je imao oko 98-99 bodova ;) A to sto vise ljudi 'oce prirodni, pa ima vise mesta za upis, to je druga stvar...
 
Ja uopste nisam primetila neku veliku razliku u programu za drustveni i prirodni smer u prvoj godini, a posto smo ovde svi prva god ( ne znam koja god su ovi iz seste) mislim da je tema nepotrebna ( doduse mozda je potrebna loogycu koji ima mnogo predrasuda)
Ovo da samo drustvenjaci smaraju cista je glupost jer smaraju i prirodnjaci i to u velikim kolicinama ( evo mene za primer):-D :p :-D
 
Skraceno istoriju hahahaaha. To su samo price ustvari radili smo sve lekcije kao i vi samo sto mi imamo da predjemo i nastavak knjige, znaci ne radimo skraceno vec produzeno.
A vasa hemija je bas zajebana sto jes jes, pogotovo sto ona vasa ne zna da objasnjava:-D
 
maja cmicak:
Skraceno istoriju hahahaaha. To su samo price ustvari radili smo sve lekcije kao i vi samo sto mi imamo da predjemo i nastavak knjige, znaci ne radimo skraceno vec produzeno.
A vasa hemija je bas zajebana sto jes jes, pogotovo sto ona vasa ne zna da objasnjava:-D
Hahahhahaha ja ne bih ni pod razno da mi predaje Anita, kad se moja drugarica iz I8 koja je genije za hemiju i koja ima jedno milion petica zali na nju i kaze da je looda... Neka hvala ova je bar razumna i shvata da nam hemija nije najvazniji predmet.
Na koju foru nista ne preskacete??? Nama hemicarka cesto govori 'ovo preskocite, to je za prir. smer' ili 'vi to ne morate da znate ali pr. smer mora'.,,,,
Kao sto nam Sejmon stalno prica da smo mi drustvenjaci i da moramo da blistamo iz engl. :roll: Mi smo mu jedino drustveno odeljenje i ne planira da nas ostavi :roll: :roll: Cisto da dobacim da nismo imali ni jednog keca iz engl. na polugodistu (za razliku od drugih odeljenja) i imali smo samo 1 dvojku.
 

Back
Top